danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

DanielFarmer    1379
Pewnie pytanie było wielokrotnie ale powiedzcie chłopaki czy amirap z agroloku jest coś wart? na sierpień proponują mi po 1560 bodajże.Slyszy się raczej negatywne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Pewnie pytanie było wielokrotnie ale powiedzcie chłopaki czy amirap z agroloku jest coś wart? na sierpień proponują mi po 1560 bodajże.Slyszy się raczej negatywne opinie

Jak na sierpień? A teraz po ile? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, michal_19 napisał:

Stosował ktoś te bezkarencyjne tuby na zapalenia masto gel? Jakieś opinie?

te wszystkie na propolisach czy masti veyxym czasami działają, na lekkie zapalenia i wcześnie zauważone, oprócz tych tubek daje jeszcze ketoprofen do  żyły i zdarza się, że przechodzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    179

Zapalenie jest lekkie i w jednej ćwiartce, samo smarowanie maścią dużo pomogło, kupię na próbę zobaczę czy dodatkowo coś pomoże, chyba że przejdzie do tej pory zanim dojdą tuby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Jak na sierpień? A teraz po ile? 

Zamawiasz teraz, przywożą w sierpniu, minimum 3 tony we własne big bagi musisz to pakować czyli beczką przywiozą. Nie polecam jeżeli nie jest się w stanie zużyć całej ilości w ciągu miesiąca. Cena za tonę w małym worku to 1850 na dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Jaki jest prawidlowy stosunek tluszczu do bialka w mleku? Mam jedna sztuke co od paru dni słabiej pobiera i w wynikach ten stosunek wynosi 1,36. To świadczy o kwasicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
komizmo napisał:

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Jak na sierpień? A teraz po ile? 

Zamawiasz teraz, przywożą w sierpniu, minimum 3 tony we własne big bagi musisz to pakować czyli beczką przywiozą. Nie polecam jeżeli nie jest się w stanie zużyć całej ilości w ciągu miesiąca. Cena za tonę w małym worku to 1850 na dzis

stosujesz? warte to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

A od czego może być u sztuki gigantyczny mocznik? Dostają wszystkie ten sam tmr i przeważnie jest w granicach 190-230 z mleczarni ostatnio było 210 że zbiornika. A jedna sztuka ma mocznik 700-900 i wygląda na zdrowa krowę dobrze pobiera tmr i daje mleko. Tylko czy ona się zacieli z takim  mocznikiem. Czym go zbić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

U mnie jedna sztuka jak miała stan zapalny nerek miała mocznik ok 1000.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
Pawel29 napisał:

A od czego może być u sztuki gigantyczny mocznik? Dostają wszystkie ten sam tmr i przeważnie jest w granicach 190-230 z mleczarni ostatnio było 210 że zbiornika. A jedna sztuka ma mocznik 700-900 i wygląda na zdrowa krowę dobrze pobiera tmr i daje mleko. Tylko czy ona się zacieli z takim  mocznikiem. Czym go zbić? 

mialem taką z mocznikiem 700 nie zacieliła się może mieć problem z wątrobą nie pamiętam już dokładnie co z nią było bo to z 10lat wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

stosujesz? warte to coś?

Stosuje. Co mam ci powiedzieć jak zaraz mnie tu mecenasy zlinczują że ch*ja się znam i frajer, że lepi już śrutę rzepakową. Ja stosuję chyba dwa lata, a może już trzy. Jestem dość zadowolony. Wg mnie jest lepsza od zwykłej śruty  Masz tam też wersję effect niewiele droższą która działa lepiej  w jelicie. Ja stosuję jedna jak koncentrat i druga jako korektor białkowy. Trzeba mieć na uwadze że że względu na wyższą zawartość tłuszczu jest bardziej energetyczna ale i gorszą w przechowywaniu. Jest w stanie zjełczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12896
Dnia 23.06.2021 o 09:39, Ursus932 napisał:

A po co zmieniać jak masz dobre pasze 🤔 

Bo np za podobne pieniądze witaminy mają  więcej betakarotenu mleko zawiera więcej  tłuszczu niuanse ale czasem warto spróbować 

A i jeszcze to ze znajomy jest tam żywieniowcem i produktmenager a kiedyś dawno temu obore mi wyprowadził na prostą  i może warto go posłuchać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
Tak. Ale mi sie wydaje ze tylko do któregoś dnia od złożenia wniosku
Tak. Ale mi sie wydaje ze tylko do któregoś dnia od złożenia wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12896
11 godzin temu, wolkodaw napisał:

Witam, do kiedy korektę we wniosku można robić, bo muszę wycofać jedną sztukę?

12 lipca 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Witam mam problem z dwiema krowami jedna ma chyba zaleganie dostawała już 7 razy leki i teraz ma wyniki w porządku ale wstaje kiedy chce i to tak tylko na kilka sekund  i się kładzie , druga miała bliźniaki i dostawała leki już przed porodem zapobiegawczo i po porodzie dwa razy ale dziś i tak ma zaleganie nie chce wstać dostała już dwa razy leki ale nic , obie dostawały sole annionowe przed wycieleniem (prenata 1) wcześniej ocieliło mi się dużo krów i nie było takiego problemu co może być nie tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A zmieniły się kiszonki przed porodem. Które laktacje mają krowy. 

Zbadałeś krew przed i po porodzie, podaj wyniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Może coś z nogami.Było kilka takich , które trzeba było przekręcać na zdrowa nogę. Chora wyciągnąć z pod krowy, żeby wstała. 
Zaleganie to znaczy  maja niższa temperaturę , źrenice nie reagują na światło , nie przerzuwaja  czy jak? Co na to lekarz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    254

Też bym obstawiał na upał z krowami które cielą się w takie temperatury zawsze jest więcej problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159

moja przez ponad tydzień miała gorączkę pow. 40 wczoraj chłodniej i odrazu lepiej chyba trzeba regulować wycielenia by nie cieliły się w czerwcu i lipcu kiedy występują najwyższe upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj