danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Troker1979    562

Prośba o radę!

Mam jałówkę co się ocieli do 2 tygodni. Od kilku dni jedna ćwiartka była powiększona, ale myślałem że zaczyna nabierać tak nierówno. Dzisiaj jak leżała(chodzi na okólniku) zauważyłem brzydki wysięk z tej ćwiartki. Dałem po spędzeniu do kojca penstrep i ketaprofen.

Co tu mądrzejszego można zrobić jak trzy zdrowe strzyki puste?

Lepiej poświęcić tą ćwiartkę by doić później  na trzy czy jest jeszcze szansa by ją uratować ale nie kosztem trzech pozostałych?

39 minut temu, danielhaker napisał:

W jakim stężeniu rozpuszcza się sorbinian potasu żeby opryskać ścianę pryzmy przed pleśnią? 50g/l? Rok temu nie zapisałem sobie, a teraz nigdzie w sieci nie mogę znaleźć stężenia 😛

Te pryskanie tym sorbianem coś daje przy codziennym wybieraniu bo w tym roku mam tyle brył z pleśniami że nawet Kopciuszek nie dał by rady wybrać. Teraz najcieplej a ściana najwyższa i tak podtruwam te swoje zwierzaki od 2-3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086
radekz200 napisał:

Chłopaki co może być przyczyna grzania się pompy od dojarki, po udoju jest gorąca ze ręka nie można dotknąć 😛

nie dotykaj 🤪


danielhaker napisał:

W jakim stężeniu rozpuszcza się sorbinian potasu żeby opryskać ścianę pryzmy przed pleśnią? 50g/l? Rok temu nie zapisałem sobie, a teraz nigdzie w sieci nie mogę znaleźć stężenia 😛

1kg na 20L dawałem przy dolewaniu do wozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja pier**le nie dość że się człowiek siłuje z tymi klempami j**anymi to pogoda też wk***ia na maxa,drugi pokos zebrany końcem czerwca dal średnio po 4 bele, qq na słabszej ziemia wczoraj to już uschła, a gdzie pola lepsze i wyrosła to dziś nawałnica ją dobiła. Ze skrajności w skrajność

IMG_20210708_202719.jpg

IMG_20210709_165753.jpg

IMG_20210709_165833.jpg

  • Confused 2
  • Sad 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

Prośba o radę!

Mam jałówkę co się ocieli do 2 tygodni. Od kilku dni jedna ćwiartka była powiększona, ale myślałem że zaczyna nabierać tak nierówno. Dzisiaj jak leżała(chodzi na okólniku) zauważyłem brzydki wysięk z tej ćwiartki. Dałem po spędzeniu do kojca penstrep i ketaprofen.

Co tu mądrzejszego można zrobić jak trzy zdrowe strzyki puste?

Lepiej poświęcić tą ćwiartkę by doić później  na trzy czy jest jeszcze szansa by ją uratować ale nie kosztem trzech pozostałych?

Te pryskanie tym sorbianem coś daje przy codziennym wybieraniu bo w tym roku mam tyle brył z pleśniami że nawet Kopciuszek nie dał by rady wybrać. Teraz najcieplej a ściana najwyższa i tak podtruwam te swoje zwierzaki od 2-3 miesięcy.

Jest szansa, u mnie złapała zapalenie, dałem na posiew, wyszedl chyba gronkowiec i dostala enrotron ogolny i mastiplany w dwie cwiartki, męczyłem się trochę z nią ale wszystko wyleczone i daje ponad 30 l na dzień. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

@damianzetor9540 no widziałem właśnie ze w tamtych rejonach bylo ostro. U nas na szczęście tylko fajnie popadalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
42 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Ja pier**le nie dość że się człowiek siłuje z tymi klempami j**anymi to pogoda też wk***ia na maxa,drugi pokos zebrany końcem czerwca dal średnio po 4 bele, qq na słabszej ziemia wczoraj to już uschła, a gdzie pola lepsze i wyrosła to dziś nawałnica ją dobiła. Ze skrajności w skrajność

IMG_20210708_202719.jpg

IMG_20210709_165753.jpg

IMG_20210709_165833.jpg

Współczuję. Kukurydza przy bydle to podstawa .wszystkie pola tak źle wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    318
2 godziny temu, Troker1979 napisał:

Prośba o radę!

Mam jałówkę co się ocieli do 2 tygodni. Od kilku dni jedna ćwiartka była powiększona, ale myślałem że zaczyna nabierać tak nierówno. Dzisiaj jak leżała(chodzi na okólniku) zauważyłem brzydki wysięk z tej ćwiartki. Dałem po spędzeniu do kojca penstrep i ketaprofen.

Co tu mądrzejszego można zrobić jak trzy zdrowe strzyki puste?

Lepiej poświęcić tą ćwiartkę by doić później  na trzy czy jest jeszcze szansa by ją uratować ale nie kosztem trzech pozostałych?

Te pryskanie tym sorbianem coś daje przy codziennym wybieraniu bo w tym roku mam tyle brył z pleśniami że nawet Kopciuszek nie dał by rady wybrać. Teraz najcieplej a ściana najwyższa i tak podtruwam te swoje zwierzaki od 2-3 miesięcy.

Chłopie zdajuj to szybko i wpuszczaj to co najczęściej u ciebie działa , potem zdajuj to codziennie i tyle ,a jak w reszcie będzie mleko to doj całą .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

@damianzetor9540 no widziałem właśnie ze w tamtych rejonach bylo ostro. U nas na szczęście tylko fajnie popadalo.

Na Sędziejowicach jeszcze gorzej, kolega pokazał zdjęcia

34 minuty temu, greg1985 napisał:

Współczuję. Kukurydza przy bydle to podstawa .wszystkie pola tak źle wyglądają?

Na okolicy tak... Chyba że ktoś miał słaba qq na metr to stoi, wszystko co ładne i nie uschło to teraz doj**alo brak słów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Troker1979 napisał:

Prośba o radę!

Mam jałówkę co się ocieli do 2 tygodni. Od kilku dni jedna ćwiartka była powiększona, ale myślałem że zaczyna nabierać tak nierówno. Dzisiaj jak leżała(chodzi na okólniku) zauważyłem brzydki wysięk z tej ćwiartki. Dałem po spędzeniu do kojca penstrep i ketaprofen.

Co tu mądrzejszego można zrobić jak trzy zdrowe strzyki puste?

Lepiej poświęcić tą ćwiartkę by doić później  na trzy czy jest jeszcze szansa by ją uratować ale nie kosztem trzech pozostałych?

Te pryskanie tym sorbianem coś daje przy codziennym wybieraniu bo w tym roku mam tyle brył z pleśniami że nawet Kopciuszek nie dał by rady wybrać. Teraz najcieplej a ściana najwyższa i tak podtruwam te swoje zwierzaki od 2-3 miesięcy.

Zdajaj ta ćwiartke co 12 h A co 24h w cyca Mastijet I ewentualnie pyralgina I musi być dobrze chyba że już leci taki konkretny syf np. Woda z krwią a ćwiartka twarda jak kamień to raczej już lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes1981    11
9 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Ja pier**le nie dość że się człowiek siłuje z tymi klempami j**anymi to pogoda też wk***ia na maxa,drugi pokos zebrany końcem czerwca dal średnio po 4 bele, qq na słabszej ziemia wczoraj to już uschła, a gdzie pola lepsze i wyrosła to dziś nawałnica ją dobiła. Ze skrajności w skrajność

IMG_20210708_202719.jpg

IMG_20210709_165753.jpg

IMG_20210709_165833.jpg

Współczuję ci kolego. Każdej pracy szkoda. Tym bardziej jak widać że kukurydza była zadbana bo czyściutka beż żadnych chwastów. 

U mnie na piachach jeszcze się trzyma bo od wczoraj pada.

Pozdrawiam serdecznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12086
Kierownik napisał:

No u nas to czym słabsza ziemia tym lepsza kuku

czyli dobry rozkład opadów bo by było na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, komizmo napisał:

Ubezpieczenie miałeś na ta kukurydzę?

A zdążył ktoś ubezpieczenia kupić w tym roku? W 30 min się rozeszły

Nie miałem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No Mi sie udalo mam ubezpieczone ale co będzie z tego to wiadomo jak oni szacują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
10 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Zdajaj ta ćwiartke co 12 h A co 24h w cyca Mastijet I ewentualnie pyralgina I musi być dobrze chyba że już leci taki konkretny syf np. Woda z krwią a ćwiartka twarda jak kamień to raczej już lipa. 

no właśnie brzydki wysięk z ćwiartki i ćwiartka twarda więc jest sens się męczyć. Z tym że dochodzi ryzyko że zapalenie przeniesie się na cały organizm. Dałem penstrep i ketaprofen. Mleka nie ma w pozostałych strzykach. Boje się że nie uratuje tego strzyka(zadawnione bo myślałem że tak nabiera nierówno) a przez intensywną antybiotykoterapię nie nabierze mleka z pozostałych trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Podaj do ćwiartki steryd zrobiony  z glukoza 5% obrzęk powinien puścić 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
12 minut temu, komodo napisał:

Podaj do ćwiartki steryd zrobiony  z glukoza 5% obrzęk powinien puścić 

Proszę o szczegóły. Jaki steryd, ile tego sterydu w ml z glukozą(mam w domu 20%tową). Krowa cielna, termin na 20 lipiec. Nie zrzuci cielaka bo martwi mnie że pozostałe strzyki nie nabierają. Dać do tego chorego strzyka  z mlekiem bo zdojenie jałówki ręcznie to może być samobójstwo? Stosowałem sterydy w leczeniu mastitis  u nie cielnych i rzeczywiście opuchlizna znikała ale też mleko na jakiś czas z tym że to było domięśniowo.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
25 minut temu, komizmo napisał:

Dużo tak wygląda? Gdzie masz wykupione ubezpieczenie?

Powiem tak wszystkie place  gdzie była w przedziale 2-3m do 2m to stoi nietknięte. Lub gdzieś za drzewami oslonieta to jest ok ale no ja liczę że coś wstanie .A ubezpieczone na poczcie.

A co do sterydu 100% gwarancji na zrzutke nie dam bo różnie bywa mniejsze ciążę dawałem w strzyk przy paskudnych zapaleniach i było ok .1cm dowolnego sterydu bo nie wiem co tam ma twój wet rapidexon czy dexa jet i uzupełnij strzykawke do pełna glukoza5 lub Nacl i strzykawka 20ml 

Nieraz jeszcze marbo dodawałem 3cm 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
1 godzinę temu, komodo napisał:

A co do sterydu 100% gwarancji na zrzutke nie dam bo różnie bywa mniejsze ciążę dawałem w strzyk przy paskudnych zapaleniach i było ok .1cm dowolnego sterydu bo nie wiem co tam ma twój wet rapidexon czy dexa jet i uzupełnij strzykawke do pełna glukoza5 lub Nacl i strzykawka 20ml 

Nieraz jeszcze marbo dodawałem 3cm 

1 cm to 1ml czy 10ml? Co to te marbo? A i czy mogę nie zdajać strzyka? Pozostałe trzy puste to w tym napuchniętym pewnie oprócz ropy czy tam innego syfu nie ma a jeżeli już to śladowe ilości.

A i ile razy to podać w jakich odstępach?

Rezultat takiego leczenia daje nadzieje na uratowanie ćwiartki u jałówki?

Edytowano przez Troker1979
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj