danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

szukam ciagnika do 150tysi okolo 120KM. Nie wie ktos od znajomego czy cos?

A jakaś marka/model by Cię interesował??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    435
Adamqq3 napisał:

1 godzinę temu, Kierownik napisał:

szukam ciagnika do 150tysi okolo 120KM. Nie wie ktos od znajomego czy cos?

A jakaś marka/model by Cię interesował??

obojtenie raczej. claas, jd, nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam jałówke z terminem na 8 marca i dziś rani zauważyłem, że na stole paszowym przed nią jest pełno śliny i koło pyska też miała ześlinione. Czy to coś wskazuje? Dziś ją obserwowałem przez większość dnia to zauważyłam jakby krócej w stosunku do innych krów przeżuwała, pobieranie paszy raczej w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kierownik napisał:

szukam ciagnika do 150tysi okolo 120KM. Nie wie ktos od znajomego czy cos?

Mam NH t6050 z turem lub df k430 z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12045
semos napisał:

mam jałówke z terminem na 8 marca i dziś rani zauważyłem, że na stole paszowym przed nią jest pełno śliny i koło pyska też miała ześlinione. Czy to coś wskazuje? Dziś ją obserwowałem przez większość dnia to zauważyłam jakby krócej w stosunku do innych krów przeżuwała, pobieranie paszy raczej w normie.

pytaj ernestproxima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Podpinam się: też chętnie kupię coś 100-120km najlepiej z ładowaczem do 150k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    13990
11 godzin temu, semos napisał:

mam jałówke z terminem na 8 marca i dziś rani zauważyłem, że na stole paszowym przed nią jest pełno śliny i koło pyska też miała ześlinione. Czy to coś wskazuje? Dziś ją obserwowałem przez większość dnia to zauważyłam jakby krócej w stosunku do innych krów przeżuwała, pobieranie paszy raczej w normie.

Zęby może zrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    167

ilość kg białka w poszczególnych komponentach podzielić przez ogólną masę paszy

np.

śruta rzepakowa 34% B.O. - 300 kg * 34%= 102 kg

śruta sojowa 46% B.O. - 200 kg *46% = 92 kg

zboże 12% - 500 kg* 12% = 60 kg

razem białka 254 kg / 1000kg paszy = 25,4% białka w kg paszy

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48
13 godzin temu, semos napisał:

mam jałówke z terminem na 8 marca i dziś rani zauważyłem, że na stole paszowym przed nią jest pełno śliny i koło pyska też miała ześlinione. Czy to coś wskazuje? Dziś ją obserwowałem przez większość dnia to zauważyłam jakby krócej w stosunku do innych krów przeżuwała, pobieranie paszy raczej w normie.

Albo jest przykwaszona, musisz kwasnego węglanu dodać jej więcej albo właśnie sie odkwasza bo ślina to naturalny bufor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695
14 godzin temu, Pawel29 napisał:

A jak cenowo wychodzi ten biotimax?

Ok 130 brutto za 20 kg. Jesienią był po 140, a teraz ostatnio po 128

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    172

Czym wspomóc gojenie takiej rany? Przez ostatni tydzień 2x dziennie rane odkażam i spryskuje alu sprayem ale wcale sie nie goi. 

P_20210218_182128.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    335

Jaki macie rozmiar sit w srutowniku ssaco-tloczacym dla krów mlecznych? 

Edytowano przez artek27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
Dnia 17.02.2021 o 08:31, ramzes10 napisał:

@nikolas29 po ile płacisz za BZ i jak podajesz krowom? Mieszasz z czymś ? Mam 2 sztuki za jakiś miesiąc do wycielenia i zawsze się mocno zapasaja. Jedna już miała niedobór wapnia kiedyś. Ostatnio był przedstawiciel i mocno zachwalał właśnie sole gorzkie ale nie stosowałem jeszcze 

 

 

Oj te ceny to są różne.skoro miałeś nie dobór wapnia to BZ 1 ma dużo wapnia a później na bz2.jestem z okolic producenta dolfosa ale nie kupię u nich wcale taniej za BZ-ty place ok 80 zł za10kg. Niczym nie mieszam sype z reki

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Witam, znajomego spotkała straszna tragedia. W wyniku pożaru stracił prawie wszystkie maszyny w tym wszystkie traktory i w tej chwili nie ma czym nawet krowom przywieźć paszy. W artykule link do zrzutki organizowanej przez jego siostrę https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/rolnik-z-podlasia-w-pozarze-gospodarstwa-stracil-maszyny--za-2-mln-zl-jak-mozna-mu-pomoc/

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    313
3 godziny temu, michal_19 napisał:

Czym wspomóc gojenie takiej rany? Przez ostatni tydzień 2x dziennie rane odkażam i spryskuje alu sprayem ale wcale sie nie goi. 

P_20210218_182128.jpg

Ja stosuje na to zasypkę , puder jak kto woli nazywać i nawet ładnie to pomaga bo osusza i wtedy samo się już goi .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Co to się dzieje,kilka pożarów w okolicy.... podejrzane....dwa tygodnie temu gm Andrzejewo niedaleko od tych hala z maszynami rolnymi firmy usługowej spolonela,4 mln strat i dziwnym trafem obu facetów nie było w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    313
7 minut temu, DanielFarmer napisał:

Co to się dzieje,kilka pożarów w okolicy.... podejrzane....dwa tygodnie temu gm Andrzejewo niedaleko od tych hala z maszynami rolnymi firmy usługowej spolonela,4 mln strat i dziwnym trafem obu facetów nie było w domu...

Co sugerujesz , że ktoś jest i podpala specjalnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj