danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damiano12332    61

Beta ADE, ,a laktacyjne DLM, tez z blatina, tylko ze one drogie bo 180 zł, ale ich mozna mniej spać troche.

9 minut temu, leszek1000 napisał:

Nie wiem jak u was. U mnie jak się skończy sezon wycieleń, to mam średnia w stadzie to 140 dni laktacji. 

No u mnie standard to 160, a ostatnio było nawet 128 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
2 minuty temu, damiano12332 napisał:

Beta ADE, ,a laktacyjne DLM, tez z blatina, tylko ze one drogie bo 180 zł, ale ich mozna mniej spać troche.

No u mnie standard to 160, a ostatnio było nawet 128 dni.

Po ile g im dajesz na szt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

A nie dajesz mocznika lub jakiegoś koncentratu z Sano z mocznikiem ? To mogłyby być prawdopodobny powód występowania cyst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
1 minutę temu, Konrad531 napisał:

A nie dajesz mocznika lub jakiegoś koncentratu z Sano z mocznikiem ? To mogłyby być prawdopodobny powód występowania cyst

Daje sano właśnie z mocznikiem od maja bodajże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

@Ikyps zobacz film na you tube o sano ostatni. Zobacz czy warto wspolpracować. Niestety potwierdzają się doniesienia i spekulacje kilkuletnie...🤷‍♀️ słabe...A ich żywienie krów i jałowek...hm...

Screenshot_20211125-205300_Facebook.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
12 minut temu, damiano12332 napisał:

Beta minimum 200g, a dlm ze 120-150

Dajesz sporo rzeczy z blatina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie beta karoten słabo się sprawdzał. Chyba że pójdą, spore ilości. 

A w jakim systemie trzymasz krowy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Nie żebym bronił firmy sano bo też stosuję ich produkty ale byłem w tych gospodarstwach sano i nigdzie indziej w kraju nie widziałem  takiego porządku i ładu jak tam , bydło tam po prostu lśni , krowy piękne wymiona , czyste , fakt jałówki u nich są za tłuste i widać to na pierwszy rzut oka jak się na nie patrzy . 

@Paulina1985 a ta pani to od niej macie chyba roboty .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
5 minut temu, Supersebusiek napisał:

Nie żebym bronił firmy sano bo też stosuję ich produkty ale byłem w tych gospodarstwach sano i nigdzie indziej w kraju nie widziałem  takiego porządku i ładu jak tam , bydło tam po prostu lśni , krowy piękne wymiona , czyste , fakt jałówki u nich są za tłuste i widać to na pierwszy rzut oka jak się na nie patrzy . 

@Paulina1985 a ta pani to od niej macie chyba roboty .

Mógłbym z ciekawości wiedzieć jakie produkty stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Wuja z sano jak krowa sypie pod Nos to za bardzo nie chcą jesc. U mnie z agrocentrum jak w starej pod nos dawalem to wciągały nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

🙄🙄🙄 nie wiem nic o tym 🙄🙄🙄

Nie znam poprzednich właścicieli 🤷‍♀️

Wiem, ze od dawna akurat ona probowala szukac ludzi poszkodowanych tez przez Sano przez facebooka. 

My na szczęście nigdy z nimi nie wspolpracowaliśmy. 

A to, że ich bronisz lub jesteś zwolennikiem to Ok :) pamietam, że zawsze czuleś się urażony jakimkolwiek zlym slowem o nich 😁  Ja już za dużo słyszałam i jak widać tylko się powoli wszystko potwierdza. Szkoda tylko tych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Ona jest żoną właściciela , mieli oborę na robotach delaval chyba 4 sztuki i to zbankrutowało , teraz powoli się odradzają daj im Boże jak najlepiej , nawet chyba na wiosnę sprzedawali zewnętrzny zbiornik na mleko ponad 20 tyś litrów w na prawdę dobrych pieniądzach . 

6 minut temu, Ikyps napisał:

Mógłbym z ciekawości wiedzieć jakie produkty stosujesz?

Protamilk hp , topsan , prenata 1 , multisan nektar , bovifit .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
6 minut temu, Supersebusiek napisał:

Ona jest żoną właściciela , mieli oborę na robotach delaval chyba 4 sztuki i to zbankrutowało , teraz powoli się odradzają daj im Boże jak najlepiej , nawet chyba na wiosnę sprzedawali zewnętrzny zbiornik na mleko ponad 20 tyś litrów w na prawdę dobrych pieniądzach . 

Protamilk hp , topsan , prenata 1 , multisan nektar , bovifit .

Ja stosuje lactoma , topsan , prenata 1  fertisan i lacstabil 

13 minut temu, Paulina1985 napisał:

🙄🙄🙄 nie wiem nic o tym 🙄🙄🙄

Nie znam poprzednich właścicieli 🤷‍♀️

Wiem, ze od dawna akurat ona probowala szukac ludzi poszkodowanych tez przez Sano przez facebooka. 

My na szczęście nigdy z nimi nie wspolpracowaliśmy. 

A to, że ich bronisz lub jesteś zwolennikiem to Ok :) pamietam, że zawsze czuleś się urażony jakimkolwiek zlym slowem o nich 😁  Ja już za dużo słyszałam i jak widać tylko się powoli wszystko potwierdza. Szkoda tylko tych ludzi.

Paulina widzę że doświadczenie duże posiadasz mogła byś powiedzieć z jaka firma ty współpracujesz i według twojej osoby jest godna polecenia ? ( pytam bo może warto było by zmienić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
25 minut temu, leszek1000 napisał:

U mnie beta karoten słabo się sprawdzał. Chyba że pójdą, spore ilości. 

A w jakim systemie trzymasz krowy ? 

Ja? Na uwiezi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To najważniejsza obserwacja. Teraz napisz, jaki cykl hormonalny dostały ? @Ikyps

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
4 minuty temu, damiano12332 napisał:

Ja? Na uwiezi niestety.

U mnie również uwieziowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Ja jak cos dobrego o kimś powiem to zaraz coś się spitoli 🤣

Ale głównie w kryzysach fachowa pomoc z Agrocentrum (naprawdę przyjeżdżają mądre głowy :) ) trochę Deheus. Pasza dla krów idzie na zmianę z tych firm i witaminy częsc z Agroc. a cześc z DeHeus. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

Ja jak cos dobrego o kimś powiem to zaraz coś się spitoli 🤣

Ale głównie w kryzysach fachowa pomoc z Agrocentrum (naprawdę przyjeżdżają mądre głowy :) ) trochę Deheus. Pasza dla krów idzie na zmianę z tych firm i witaminy częsc z Agroc. a cześc z DeHeus. 

 

A o blatinie co myślisz ? Duża obsada u ciebie bydla?

7 minut temu, leszek1000 napisał:

To najważniejsza obserwacja. Teraz napisz, jaki cykl hormonalny dostały ? @Ikyps

10 dniowy acegon i dinolitic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
Paulina1985 napisał:

3 minuty temu, slawek74 napisał:

Baa Paulina to ,,wyższa półka,, bez niej to puchy na af 😉😀

buahahaahahaha, ale śmieszne 😑😑😑😑😑

Ty się tu nie dąsaj ale .... mhm badzo tu Ciebie brakowało robisz kąkretną robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj