danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

radekz200    6631

Kurła ja w tamtym roku swojej przetrzasarki chyba nie użyłem ani razu 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
damianzetor9540 napisał:

Wystarczająco

a skąd wiesz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12830
12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Więcej nie chcą zjeść 😂

Moje drugi dzień na wozie  sianokiszonka podsuszona kuku też  a te kutwy wpier jak szalone ale to  chyba dobrze dzis kolega byłi mówi  że woda do wozu bo za suche 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14043
7 godzin temu, michalcium napisał:

Jak dobrze ze pozbylem sie dylematu bela czy pryzma😂

I co wybrałeś? Czy zlikwidowałeś hodowle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    933
Napisano (edytowany)

Bo do wozu to trzeba znaleźć taki moment 'akurat' za suche to pierzyna się robi, ciężko tnie, gorzej wysypuje bo się blokuje. Ale znowu jak bardzo mokry balot to wrzucisz i śladu po nim nie ma miazga się robi i nie ma czym dzielić.

Pewnie zlikwidował i ma wyje....no zbierać się 

Edytowano przez Marcin133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14043

No ostatnio daje takie suchsze belki a paszowoz poziomy na jeden rotor🤦‍♂️ pryzma to jednak pryzma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783
17 minut temu, Marcin133 napisał:

Bo do wozu to trzeba znaleźć taki moment 'akurat' za suche to pierzyna się robi, ciężko tnie, gorzej wysypuje bo się blokuje. Ale znowu jak bardzo mokry balot to wrzucisz i śladu po nim nie ma miazga się robi i nie ma czym dzielić.

Pewnie zlikwidował i ma wyje....no zbierać się 

Jaka pierzyna po sieczkarni? Wrzucasz suche 15 min i wymieszane rozdajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja mam lucerne to kazdy gada co za gnój a tam tylko 29.5% sm wiec duzo jej nie braklo😅 ale krowy wpieprzaja jak głupie, a u wuja daje suche bardziej pod siano😁 to na mokrego nawet nie powąchały.

Wczoraj zasiane 6.5ha qq i wrypało deszczu, sprzęt stoi na podworku moze obeschnie do południa a może nie bo jeszcze 6ha zostało. Szczescie takie ze w południe mnie ominęło bokami bo by nic nie zasial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Łolek napisał:

12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Więcej nie chcą zjeść 😂

Moje drugi dzień na wozie  sianokiszonka podsuszona kuku też  a te kutwy wpier jak szalone ale to  chyba dobrze dzis kolega byłi mówi  że woda do wozu bo za suche 🤔

czasem 100 albo i 200L na 2-2-2.5tony paszy lałem jak suche w bele robiłem nawet specjialnie w tym celu kran za oborą zrobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12830
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Łolek a wysłodki wrzucasz i pasze treściwą ? 

Nie daje wyslodkow a pasze pod  pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12830
59 minut temu, slawek74 napisał:

czasem 100 albo i 200L na 2-2-2.5tony paszy lałem jak suche w bele robiłem nawet specjialnie w tym celu kran za oborą zrobilem

Wiesz dopiero się  uczę  a też  mam suchą sianokiszonke także dzisiaj doleje trochę wody  

Wczoraj z kolegą jak sprawdziliśmy tmr to ledwo do domu doszedłem a dzisiaj ciężko oj ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

No to wymieszane masz, a rozładunek robiłeś? 😁

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1108
michalcium napisał:

Jak dobrze ze pozbylem sie dylematu bela czy pryzma😂

zlikwidowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234
FarmerDyzio napisał:

michalcium napisał:

Jak dobrze ze pozbylem sie dylematu bela czy pryzma😂

zlikwidowane ?

Zakończyłeś hodowlę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj