danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kizak    2196
7 minut temu, danielhaker napisał:

Jak widać, nie masz zakazu pisania 😛

Przeczytaj jeszcze raz co tam jest napisane, ewentualnie wklej screena, rozszyfrujemy 😉

 Ano tak 9_9 . No tak ,w,, euforii ''     ,,nie doleciało'' Osiem godzin na zad     .Post nie na temat ,nadano 1 punktów ,które wygasną  09.13.21 23:59  Bym to jakoś wkleił,ale zem starej daty ,to nie potrafię😐. Ta data mnie  ,,gnębi'',ale nic to 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Za paszowóz ? i jego modyfikację 🤔,kużwa trzeba było tu się ,,zaczepić''😔, a propo paszowozu ,zeszłego roku  noże ostrzyłem pewnie co 2 miesiące, założyłem nowe we wrześniu i na tych praktycznie nie ma znaku, czyli co ,nowe są zaje.....czy zeszłoroczne ,ten kurz z suchej ziemi, z podsuszinych traw tak żarł ?, No ale zeszłego,2 i ,,3'' runo to też była pustynia😐. Chyba ,,trza luknąć czyje une''🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Ponoć nowsze ,to mają górną stronę jakby bardziej miękką, mniej zahartowaną, i to łatwiej się ściera i jest bardziej wtedy ostry, może te moje takie ?a może tak jak  ,,mówisz''😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Powiem, że ja nigdy noży nie musiałem ostrzyć. Przez 10 lat pracuje drugi komplet dopiero. A noże jak brzytwy. Szczerze myślałem, że to samo się ostrzy. Widocznie na belach wam się tak tępią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Zanim 2 bele zmęczy ,łe ła , godzinę jęczy 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja mieszam full do przesypywania 2400kg 40 minut. Ale i szybciej by mógł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 U mnie ponad 3 tony, wszelkie procedury zajmują 2 godziny, szybciej  łeła nie umie [gotuje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Jupiii, moje pierwsze ostrzeżenie 🤣 Moje nowe noże w nowym paszowozie po niecałych 3 miesiącach miały miejscami ponad milimetr grubości tam, gdzie powinna być brzytwa. Chyba jakiś badziew dali na pierwszy montaż :( Teraz co miesiąc ostrzę a i to jakby mało. Oczywiście staram się nie przegrzać, tarczą lamelkową...

Mieszam 1,5 godziny...dwa wozy. Ale moje małe są.

Edytowano przez niesamowity90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Od momentu wrzucenia beli do rozpoczęcia rozdawania schodzi u mnie około 40min. Problemy są jedynie w przypadku zbyt suchych balotów. Wóz pionowy wypełniony w nieco ponad 3/4 objętości.

 

Dodajecie coś jako roślinę osłonową do trawy sianej na wiosnę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

2 godziny mieszać wóz to jakieś nieporozumienie testowy storti poziom 2 ślimaki od odpalenia ciągnika  poprzez załadunek mieszanie wysyp do powrotu w to samo miejsce +/-45 minut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

U mnie na siedem lat użytkowania drugie noże stąd też przewaga pryzmy nad belami czsem troche podostrzę teraz chyba zamienię te z góry dam na dół bo góra mało co zużyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Daniel się chyba z żoną pokłócił tak go wzięło .

Nigdy nie przenoś problemów z domu na forum .

Edytowano przez robert1226
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
29 minut temu, tomo12 napisał:

Od momentu wrzucenia beli do rozpoczęcia rozdawania schodzi u mnie około 40min. Problemy są jedynie w przypadku zbyt suchych balotów. Wóz pionowy wypełniony w nieco ponad 3/4 objętości.

 

Dodajecie coś jako roślinę osłonową do trawy sianej na wiosnę? 

Mieszanka owsa z jeczmieniem albo sam owies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
1 minutę temu, radekz200 napisał:

Ale najpierw decyzja? 

Decyzja była już z 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 minutę temu, Łolek napisał:

Mieszanka owsa z jeczmieniem albo sam owies 

Nigdy w życiu. 🤨

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924

Uzasadnij chętnie sie doucze

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj