danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ThePerkins    934

świeżych parametrów brak ( pewnie 1szego będą). Na qq z 6z i 3 pokosie bel białko 2,9-3, tł 4.2-4,3. Na parametry nie narzekam , czy to tu czy w starej mleczarni miałem podobne co roku więc się zgadza. To coś więcej dawać przy moczniku 220 ?, bo raczej nie białka nie?, może tego ziarna z qq zwiększyć ?, bo niedawno zmniejszyłem trochę. 

 

@Paulina1985, kubraczek Gucci ? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

perkins pobadaj te kiszonki bo tak na oko to można sporo ale stracić i bez sensu strzelać i najlepiej by kumaty żywieniowiec to ustawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 minut temu, ThePerkins napisał:

świeżych parametrów brak ( pewnie 1szego będą). Na qq z 6z i 3 pokosie bel białko 2,9-3, tł 4.2-4,3. Na parametry nie narzekam , czy to tu czy w starej mleczarni miałem podobne co roku więc się zgadza. To coś więcej dawać przy moczniku 220 ?, bo raczej nie białka nie?, może tego ziarna z qq zwiększyć ?, bo niedawno zmniejszyłem trochę. 

 

@Paulina1985, kubraczek Gucci ? :D 

U mnie już były % za drugą połowę miesiąca 

Ogólne białko strasznie niskie, to te wycielone w szczycie po 2.5 mają 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1127

ogólny wynik mocznika to trochę o kant dupy. niskie białko masz . Kiedyś gdzieś widziałem tabelkę która mówiła czego brakuje w dawce znając białko i mocznik. musisz tego sobie poszukać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, ThePerkins napisał:

świeżych parametrów brak ( pewnie 1szego będą). Na qq z 6z i 3 pokosie bel białko 2,9-3, tł 4.2-4,3. Na parametry nie narzekam , czy to tu czy w starej mleczarni miałem podobne co roku więc się zgadza. To coś więcej dawać przy moczniku 220 ?, bo raczej nie białka nie?, może tego ziarna z qq zwiększyć ?, bo niedawno zmniejszyłem trochę. 

 

@Paulina1985, kubraczek Gucci ? :D 

sławek dobrze gada, zbadaj kiszonkę, albo sprawdzaj mocznik raz w tygodniu jesli masz mozliwośc gdzies wozić. 

Co do kubraczka, to probowałam cielakowi ostatnio założyć najpierw bluzę córki (myslalam sobie, ze przeciez cielaczki są takie maaaluuutkieee), po tym jak sie naszarpałam (ciezko jest wsadzic przednie nozki cielaka w rękawy🙄serio🙄), po tym sprobowałam ze swoją bluzą... efekt bliski zapiecia suwaka, ale jednak nie🤐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
12 minut temu, ThePerkins napisał:

świeżych parametrów brak ( pewnie 1szego będą). Na qq z 6z i 3 pokosie bel białko 2,9-3, tł 4.2-4,3. Na parametry nie narzekam , czy to tu czy w starej mleczarni miałem podobne co roku więc się zgadza. To coś więcej dawać przy moczniku 220 ?, bo raczej nie białka nie?, może tego ziarna z qq zwiększyć ?, bo niedawno zmniejszyłem trochę. 

 

@Paulina1985, kubraczek Gucci ? :D 

Wojtek z Biofeedu ostatnio u mnie badał kiszonki to i u Ciebie też zbada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
5 godzin temu, Paulina1985 napisał:

nam nowa sianokiszonka podbiła ze 190-200 do 280-300... 🙄🙄🙄

Podwyższony N amoniakalny w sianokiszonce czy takie bogate ma parametry ?🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Białko i mleku łatwo jest zrobić. U mnie żadna nie ma poniżej 3. Jak kiszonka z kukurydzy lepiej zakisla to średnio na 3.8 wskoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Co do kubraczka, to probowałam cielakowi ostatnio założyć najpierw bluzę córki (myslalam sobie, ze przeciez cielaczki są takie maaaluuutkieee), po tym jak sie naszarpałam (ciezko jest wsadzic przednie nozki cielaka w rękawy🙄serio🙄), po tym sprobowałam ze swoją bluzą... efekt bliski zapiecia suwaka, ale jednak nie🤐

Wsadźcie cielaka w worek 50kg, a cielak jak w nim nogi wyprostuje to od razu masz gotowca :P 

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, maxler napisał:

Podwyższony N amoniakalny w sianokiszonce czy takie bogate ma parametry ?🙂

raczej parametry, bo jeszcE mi nic nie zdechło, zapaleń nie ma a mleko wzrosło🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005

Szkoda życia na sen. ;) 

Edytowano przez Leszy
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, TheraRolnik napisał:

Paulina czemu ty nie śpisz ? 😀

obudziłam się, zajrzałam na AF i poszłam robić kanapki 🤷‍♀️ codzienna rytuna 🤣 jakos sobie trzeba dzień ustawić. Teraz szybka yerba i dalej robić...A CO?????? 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
8 minut temu, Paulina1985 napisał:

Daje wiekszego kopa niż kawa. 

 Daje większego kopa niż krowa ?😵:$;)

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
26 minut temu, Paulina1985 napisał:

obudziłam się, zajrzałam na AF i poszłam robić kanapki 🤷‍♀️ codzienna rytuna 🤣 jakos sobie trzeba dzień ustawić. Teraz szybka yerba i dalej robić...A CO?????? 🤷‍♀️

Nie nudzi ci się to ? Zrób chociaż raz odwrotnie... Najpierw zrób kanapki a potem się obudź 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
12 godzin temu, Paulina1985 napisał:

sławek dobrze gada, zbadaj kiszonkę, albo sprawdzaj mocznik raz w tygodniu jesli masz mozliwośc gdzies wozić. 

Mocznik kierowca zabiera i potem sms przychodzi. QQ zbadana czekam na wynik, jeszcze pryzmę trzeba będzie zrobić.

 

12 godzin temu, RadekGawryluk napisał:

Wojtek z Biofeedu ostatnio u mnie badał kiszonki to i u Ciebie też zbada. 

Nie wiem który to Wojtek ale jak przywiózł mi pełnoporcjówkę ostatnio to brał kukurydzę. Nawet łopatkę na święta zostawił :D

 

@damianzetor9540, a to nie za 1 połowę ?, 1szego przychodzi za 2 połowę i średnia z miesiąca, chyba że w innym oddziale jest inaczej. 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj