danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kizak    2200

 Wystawilem  2  ,10 dniowe mieszańce ,ale wygląd bliżej hf ,za 1050 ,tylko że ładne ,to telefon za telefonem ,tak że nie wiem jak Twoje mogly wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

800 zł wystawiłem, potem zjechałem na 700, Mo sprzedawałem prawie że od ręki, krowa kryta była dobrym nasieniem. Tak wszyscy krzyczą żeby swoje też cenić i pszenica powinna kosztować 2500 a jak coś trzeba drożej kupić to nie bo drogo ... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

To mnie wczoraj znajomy pytał czy sprzedawałem ostatnio jakiegoś cielaka, bo ma krzyżówkę limousine cieliczke i nie wie za ile to pocisnąć, bo ktoś mu mówił, że za tygodniowego simentala dał dwa koła 😛 Zaniemówiłem i nieśmiało zapytał, czy 1000 będzie realne. U mnie powinna być krzyżówka z belgiem, także też się zastanawiam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

Tygodniowe mieszańce z LM 1100-1200zł. HF 800zł i wszystko idzie. LRY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Właśnie zastanawiam się,  ile za takiego cenić. Byczek ma 11 dni, po LM , matka potężna sim/HO.

20220119_102541.jpg

20220108_125025.jpg

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7369
25 minut temu, Paulina1985 napisał:

jak ludzie slyszą "LM" to już 500zl w gore cena 😁😁

Wet ostatnio mówił że Twoja ulubiona rasa się sprzedaje jako lm🤭

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48
16 godzin temu, radekz200 napisał:

Ale ze co na rozplodnika? 

No np, zawsze w stadzie się przyda 

16 godzin temu, pawelmf napisał:

Wstaw zdjęcie byczka bo mi ostatni vet 4 krowy pokrył tym buhaje i niewiem czego się spodziewać

Matka praktycznie cała biała. U nas słabo po bebobie się kryly jedna ciąża na 5 słomek. Tiago droższy ale lepsza skuteczność 

IMG_20220119_123001.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Pisałem 1050 za dwa ,o ,  to kutwa u was cena jebitna ,za ładnego tygodniowego mieszańca jak wyrwę 700 to lux ,ale to musi być ładna sztuka i koniecznie byk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48
15 godzin temu, Leszy napisał:

Cielaki będą ładne, ale wyrosną z nich malutkie krowy. Byki mogą być nawet dosyć spore, ale krowy to karłowe będą. Szczególnie, że ten bebob to za wysoki chyba nie jest.  

Na uwieziowke lepsza mała krowa niż za duża, miałem taką ogromną co do wózka do korekcji racic nie mogła wejść to dla takiej stanowisko jest tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

@robert1226

Podaj spokojnie jeszcze antybiotyk na zasuszenie. Zasuszyć ćwiartkę na stałe jeszcze zdążysz. Z zapaleniami w zasuszeniu różnie bywa. Biologia to nie matematyka, nie ma jednakowej reguły. Ja też tak miałem, postąpiłem tak jak Tobie proponuję. Po wycieleniu w tej ćwiartce utrzymywały się lekko podwyższone komórki somatyczne. Po za tym mleka do mleczarni po wycieleniu nie oddawałem przez około 10 dni, ponieważ utrzymywał się antybiotyk. W następnej laktacji było okej.

W drugim wypadku zrobiłem tak jak piszę Paulina, musiałem zasuszyć ćwiartkę,  ale w laktacji - był syf i nie reagował na  antybioterapię.

Edytowano przez wujekk110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
2 godziny temu, Pjotereł napisał:

 U nas słabo po bebobie się kryly jedna ciąża na 5 słomek.

 

Nie wiem jak to jest w innych rasach ale muszę się pochwalić że u mnie kryje wszystko weterynarz, HO, badanych było 13 krów i jedna niecielna bo coś na jajnikach miała, cysta chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co polecacie z wihrz wybrać?

Dzisiejsza dostawa tych duzych, mało za szybko się kończą teraz. Cena podobno tez lepsza za litr

20220119_154044.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
ChiquitaB napisał:

Co polecacie z wihrz wybrać?

Dzisiejsza dostawa tych duzych, mało za szybko się kończą teraz. Cena podobno tez lepsza za litr

20220119_154044.jpg

z wchirz to tylko do strzelania w sąsiada 😆

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
26 minut temu, DanielFarmer napisał:

wysokocielnych czy mniejsze byś chciał?

Mniejsze bym wolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
3 minuty temu, DanielFarmer napisał:

jakie województwo czy powiat jeśli podlasie.pisz PW

Nie można wysłać wiadomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
9 godzin temu, Dodi napisał:

Tygodniowe mieszańce z LM 1100-1200zł. HF 800zł i wszystko idzie. LRY.

Daj mi kupca po 700, ja sasiedni powiat, na olx widziałem to za 700 jeden nie mogl sprzedać od nas. Mowa o hf.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj