danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, leszek1000 napisał:

To podaj skład 

Jak mocznik spadł, to dostały mniej białka.

Oczywiście żwaczowego 

Chyba że jakieś tam chronione dołożyli 

Czego skład? C35? Ma on 35% białka w tym 40% chronionego. Ja do dzisiaj się z tym nie mogę pogodzić ze ten mocznik spadł.  W większości opieram się na wynikach z mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
1 minutę temu, dominik1703 napisał:

Czego skład? C35? Ma on 35% białka w tym 40% chronionego. Ja do dzisiaj się z tym nie mogę pogodzić ze ten mocznik spadł.  W większości opieram się na wynikach z mleczarni.

A to wszystko wyjaśnia. Białko chronione nie podnosi mocznika to jest trawione w jelicie. A jaki teraz mam mocznik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
2 minuty temu, danielhaker napisał:

77 dni

Daniel poszukaj pozytywów w tym wszystkim 😛 przynajmniej teraz bez usg wiesz ze nie cielna 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, leszek1000 napisał:

A to wszystko wyjaśnia. Białko chronione nie podnosi mocznika to jest trawione w jelicie. A jaki teraz mam mocznik ? 

Teraz 200 przy ostatnim odbiorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

To idealne 

Mocznik idealny, tłuszcz 4,41 też idealny, ale białko 3,09 już nie koniecznie dobre. Aktualnie 9 na 21 sztuk wycielonych w marcu, łącznie doje 9 pierwiastek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1000    5
5 godzin temu, radekz200 napisał:

Jakby ktoś chciał skład 18 stki 

14BD9C0F-09D0-48E6-872F-6CB79B03DF69.jpeg

Skład wydaje się dobry, chyba tutaj będzie trochę mniej energii w porównaniu do 19 - stki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

silos na kiszonkę 5m, inwentarski 6m


blisko j nie blisko bo A ta moją halą to pewnie pokrzywy będą rosły , nieużytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Zobaczymy jak krowy zareagują 😛 cena około 70 zł niższa 

To faktury im nie pokazuj i nic im nie mów 🤫😜

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
1 godzinę temu, Pawel29 napisał:

Panowie ile metrów od granicy działki można budować halę stalową? Taką jak np nie dawno wybudował @DanielFarmer 

Ło panie, arabskie szejki na forum 🤣 jak dostałem wycenę ostatnio na takową że stali to musiałem na palcach liczyć zera na kwocie z oferty

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

A patrzyles z używanych  wejdź na olx na Stryków  znajomy czymś takim sie zajmuje może coś  Ci dopasuje

Ale się zrymowalo

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

No chyba to a jak nie to takie same konstrukcje  tylko.ja mam num do Piotrka  na priv mogę podesłać wiem że mają  różne wymiary jak nie na placu to do demontażu 

Jesienią pytalem o 16 na 8 to coś koło 9 k

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ale oni robią na wymiar z kratownic używanych. Powiem ci, że dzwoniłem już do niego ale później zacząłem się zastanawiać czy to jest wystarczająco solidne? Nie odwala lipy? I tak bym musiał do niego podjechać obejrzeć co on tam rzeźbi.

Podeślij mi ten numer najwyżej. To przekręce po niedzieli do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
4 godziny temu, DanielFarmer napisał:

silos na kiszonkę 5m, inwentarski 6m

 

blisko j nie blisko bo A ta moją halą to pewnie pokrzywy będą rosły , nieużytek

 

4 m budynek inwentarski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Przez przypadek pokryłem jałówkę bykiem który jest bratem jej ojca , co myślicie dawać jej na ruje na 18 dzień aby się nie zacieliła czy nic nie będzie , boje się , że to bliskie pokrewieństwo i może być kaleki cielak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj