danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianek2019    70
7 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Skoro masz mleko dobre i proby dobrze wychodzą to slaby temat i bym kierowca sie zajął,  jawne naciąganie. Tak słoiczkami zalatuje temat ale lepiej nie poruszac tematu

tak tak lepiej nieporuszać😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
6 godzin temu, komizmo napisał:

I serio się sprawdza? W każdym sposobie krycia się sprawdza? Czy po hormonie ,czy naturalnie?

W jakiej dawce? Ciekawe czy acegon by się nadawał czy nie bardzo.

U mnie sie sprawdza. Moze byc acegon. Ja juz lece wszystko na ten 11 dzien, czy na program czy naturalnie. Dawka 2.5ml

Jak naturalnie to idzie 2x receptal. Pierwszy przy inseminacji, drugi wlasnie na 11 dzien.

Kilka stron temu zaczalem ten temat o patencie na 11 dzien, cos tam na ten temat napisalem, mozesz sie cofnac jak ci sie chce. O ile dobrze pamietam to komodo tez to stosuje, chyba, ze pomylilem osoby.

Od teraz bede jeszcze podawal 2x PGF w Ovsynchu, to co dzisiaj chlopaki pisali mnie przekonalo.

P.S 

Co do wkladki to nie wiedzialem, ze mozna stosowac ponownie. Musi byc wtedy odrazu uzyta do nastepnej sztuki czy moze po prostu lezec i czekac? Jezeli tak to przez jaki czas?

Uzywanej wkladki jako "glownego" programu to moze bym nie podal, ale jako dodatek do tego podwojnego PGF to temat do przemyslenia.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, asus921 napisał:

U mnie sie sprawdza. Moze byc acegon. Ja juz lece wszystko na ten 11 dzien, czy na program czy naturalnie. Dawka 2.5ml

Jak naturalnie to idzie 2x receptal. Pierwszy przy inseminacji, drugi wlasnie na 11 dzien.

Kilka stron temu zaczalem ten temat o patencie na 11 dzien, cos tam na ten temat napisalem, mozesz sie cofnac jak ci sie chce. O ile dobrze pamietam to komodo tez to stosuje, chyba, ze pomylilem osoby.

Od teraz bede jeszcze podawal 2x PGF w Ovsynchu, to co dzisiaj chlopaki pisali mnie przekonalo.

P.S 

Co do wkladki to nie wiedzialem, ze mozna stosowac ponownie. Musi byc wtedy odrazu uzyta do nastepnej sztuki czy moze po prostu lezec i czekac? Jezeli tak to przez jaki czas?

Uzywanej wkladki jako "glownego" programu to moze bym nie podal, ale jako dodatek do tego podwojnego PGF to temat do przemyslenia.

Ja w reklamówkę i do lodówki wkładam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
10 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Do ile gram dajecie tłuszczu chronionego dla najlepszych krów?

Do 800gram teoretycznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak u was sprawdza się taki program?

Screenshot_2021-02-15-09-46-15-748_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak że skutecznością? Myślę żeby spróbować tak tylko dołożyć jeszcze receptal 2,5 ml w 11 dniu po inseminacji. @komizmo dawałeś receptal i pgf po 2 ml?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Po 2 ml estrovet i acegon. Po pierwszym rzucie 50%

4 ml acegonu dostały na pierwszy strzał te z policystycznymi jajnikami

Teraz kolejne szły cztery,jeszcze nie wiem jak z nimi. Dodatkowo im podam na 11 dzień po 2 jeszcze acegonu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Po 2 ml estrovet i acegon. Po pierwszym rzucie 50%

4 ml acegonu dostały na pierwszy strzał te z policystycznymi jajnikami

Teraz kolejne szły cztery,jeszcze nie wiem jak z nimi. Dodatkowo im podam na 11 dzień po 2 jeszcze acegonu. 

Reklama robisz doubleovsynch w ciemno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie. Chciałem się dowiedzieć czy inni stosują i z jakim efektem. Parę dni temu już pytałem.

28 minut temu, asus921 napisał:

Nie pokazuja ci ruji w 3-cim dniu programu ?

Dwie mialy słabe objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
Dream1990 napisał:

Dodi napisał:

To jaki macie udział kukurydzy względem sianokiszonki w waszych tmr ach? 

46.5 % kukurydzy 23.5 % sianokiszonki 15 % wyslodki 2% słomy 13.5 % paszy własnej 21.5% białka 7.2 Mj

Jaka sucha masa, parametry i wydajność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
8 minut temu, komodo napisał:

Pewnie za pół roku będzie można coś powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po podwójnym fajnie się zacielaja tylko jak widzę teraz po swoich obserwacjach warto przyłożyć się do dopilnowania godzin podania czasami było tak że na podwójnym było 90 procent skuteczności ale w okolicach 60-80 zawsze się to kręci 

U nas będzie rok w marcu od kiedy bawimy się mocniej z tymi hormonami i aktualnie dobiłem do 100 sztuk cielnych. A zaczynaliśmy prawie od zera 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Double ovsynch. My robimy tak że i na pojedyncza przyjeżdża vet i patrzy czy nie ma gdzieś lednej ruji. Połowę zazwyczaj udaje się pokryć w pierwszej a co zostaje to idzie dalej w podwójny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki wam wychodzi koszt  ustawienia hormonami ? Pytam z czystej ciekawości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

To co w koncu lepsze. DoubleOvsynch czy DoubleSynch, bo idzie sie pogubic.

Co jezeli, po pierwszym Ovsynchu wystepuje ruja, bo u mnie zazwyczaj jest sluz i jest sztuka badana i inseminowana tylko Ovsynch skutecznosc ma slabsza. Co jezeli wystapila ruja, a my nie inseminujemy i dalej lecimi z programem. Nastepna ruja wystapi za te 9-10 dni w przypadku DoubleSynch czy 17-18 dni w przypadku DoubleOvsynch (o ile dobrze licze) i ta druga ruja bedzie bardziej skuteczna, czy jednak nalezalo inseminowac przy pierwszej ruji ? 

Najbardziej mi sie jednak podoba metoda komodo i kr9292 czyli Ovsynch z podwojna dawka PGF dzien po dniu. Czyli dokladnie to co robie teraz tylko zwiekszenie skutecznosci dzieki rozlozeniu PGF w czasie. Ewentualnie + wkladka.

Swoja droga, ma to jakas nazwe ?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj