danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

No tak tylko że ja nie ubijam , to będę musiał gościa zważyć jak przyjedzie ☺️

5 godzin temu, slawek74 napisał:

....i kupić duży ciężki traktor do ubijania najlepiej jakąś ..6'' 😁

Sławek no ubija zielony z żółtymi kołami 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Ursus932 napisał:

No tak tylko że ja nie ubijam , to będę musiał gościa zważyć jak przyjedzie ☺️

5 godzin temu, slawek74 napisał:

....i kupić duży ciężki traktor do ubijania najlepiej jakąś ..6'' 😁

Sławek no ubija zielony z żółtymi kołami 😉

z czerwonymi cięższy i weź włóż kamini po kieszeniach 😁 odkąd sam gniotę swoimi ciągnikami pleśń to tylko przez dziury w foli


kr9292 napisał:

trzeba wiecej zakiszacza %%%%%%%

jak on zamiast polać po pryzmie to po przełyku 🤪😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, gregor1284 napisał:

Sprzedałeś tego storti? 

Myślałem że od Darka z kadzidła, chłop by pomógł z tym tematem. 

Dzwoniłem to mówi tak: obwodowy urząd miar w Białymstoku. Musisz do nich dzwonić i się umówić bo kolejka podobno jest na to. Gdzie mleko oddajesz? 

Z kimś chyba mnie pomyliłeś ja nie miałem wcale paszowozu. 

Może ma ktoś taki 8m3 do sprzedania. 

4 godziny temu, Przekeeeek napisał:

Absolutne minimum 6 m3 na same krowy. Z młodzieżą to zależy ile jej masz, ale 10 m3 w sumie powinno być akurat. Chyba, że dopłata do 12 m3 nie jest duża, to jeśli budynki pozwalaja i organizacja pracy mógłbyś kręcić dla krów zimą raz na dwa dni, a dla jałowizny w międzyczasie 

  Zbiornik jest z firmy "Margo" z Ostrołęki.

Młodzieży 20sztuk. Chce kupić coś używanego nie nowy. Właśnie budynki nie zbyt pozwalają bo wysokość wjazdu mam 2.40m i chyba najlepszy będzie poziomy. Jakieś opinie który lepszy poziomy czy pionowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

A ja na 45 szt docelowo kupiłem 8m3 niby mial byc 10m3 ale jak tabliczkę znalazłem to 8 pisze . Ślimuny musieli wymieniać bo z 1cm mają i podłoga też gruba. Jedyna rzecz to waga bo czujnik mam nadzieję że tylko jeden walnięty, wysłałem do regeneracji. Dałem 12tys to jak za 30 letni wóz który wyglada lepiej jak niejedne po 5 latach. Nawet jak bym miał każdy czujnik naprawiać to i tak się opłacało. Na dzień dobry dokupiłem 30 nożyków bo niebylo praktycznie wcale i trzeba było dziury nawiercac. Teraz robię w nim na 25szt to 15-20 minut i ladnie umieszane, sianokiszonka z balotów i nie zawsze z nożami. Na frezie nożyki byly nowe

20210828_131953.jpg

20210829_150144.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 minutę temu, ChiquitaB napisał:

A ja na 45 szt docelowo kupiłem 8m3 niby mial byc 10m3 ale jak tabliczkę znalazłem to 8 pisze . Ślimuny musieli wymieniać bo z 1cm mają i podłoga też gruba. Jedyna rzecz to waga bo czujnik mam nadzieję że tylko jeden walnięty, wysłałem do regeneracji. Dałem 12tys to jak za 30 letni wóz który wyglada lepiej jak niejedne po 5 latach. Nawet jak bym miał każdy czujnik naprawiać to i tak się opłacało. Na dzień dobry dokupiłem 30 nożyków bo niebylo praktycznie wcale i trzeba było dziury nawiercac. Teraz robię w nim na 25szt to 15-20 minut i ladnie umieszane, sianokiszonka z balotów i nie zawsze z nożami. Na frezie nożyki byly nowe

20210828_131953.jpg

20210829_150144.jpg

Daj zdjęcia obory 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Nie śmiejcie się ale jeszcze nie gotowa, tydzień i po robocie. Oczekiwania na niektóre rzeczy z 2 msc zrobily się 4msc i stało wszystko nie ruszane. Gdyby nie to ze na mgr szlo to wykonawcę juz dawno bym z buta pociągnął a tak za dużo pierdzielenia znowu z agencja

20210917_163828.jpg

20210917_163815.jpg

20210918_133439.jpg

20210915_151332.jpg

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
45 minut temu, ChiquitaB napisał:

A ja na 45 szt docelowo kupiłem 8m3 niby mial byc 10m3 ale jak tabliczkę znalazłem to 8 pisze . Ślimuny musieli wymieniać bo z 1cm mają i podłoga też gruba. Jedyna rzecz to waga bo czujnik mam nadzieję że tylko jeden walnięty, wysłałem do regeneracji. Dałem 12tys to jak za 30 letni wóz który wyglada lepiej jak niejedne po 5 latach. Nawet jak bym miał każdy czujnik naprawiać to i tak się opłacało. Na dzień dobry dokupiłem 30 nożyków bo niebylo praktycznie wcale i trzeba było dziury nawiercac. Teraz robię w nim na 25szt to 15-20 minut i ladnie umieszane, sianokiszonka z balotów i nie zawsze z nożami. Na frezie nożyki byly nowe

20210828_131953.jpg

20210829_150144.jpg

Cena dobra. Od rolnika kupowałaś czy od handlarza sprowadzany? Też taki bym chętnie kupił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
51 minut temu, radekz200 napisał:

Daj zdjęcia obory 😛

Gdzie czujnik oddawałeś do naprawy? No ja swój z frezem jeszcze taniej kupiłem tylko nie malowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Od handlarza, jak powiedziałem że czujnik nie działa to dal mi podobny ale to musza być takie same, ten tez jest nie malowany, jedynie dół ale boki oryginał. Czujniki w chodzieży facet naprawia na olx jest. 3km od siebie kupilem

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

 Podaj jakiś link jak ma do sprzedania coś. 

A jak ten frez się sprawdza i jakiej mocy musi być ciągnik do takiego wozu? 

Edytowano przez artek27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14114
13 minut temu, ChiquitaB napisał:

Od handlarza, jak powiedziałem że czujnik nie działa to dal mi podobny ale to musza być takie same, ten tez jest nie malowany, jedynie dół ale boki oryginał. Czujniki w chodzieży facet naprawia na olx jest. 3km od siebie kupilem

Właśnie niepochlebne opinie o nim słyszałem i jakoś nie chce z nim współpracować... Jerzy ma na imię ten gość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
19 godzin temu, Pawel29 napisał:

Panowie co poradzicie na taki problem? Jałówka wcielona samodzielnie 2 tyg temu,łożysko odeszło parę godzin po porodzie. Parę dni temu dostała zapalenia płuc i po podaniu antybiotyku i ketink wyzdrowiala ale od momentu kiedy zachorowała na płuca stało jej się coś takiego że praktycznie non stop ma parcie jak podczas porodu i przez to nie chce nic jeść. Jak leży i się nie rusza to trochę na lezaco zje ale nie dużo A widać że ma apetyt bo jak wstanie to łapie zercie jak szalona A po kilku minutach od wstania bierze  ja parcie i koniec jedzenia tylko ogon w górze widać silne skurcze macicy i wycie jak przy porodzie z językiem na wierzchu i wtedy to już zero jedzenia i mleko trzeba ręcznie zdajac bo do dojarki nic nie chce oddać A na początku przed plucami normalnie się doila.  W środku wet sprawdzał nie jest nic porwane. 

Spróbuj podać  zastrzyk  na ruje może  w macicy być jakiś  syf otworzy się  szyjka i wyplynie możesz  też  zrobić  wlew domaciczny z oxytetracykliny  nawet 0,7 litra

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Dołączam do grona tych, co im IRZ nie chodzi. Nie ważne czy firefox czy chrome. Krowa sprzedana w poniedziałek, następny poniedziałek zgłosić to już po czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wydaje mi się, że jak sprzedałeś w poniedziałek, to następny poniedziałek jeszcze jest w czasie, przynajmniej jeśli chodzi o modernizację to pracownik arimr tak liczył czas. Jak dostałem pismo w poniedziałek, a na poprawki były dwa tygodnie to poniedziałek za dwa tygodnie był  wg niego ostatnim dniem na wysyłkę dokumentów

@ChiquitaB skąd brałeś zgarniacze, przepompownię i mieszadło? Ile KW mają pompa i mieszadło? I w jakiej kasie Cię to wyszło?

Z rolstalu za zgarniacz na dwa ganki długie 42 m, jeden 3m, drugi 4m szerokie chcą 45 tys.

Inna firma za przepompownię 11 kW i mieszadło 11 kW - wszystko z kwasówki jakieś 48 tys.

Edytowano przez Przekeeeek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Zgarniacze Rolstal 52 brutto. Pompa do gnojowicy z płukaniem zrzutowego i dysza do mieszania studni plus wylewka ze zbiornika pompa firmy stalkamp 82 brutto Pompa 15kw. Cały system jest w studni, gea np robi jeszcze zaworownie poza studnią i za większe pieniądze a gorszej jakości. Nie brałem automatu do pompowania bo szkoda kasy za coś co przed pompowaniem i tak trzeba wymieszać ręcznie wajcha przestawiac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
Ok dzięki a ile korytarzy do zgarniania i jak długie?
Ok dzięki a ile korytarzy do zgarniania i jak długie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Zgarniacze Rolstal 52 brutto. Pompa do gnojowicy z płukaniem zrzutowego i dysza do mieszania studni plus wylewka ze zbiornika pompa firmy stalkamp 82 brutto Pompa 15kw. Cały system jest w studni, gea np robi jeszcze zaworownie poza studnią i za większe pieniądze a gorszej jakości. Nie brałem automatu do pompowania bo szkoda kasy za coś co przed pompowaniem i tak trzeba wymieszać ręcznie wajcha przestawiac. 

Duża różnica w cenie w stosunku do ruszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja pier**le. Kiedy te piniendze się uciuła jak sama pompa 82 koła. Na ile to ma być krów bo już zapomniałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj