danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

DANDYS    3229
slawek74 napisał:

DANDYS napisał:

slawek74 napisał:

DANDYS napisał:

a optymalny siew przy fao250? jutro lecę na żyto z mocznikiem żeby już startowało

a saletra nie lepsza 🤔 na szybki start

A no tak 😀jaka jeszcze mi pewna kuku polecisz na 4kl,

a pacz u mnie w galerii 😀

to lecę poszperać 😀

wujekk110 napisał:

@DANDYS na działce 2,5 ha sieję przeważnie 2 odmiany. Jedną ostatnio jest DANUBIO, do niej dobieram coś ze Smolic w ubiegłym roku była to Opoka.

a jak ta danubio wypada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

ja osobisicir na kiszonki wsypuje 2 odmiany w siewnij po 3 rzedy. Pozniej robia sie pasy po 6 rzedow. Kukurydza dluzej sie zapyla i fajnie wyglada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Ja sieje FAO zawsze 250-270 i zbiór koniec sierpnia początek września, w ubiegłym roku ciut później ale to u wszystkich. W tym roku mam jedną porcję z LG Clementeem z fao 290

Czemu tak wcześnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Taki rejon, jak dojrzałość dobra to na co czekać. U mnie od połowy września w normalnym roku na ziarno już zbierają

W 2018 na ziarno zaczęliśmy 1 września,w 2019 10 września. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaka to odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak byś poczekał byłoby ponad 35%. Realnie nie masz 30. A to naprawdę kupa kasy w plecy. Nie ma się co bać kiszonek z kukurydzy o sm 35-40%, bo leżą tak samo dobrze a skrobi jest dużo dużo więcej. Tylko jak zauważyłem u siebie muszą leżeć minimum pół roku żeby ziarniaki zrobiły się jak masło wtedy są dobrze trawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

za długo czekać też źle miałem i takie suche jak wiór z 2016 roku ciężko to strasznie ubić i nie przechowuje sìę najlepiej kiszonki u mnie skarmiane po 6 miesiącach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
14 minut temu, kr9292 napisał:

Jak byś poczekał byłoby ponad 35%. Realnie nie masz 30. A to naprawdę kupa kasy w plecy. Nie ma się co bać kiszonek z kukurydzy o sm 35-40%, bo leżą tak samo dobrze a skrobi jest dużo dużo więcej. Tylko jak zauważyłem u siebie muszą leżeć minimum pół roku żeby ziarniaki zrobiły się jak masło wtedy są dobrze trawione

Masz rację z czekaniem, pod warunkiem że masz jeszcze dostęp do za***iście dobrej usługi która zrobić robotę jak należy i nie rozkręci gniotownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiadomo wszędzie to samo. Ja kosze koniec września początek października i jest już luźno. Ekipa tez nie goni z robota, jest trochę spokojniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

dlatego u nas i tak pewnie kiedys qjedzie sie ze swoja sieczkarnia. Ale taka prawda musi byc sm powyzej 30% lepiej dodac mokre wyslodki, mluto czy mokra kiszonke z trawy do wozu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pierwsza byla zaraz po otwarciu jeszcze nie ruszonej pryzmy tam było 28.5sm a skrobia 34 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z roznych, WWS, Konrad, MCB, Intergen...zależy kto co ma ciekawego i w jakiej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

ja 100% intergen. Bardzo lekkie wycielenia. Widax ze buhaje dobierane tez jesli chodzi o temperamentnosc bo jalowki przy poerwszych dojach w ogole nie kopia ani sie nie boja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale łatwość porodow nie zależy od firmy 😁  Intergen ma czasem fajne buhaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie robimy. to nie hfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj