danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ralf    15

cena u producenta wyciągu ok 7zł lina niby polska ale taka sama jak ta z 5zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
7 godzin temu, zetorr6441 napisał:

U ciebie też tmr zawiesza się na przedniej ścianie? 

U sąsiada w 12m potrafi zawisnąć 400kg, szarpie przód tył albo wchodzi na podest i łopatą popycha 

Teraz bele po Mchale 5400 to bajka ale po sipmie to porażka  tylko że miałem małego zetora podczepianego i na wolnej przekładni i 4 lata bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Panowie : muszę wymienić linę w wyciągu stalową 12mm możecie coś dobrego sprawdzonego polecić ,no ostatnia kupiłem w sklepie pobliskim miała być super a rok wytrzymała.

Poszukaj w okolicy kogos ktos ma dzwigi/windy itd. Tam jest czesto lina zmieniania przez przepisy bhp. Moze sie okazac nawet lepsza od jakiejs no name nowej. A jak zaplacisz na kg czy 2-3zl za metr to nie szkoda nawet po jakims czasie zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Tak jak kolega wyżej napisał szukaj liny z wind nowych lub używane tylko te są coś warte mam i polecam kupiłem od gościa w Białymstoku ma ogłoszenie na olx liny przekładnie itp. na ul. kawaleryjskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
kr9292 napisał:

Co sądzicie o kablach grzejnych do rur z wodą? 

pytaj ppp u nich coś takiego chyba było

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
2 godziny temu, artek27 napisał:

Masz ten szynowy? U mnie jeszcze lina orginalna 20lat już chodzi w linii prostej a u wujka ma jeden i chodzi po dwóch stronach i na tych zakrętach lina mu pęka ma też 12 i co 1.5 roku musi wymieniać. 

Tak mam dwa szynowe bo jeden chodzi za ogonami ,a drugi na poprzeg co wypycha na pryzmę i ten w oborze jest 7lat od nowości i jest ok ,a ten co wypycha na zewnątrz już druga wysiadła z tym że pierwsza chodziła 6 lat a ta tylko rok bo to pewnie żółte rączki robiły .

 

1 godzinę temu, niesamowity90 napisał:

A u producenta wyciągu? Mi oryginał wytrzymał 6 lat w szynowym, teraz wymieniłem linę od producenta wyciągu. Ważna rzecz: NALEŻY TEŻ WYMIENIĆ GŁÓWNE KOŁO NA PRZEKŁADNI. Koło się wyciera i lina źle się układa.

Koło jest jak  nowe .

Dzięki wszystkim za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

A co to ma do rzeczy?

Chce zobaczyć czy warto wchodzić w takie ilości krów 😊 co będę miał z życia 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
21 minut temu, robert1226 napisał:

Koło jest jak  nowe .

Dzięki wszystkim za pomoc.

Chodzi też o to żeby miejsce gdzie chodzi lina nie było bardzo półokrągłe. U mnie po 6 latach wyrobiło się i było do wymiany. Nie ma za co, polecamy się na przyszłość 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@Ursus932Żadne porównanie wszystko zależy w jaką skarpete te kokosy ktoś chce upychać. Jeden woli pomarańcze a drugi jak mu nogi śmierdzą. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile płaciliscie w tym roku za usługę zbioru traw przyczepami i  ugniatania pryzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pasuje do chłopaka od nas, Łukasza przyszły szwagier, koronawirus im w maju przeszkodził w ślubie. 

Chłopak 24 lata, lubi rolnictwo. 

Miesza paszowóz i wozi paszę taczkami. 

Nasza gmina niestety taka jest, Michała siostra też czeka już parę lat bo chce się pobudować naprzeciwko rodziców po drugą stronę drogi. 

Już nie jedna osoba uciekła do sąsiedniej gminy bo prędzej nazbierali na działkę niż się plan zmienił. 

Niejeden obiekt powstał też bez planów i pozwolenia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
danielhaker napisał:

Sławek, on z gm. Łuków? https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/mlody-rolnik-nie-moze-rozwijac-gospodarstwa-juz-5-lat-czeka-na-decyzje-gminy/

gm. wola mysłowska z grudzi a tam ni plota ni ludzi 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
12 minut temu, danielhaker napisał:

Co kraj to obyczaj. Burmistrz Węgrowa po wielu miesiącach bojów wydał pozytywną decyzję na budowę obory na 120szt W WĘGROWIE a tu chłopak nie może postawić bo mieszka na terenie gminy, nawet nie miasta

no nie zupełnie burmistrz wegrowa , choć ta obora według mie powstać nie powinna , zresztą  obora i tak tam  była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu nie powinna powstać? Nie znam tematu ale  jeśli są to tereny rolnicze z produkcją mleczna czy bydła miesnego od dawna to nie.powinno być żadnego problemu z budową takiej obory. Inaczej jak ktoś chce wejść z czymś ,,nowym'' do czego ludzie w bliskiej okolicy nie są przyzwyczajeni. (Kurniki , norki itd). No i jak np komuś zamarzy się obora na obrzeżach miasta w którym nigdy nie było żadnych obór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tam była obora też wczesniej ale to jest 500 metrów od centrum powiatowego miasta , jedyne co to tyle żę tam obora była  wczesniej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jak kilka lat temu było odrolnienie działek to ludzie na zapas poodralniali. 

Domu nie można postawić a co dopiero obora. 

Wieś obok młode małżeństwo już na dom wykończony pod klucz i ogrodzony nazbierało pieniędzy, może muszą jeszcze na samochód i garaż nazbierać, może wtedy dostaną pozwolenie na budowę. 

Temu chlopakowi naprawdę obory brakuje, silosy też mu potrzebne, utwardzanie placu też. 

Jego siostra w mieście narazie kupiła mieszkanie no bo ile mogli na kupie mieszkać. 

Z Rozbudową uboini też chłop miał problem, a zakładów pracy u nas nie wiele. 

 

A z Damianem co było jak chciał pobudować się w stoczku łukowskim, w końcu postawił dom na wsi bo powiat garwoliński jest lepszy niż łukowski. 

Nie bez powodu nas nazywają polską B. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
slawek74 napisał:

Dodi napisał:

Zaraz Ci powiedzą ze na 25szt to się obory nie stawia. Minimum 2xtyle żeby się opłaciło 😀 Temat rzeka. Ale masz rację. 

Tylko sam z czasem zobaczysz że 25szt dorosłych to mało ja bym celował w 40+ z możliwością powiększenia bo apetyt rośnie w miarę jedzenia jak jest rodzina to i potrzeby rosną 16 lat temu stawiłem na 35djp jest ponad 40djp a 60djp bym lekko obrobił w wygodnym obiekcie

Teraz byś stawiał na głębokiej ściółce czy na rusztach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Głęboka sciółka przy krowach=ogrom zużywanej słomy + często wyższa somatyka. Albo ruszta albo zgarniacze delta. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

A na rusztach też idealny mikroklimat dla bakterii i wirusów. Jak gadam z wetami to już tak super nie jest na luzie , przynajmniej w moich stronach ludzie mają większe problemy, jak mieli w stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
norbert098 napisał:

slawek74 napisał:

Dodi napisał:

Zaraz Ci powiedzą ze na 25szt to się obory nie stawia. Minimum 2xtyle żeby się opłaciło 😀 Temat rzeka. Ale masz rację. 

Tylko sam z czasem zobaczysz że 25szt dorosłych to mało ja bym celował w 40+ z możliwością powiększenia bo apetyt rośnie w miarę jedzenia jak jest rodzina to i potrzeby rosną 16 lat temu stawiłem na 35djp jest ponad 40djp a 60djp bym lekko obrobił w wygodnym obiekcie

Teraz byś stawiał na głębokiej ściółce czy na rusztach?

a to już dluższa dyskusjia gdybym miał dostęp nie ograniczony do słomy to ściółka plus ruszt przy stole paszowym sprawa na długie przemyślenia jak obora tańsza to droższa w użytkowaniu jak bym miał możliwość coś skrobnoć z prow napewno by była lepiej wyposażona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te ruszta przy stole są najlepsze, mniej pracochłonne, a i krowa ma wybór co wybrać, słoma, czy mata, chociaż krowy za zwyczaj kładą się na swoich miejscach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
slawek74 napisał:

norbert098 napisał:

slawek74 napisał:

Dodi napisał:

Zaraz Ci powiedzą ze na 25szt to się obory nie stawia. Minimum 2xtyle żeby się opłaciło 😀 Temat rzeka. Ale masz rację. 

Tylko sam z czasem zobaczysz że 25szt dorosłych to mało ja bym celował w 40+ z możliwością powiększenia bo apetyt rośnie w miarę jedzenia jak jest rodzina to i potrzeby rosną 16 lat temu stawiłem na 35djp jest ponad 40djp a 60djp bym lekko obrobił w wygodnym obiekcie

Teraz byś stawiał na głębokiej ściółce czy na rusztach?

a to już dluższa dyskusjia gdybym miał dostęp nie ograniczony do słomy to ściółka plus ruszt przy stole paszowym sprawa na długie przemyślenia jak obora tańsza to droższa w użytkowaniu jak bym miał możliwość coś skrobnoć z prow napewno by była lepiej wyposażona

Przeliczales może kiedyś ile taka na 40 djp wyniosłaby obora? Sam mam w planach za kilka lat postawić bo trzymać w kilku budynkach po troche sztuk to na dłuższą metę za dużo pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

nie liczyłe ale popatrz po galeriach są różne obiekty ''budżetowe'' ja myślałem sporo robót wykonać sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj