danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

norbert098 napisał:

MichalForterra1993 napisał:

8 minut temu, MichalForterra1993 napisał:

A powiedz mi bo kiedyś wspominałes że masz kontener z intergenu. Na jakich warunkach wziąłeś go? Musisz brać od nich nasienie czy może być kilka słomek z innej firmy?

mam od nich kontener juz ponad rok. jestem zadowolony z nasienia. przedtem z shiuz mialem. kontener jest za darmo i dolewaja azot za darmo. ogolnie biore tylko z intergen nasienie ale jak facet przyjezdza to nie sprawdza mi w srodku wiec pare szt z innej jakbys chcial to by sie dalo. mi na tym nie zalezy wole jednego sie trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, Marcinnnnn napisał:

Panowie i panie mam problem, jałówka która już doi jakiś 3-4 miesiące ma obniżoną temperaturę ciała do 36°C wet był u niej wczoraj i mówił że ma gorączkę i prawdopodbnie ma jakieś ciało obce dal przeciwbólowe i coś na zbicie gorączki do tego jeszcze zrobił sondę. Dzisiaj ma już 36°C, wzywać weta żeby coś działał i jutro sprzedać czy już nic z tego nie będzie? Dodam że nie ma apetytu tylko zje kilka prochow siana i to tyle

Nie za szybko na tak daleko idące wnioski? Długo już nie je? W jaki sposób wstaje? Podrywa przednie nogi szybko czy standardowo tył i za chwilę przód? Jak z kałem? Może mieć równie dobrze coś wirusowego co minie. Jeżeli słaby wet to mógł nie usłyszeć szmerów na płucach. Może warto było podać antybiotyk. Pogoda sprzyja takim infekcjom, tym bardziej gdybyś miał sporą wilgotność w oborze.

Ciężko cokolwiek powiedzieć jak się nie widzi tego

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Agro c35 1740

Milkor 38 2140 w ciągu 3 miesięcy 400 zł na tonie w górę. Trzeba jednak chyba wybrać sanowski Protamilk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Nie za szybko na tak daleko idące wnioski? Długo już nie je? W jaki sposób wstaje? Podrywa przednie nogi szybko czy standardowo tył i za chwilę przód? Jak z kałem? Może mieć równie dobrze coś wirusowego co minie. Jeżeli słaby wet to mógł nie usłyszeć szmerów na płucach. Może warto było podać antybiotyk. Pogoda sprzyja takim infekcjom, tym bardziej gdybyś miał sporą wilgotność w oborze.

Ciężko cokolwiek powiedzieć jak się nie widzi tego

Nie jadła już 3 dni, wstawać wstawała normalnie. Na początku też myślałem że wirusowe ale jak ja złapał u góry za grzbiet to widać że ją mocno bolało. Mówił że ciało obce, płuca mówił że są ok. Kał wygląda jak woda brązowa. Był dzisiaj z rana do inseminacji u mnie i ją zbadał drugi raz, powiedział że nie ma co ryzykować z antybiotykiem i żeby uciekać z nią jak najszybciej. Więc jak nie było sensu chować to znajomy podjechał i zabrał ją na ubojnie zaraz po wecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
komizmo napisał:

Nie za szybko na tak daleko idące wnioski? Długo już nie je? W jaki sposób wstaje? Podrywa przednie nogi szybko czy standardowo tył i za chwilę przód? Jak z kałem? Może mieć równie dobrze coś wirusowego co minie. Jeżeli słaby wet to mógł nie usłyszeć szmerów na płucach. Może warto było podać antybiotyk. Pogoda sprzyja takim infekcjom, tym bardziej gdybyś miał sporą wilgotność w oborze. Ciężko cokolwiek powiedzieć jak się nie widzi tego

A jaka różnice robi sposób wstawania bo mnie to trochę zaciekawiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
Napisano (edytowany)
23 minuty temu, dejmian90 napisał:

Agro c35 1740

Milkor 38 2140 w ciągu 3 miesięcy 400 zł na tonie w górę. Trzeba jednak chyba wybrać sanowski Protamilk.

A ja kupiłem c+ za 1550 Ile ten protamilk?

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)
35 minut temu, czesio1612 napisał:

A jaka różnice robi sposób wstawania bo mnie to trochę zaciekawiło?

Stara się zrywać "na równe" nogi. To znaczy jak najkrócej jak może pozostawać przechylona do przodu. Lub zaczyna od podnoszenia przodu i dopiero tył

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, Dodi napisał:

Protamilk HP 44%b około 2200zł/t

U mnie już chyba trochę wyższa cena. Niedawno był po 1800zl/t. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@komizmo no tak wiem jak różni się to wstawanie tylko interesuje mnie jaki wpływ na te dolegliwości o których kolega pisze ma sposób w jaki ona wstaje lub czy któryś sposób wstawania jest objawem jakiejś dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
3 godziny temu, radekz200 napisał:

Ile ten protamilk?

Dzisiaj zamówienie prosto z Sano protamilk HP bez GMO 2150 netto/t przy zamówieniu do 6t.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Marcin wrzuć magnes jak jeszcze żadnej infekcji nie złapała będzie ok , nie raz tak miałem i pomaga magnes wkładam do plastikowej rury od wody krowie wkładam do gardła popycham jakąś gałązką i magnes w żwaczu powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Pisał że już sprzedał. 

I mnie w tamtym roku też tak było magnes wrzucony i krowa do dzisiaj żyje a wet kazał sprzedawać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Przy tej mechanizacji zbioru pasz dla bydła to magnes powinien być wrzucany profilaktycznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Czy wniosek o sztukach przeliczeniowych do akcyzy paliwowej można złożyć przez irz czy trzeba osobiście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
8 godzin temu, Dodi napisał:

Protamilk HP 44%b około 2200zł/t

cargilowski kromilk 38% 3200 zł / tona to jest cena...........

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, michalcium napisał:

U mnie wszystkie krowy i jalowki powyżej 200kg mają magnesy wrzucane

Uważaj żeby ich do stanowisk nie przyciągnęło😉

2 godziny temu, kr9292 napisał:

Czy wniosek o sztukach przeliczeniowych do akcyzy paliwowej można złożyć przez irz czy trzeba osobiście?

Ja składałem osobiście. Tylko że musi leżeć dwa dni w Kwarantannie. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Z tym problemów niema najgorszej jaj się jedna do drugiej przysunie..czasami trzeba pomagać żeby sie rozsuneły😜

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
4 godziny temu, kr9292 napisał:

Czy wniosek o sztukach przeliczeniowych do akcyzy paliwowej można złożyć przez irz czy trzeba osobiście?

można złożyć wysyłając na meila do swojego biura powiatowego przez epuap lub osobiscie, odebrać możesz osobiście za kilka dni lub poczta elektroniczną  podając swojego meila we wniosku

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

co ten magnez daje?Jaki to magnez? skąd brać? Ciała obce zatrzymuje w żwaczu? i co dalej w żwaczu to zostaje i ok? Sorki ale to dla mnie nowość. Proszę coś więcej o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj