danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ChiquitaB    754

Jakby teraz taki rzadek obok wywalil na drugi dzień to by wszystko się zagrzało. No chyba że cienko by rozgarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184
15 minut temu, slawek74 napisał:

 

 

 premie z ręki

 

 Kur..🤬   czasem i drugiej używam🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254
52 minuty temu, kizak napisał:

Jak masz miejsca na szerokośc  i masz gdzie z nim ucieknąć  przed rozochoconymi bydlątkami .

U mnie akurat nie ucieka tylko wisi przy krowach cały czas i jakoś go nie ruszają rura wysypowa jest pod prądem dotknie raz i więcej nie odważy się

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

kizak napisał:

 Kur..🤬   czasem i drugiej używam🤷‍♀️

co drugiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Słuchajcie czy cieliczka od parki byk/jałówka będzie plodna? Warto ja zestawiać czy od razu opchnac?  Żona mi coś opowiada że jak były oddzielnie  w dwóch lozyskach to będzie plodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak osiągnie wiek do rozrodu, zrobić jej USG. Wtedy będzie wiadomo czy narządy są spoko czy powykręcane jak dziecięca karta papieru 😆

Dzisiaj 2 paszowozy, wysypuje o 15 i 17. Do drugiego paszowozu trochę wyjedzą. W niedziele nie trzeba nawet podgarniać 😎

Edytowano przez leszek1000
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Ręki by z krową ,,pogadać''😉   Prawdopodobnie niepłodna ,gdyż w krowie jakby  hormony z męskimi zwalczają się ,i jałówka ,,przegrywa'' .      Tak na ,,piechotę'' 😐

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

Rozmawiasz ze zwierzętami 🤔


Pawel29 napisał:

Słuchajcie czy cieliczka od parki byk/jałówka będzie plodna? Warto ja zestawiać czy od razu opchnac?  Żona mi coś opowiada że jak były oddzielnie  w dwóch lozyskach to będzie plodna.

ponad 90% nie płodnych lepiej odrazu się pozbyć

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

  ,,przemawiam do nich'' raz ☘️ a jak nie ,,   [po] słucha''🏏 . Ot ,taka to historia🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Pawel29 napisał:

Słuchajcie czy cieliczka od parki byk/jałówka będzie plodna? Warto ja zestawiać czy od razu opchnac?  Żona mi coś opowiada że jak były oddzielnie  w dwóch lozyskach to będzie plodna.

dobrze żona mówi, ale tylko nieliczne bliźniaki bydła mają oddzielne łożyska, a przez wspólne łożysko hormony byczka przepływają do płodu jałówki i powodują niedorozwój narządów. Ja raz kupiłem (jak się okazało później) jałóweczkę z bliźniaków to wogóle nie miała macicy, u kolegi taka jałówka miała strasznie delikatną macicę i nie udało się jej zacielić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    565
Dnia 19.11.2021 o 16:57, ChiquitaB napisał:

Az sam musze zobaczyć jak faktura przyjdzie po ile za c35 place w woreczkach. Bo luzem finezje 22 biorę to 1780 tona. Ale następnym razem chyba przejdziemy na coś mocniejszego. Bo jeszcze mocznik niedomaga

U mnie finezja 1841 brutto teraz. 1740 netto? Pytam bo jak masz taniej mimo że bliżej do mnie to byłby jakiś margines do negocjacji. Te coś mocniejszego (białko) to mają coś o zbliżonej jakości do finezji, tzn granula nie z samych odpadów. Mam słabe sianokiszonki i z poprawą energii kukurydzy będę potrzebował zwiększyć białko w treściwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Sprawdzę to napisze czy netto czy brutto.

Mam problem z domyciem hali udojowej. Nie sprawdziłem czy jako używana była domyta na lux ale twierdzili ze byla. Płyń leje taki jak w przewodowce z gea to są. Leje Ok 250ml . Teraz odkręcam dekielek od kolektora a tam taki jakby tłusty nalot. Czy na hali leje się więcej płynów? Czy coś źle robie? Wcześniej nie było problemów wszystko czysciotkie zawsze było na przewodzie. Płukaniem tu jest letnia woda tam było zimna pierwsze. Na mycie woda idzie taka ze palca ledwo idzie włożyć.

Czy jest jakiś płyń który jest agresywniejszy do mycia i mi to ściągnie teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
danielhaker napisał:

slawek74 napisał:

ponad 90% nie płodnych lepiej odrazu się pozbyć

Po co od razu sprzedawać kiedy można upaść jak byka i wziąć kasę jak za jałówkę wysokocielną 🐄

trzeba mieć miejsce i pasze na takie sztuki u mnie miejsca brak


ChiquitaB napisał:

Czy jest jakiś płyń który jest agresywniejszy do mycia i mi to ściągnie teraz?

soby kaustycznej użyj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

może gumy ruszyć...


ja zawsze przed wymianą gum czyszczę rurociąg z płynem ,,niebieskim,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Najpierw spróbuję przez kilka dni z potrójna dawka płynów. Jutro zadzwonię do faceta co mi płyny przywozi co podpowie jeszcze.

A takie jednorazowe użycie sody zciagnie odrazu syf?

 

Po potrójne dawce płynu zeszlo 85% , wychodzi na to że dawka płynu jak w przewodzie jest niewystaczajaca

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie idzie 300ml z hypred, tylko u mnie tyle zawijasów jest że nie mogę żałować. Ostatnio to aż oczy zrobiłem 7tyś bakterii 😁

Może daj więcej kwasu to ci zejdzie. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Kwas nie myje, kwas jest jak ktoś ma wodę twarda. 

Ja leje ok 6 razy (3 dni niebieski) i potem raz czerwony. Czyli zużycie płynu to 6 baniek niebieskich i 1 czerwona. Bakterie +/- 10 tys

Znam takich co czerwonym wcale nie myją bo mają miękka wodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Jak zacząłem lac częściej niebieski to jest lepiej. Wcześniej gumy szybciej zalatywały białym osadem a teraz nie ma żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Też używam na zmianę niebieski i czerwony a dodatkowo raz w tygodniu zwiększam dawkę o jakieś 50 % mnie więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj