danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kr9292    950
1 godzinę temu, asus921 napisał:

@komodo @kr9292

Testuje system z podwojnym PGF + wkladka

Dzis podalem Receptal + wkladke.

Teraz mam pytanie, PGF podac na 6 i 7 dzien, czy na 7 i 8 ?

6 dzien PGF, 7 dzien PGF + wyjmuje wkladke, 8 dzien receptal + 12-20h inseminacja.

7 dzien PGF, 8 dzien PGF + wymuje wkladke, 9 dzien receptal + 12-20h inseminacja.

Ktora wersja ?

 

To chyba bez większego znaczenia, ja daję na 7 i 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Mialem zasiana qq dwie odmiany fao 230 a jedna 260 i lipa bo za mokra byla ale najlepiej urosla. Zawsze wybieram 3 odmiany na 13ha z tym samym fao zależnie na jaka klasę ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    58
komizmo napisał:

Ja się tak zastanawiam ludziska ile wy setek hektarów tej kukurydzy na kiszonkę siejecie? Że po 10 odmian, przecież to wszystko różnie dochodzi, ma różna wartość i strawność, to ciągle się zmienia w pryzmie

I nic z tego nie wywnioskujesz na przyszły rok bo i tak będą inne warunki

Ja w tym roku na 6 ha 3 odmiany. Pierwszy powód taki, że był przypadek w okolicy, że popełnili jakiś błąd przy reprodukcji mat. siewnego i kuku wyglądała makabrycznie max. wysokość to było 2 m, a zaraz obok krzak poniżej metra i taka fala była na całym areale kilkadziesiąt hektarów, nie zależnie od gleby. Reklamacje podobno uznali. Drugi powód: jedno pole 6 kl i piach inne 4 kl i trzymające wilgoć, trzeci powód: co roku jakieś odmianie przypasuja warunki, a jakieś nie 🤷 Tak to u mnie wygląda 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

U mnie w zeszłym roku na zimnej glinie qq byla o wiele gorsza jak na piachach. Jedynie ta fao260 pozniej wyrównała ale ta 230 to fala byla. Pomijając to ze obornika idzie na jesien i wiosne plus npk w podsiewacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77
ChiquitaB napisał:

Ja daje ta mieszanke golda z agrocentrum , wieczorem fakture poszukam to napisze jaka cena u nas.

znalazłeś fakturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1355
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

U mnie w zeszłym roku na zimnej glinie qq byla o wiele gorsza jak na piachach. Jedynie ta fao260 pozniej wyrównała ale ta 230 to fala byla. Pomijając to ze obornika idzie na jesien i wiosne plus npk w podsiewacz

Zeszły rok to był dość skomplikowany dla kukurydzy np u mnie północ mazowsza 18 maja spadł śnieg qq siana 9 kwietnia bo sucho i liczyłem na kiełkowanie z wilgoci gleby było cienko ale mokrym majem czerwcem narobiła kukurudza woli luźne przypuszczalne gleby i przede wszystkim ciepłe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    561

u mnie zawsze jedna wybrana odmiana kukurydzy na 3,5 ha. Trza by było w sekcjach mieszać a każdy sieje jak uważa i pewnie i tak nie dało by się wyciągnąć wniosków. CS reklamuje opcje duo. Chodzi chyba że jedna odmiana to ziarno flint a drugiej dent i lepszy rozkład energii żwacz jelito. Ale baobi miałem z tej firmy w tym  sezonie i strawność a dla mnie to smakowitość nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

Panny a po życie jakaś kukurydza ? ile musi mieć fao  ? najwyzej wczesniej zetne zyto 

czy zyto zaorać

czy zyto zaorać

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749
12 godzin temu, semos napisał:

znalazłeś fakturę?

122zl worek sofimix gold . 20kg na tone do tego buformax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

najbezpieczniejsze FAO po życie i gorzowskiej to do 230. Ja na takim stanowisku sieje Farmezzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
DANDYS napisał:

Panny a po życie jakaś kukurydza ? ile musi mieć fao  ? najwyzej wczesniej zetne zyto 

czy zyto zaorać

czy zyto zaorać

w zeszłym roku sialem po pierwszym pokosie trawy fao240 około 26 maj to na koniec września trochę przy wilgotna (mało dojrzała) czyli fao 200-220 max ale i zależy jakie stanowisko i rok na opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Farmezzo fajna tez sialem. U mnie po gorzowskiej fao 220 bylo za długie. Teraz nie sieje żyta ani gorzowskiej  bo rzadko pogoda się u nas trafia aby qq po nich wypaliła. Wole zadbać porządnie o lucerne i trawy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie lepiej gorzowska dokosic do końca roku? Kukurydza po niej to straszna loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

To zalezy na czym komu bardziej zalezy, ja zostawiłem hektar i kosilem 5 razy w tamtym roku, 1 i 2 pokos konkret, 3 w miare, ale 4 i 5 juz resztki. Ale jesli brakuje kukurydzy to trzeba ryzykowac i siac kukurydze. Jak bedzie suchy roku to i z trawy lipa i z kukurydzy lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

a optymalny siew przy fao250? jutro lecę na żyto z mocznikiem żeby już startowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Ja, staram się skosić żyto do 15 maja, tak żeby do 20 maja zasiać kukurydzę o FAO 230-240. Kukurydza o niższym FAO wydawała u mnie mniejszy plon kiszonki. Wszystko zależy od przebiegu pogody w czasie wegetacji, niejednokrotnie zdarzyło się, że ten plon zielonej masy był wyższy, niż z kukurydzy posianej w optymalnym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214

kupiłem baobi Kuku i porcje yevry Jarkowej, jeszcze tylko po życie jakaś


wujekk110 napisał:

Ja, staram się skosić żyto do 15 maja, tak żeby do 20 maja zasiać kukurydzę o FAO 230-240. Kukurydza o niższym FAO wydawała u mnie mniejszy plon kiszonki. Wszystko zależy od przebiegu pogody w czasie wegetacji, niejednokrotnie zdarzyło się, że ten plon zielonej masy był wyższy, niż z kukurydzy posianej w optymalnym terminie.

a jaka siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
DANDYS napisał:

a optymalny siew przy fao250? jutro lecę na żyto z mocznikiem żeby już startowało

a saletra nie lepsza 🤔 na szybki start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Ja sieje FAO zawsze 250-270 i zbiór koniec sierpnia początek września, w ubiegłym roku ciut później ale to u wszystkich. W tym roku mam jedną porcję z LG Clementeem z fao 290

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3214
slawek74 napisał:

DANDYS napisał:

a optymalny siew przy fao250? jutro lecę na żyto z mocznikiem żeby już startowało

a saletra nie lepsza 🤔 na szybki start

A no tak 😀jaka jeszcze mi pewna kuku polecisz na 4kl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

@DANDYS na działce 2,5 ha sieję przeważnie 2 odmiany. Jedną ostatnio jest DANUBIO, do niej dobieram coś ze Smolic w ubiegłym roku była to Opoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
DANDYS napisał:

slawek74 napisał:

DANDYS napisał:

a optymalny siew przy fao250? jutro lecę na żyto z mocznikiem żeby już startowało

a saletra nie lepsza 🤔 na szybki start

A no tak 😀jaka jeszcze mi pewna kuku polecisz na 4kl,

a pacz u mnie w galerii 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj