danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Dodi    520

Zaraz Ci powiedzą ze na 25szt to się obory nie stawia. Minimum 2xtyle żeby się opłaciło 😀 Temat rzeka. Ale masz rację. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 20-25 sztuk można na spokojnie sobie żyć i jakieś małe inwestycje czynić. Tylko trzeba mierzyć siły na zamiary. Z tego co zauważyłem to ludziom zaczyna się w głowach przewracać . Niektórzy mają 20 ha i placza że Unia ciągnika 150.km nie chce dać gdzie na taki areał to jakaś Proxima to już max  albo ma do wywiezienia 20-30 rozrzutników 4 tonowych a chce 10 -12 ton kupić za 120 netto. Przecież to nie ma żadnego sensu ekonomicznego. Oczywiście każdy robi jak uważa ale jak dla mnie to wygodna  obora to jest podstawa przy bydle mlecznym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

Wolałbym starymi gratami robić w polu lub wynajmować usługi i postawić wygodna oborę która z czasem zarobiła by na nowe maszyny niż codziennie taczkowac i się męczyć, ale w pole jechać nowym johnym z jakąś mchale która zrobi kilka godzin w ciągu roku a potem stoi.  W oborze się jest dwa razy dziennie przez 365 dni w roku więc wygoda musi być. 

Akurat w moim przypadku ten paszowóz to najlepsze rozwiązanie, jeśli da się wjechać do obory, zawieszany, więc cofnę bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, niesamowity90 napisał:

Zamówiłem ostatnio na niecałe 20 szt krów i młodzież paszowóz Falke Mini 3m, tyle że ja mam korytarz ok 2,10, bez przejazdu, wjadę do środka ;) więc na 24 się opłaci, dużo ludzi taczkuje z paszowozu...

Jest szansa na filmik z pracy tego paszowozu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
25 minut temu, asus921 napisał:

Jest szansa na filmik z pracy tego paszowozu ?

Jakiś filmik na yt jest z tym paszowozem, tylko wersja 2,5, ale one się różnią tylko wysokością. Na tym filmiku niestety facet miesza i nosi wiaderkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
Dodi napisał:

Zaraz Ci powiedzą ze na 25szt to się obory nie stawia. Minimum 2xtyle żeby się opłaciło 😀 Temat rzeka. Ale masz rację. 

Tylko sam z czasem zobaczysz że 25szt dorosłych to mało ja bym celował w 40+ z możliwością powiększenia bo apetyt rośnie w miarę jedzenia jak jest rodzina to i potrzeby rosną 16 lat temu stawiłem na 35djp jest ponad 40djp a 60djp bym lekko obrobił w wygodnym obiekcie

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

zielonego nigdy nie miałem😀 granatowy i jeden srebrnymetalik drugi szary metalik dwa dizle i benzyna 82 , 97 i 150 km 😉😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkie 3 warte 10  tyś 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Panowie : muszę wymienić linę w wyciągu stalową 12mm możecie coś dobrego sprawdzonego polecić ,no ostatnia kupiłem w sklepie pobliskim miała być super a rok wytrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
8 godzin temu, asus921 napisał:

Sprzedam poziomy storti bulldog 8m3 jak ktos chetny :)

Z frezem 🤔

8 godzin temu, Pablo16 napisał:

Dzięki za konkretne odpowiedzi. Chyba sobie narazie odpuszcze i tak jak Kizak pisał spróbuje na jesień ogarnąć żeby zobaczyć jak to w ogóle będzie u mnie wychodziło.

Rozumiem że doradzalibyscie pionowy?

A na mieszać na 2 dni to nie za długo? Nie będzie się grzać? Tak jak jest teraz to mogę nawiezc bel pootwierac i jest ok qq to samo ale to jest nierozluznione, ale wiosna + 20 i potrafi trochę temp lapac

Bierz tego storti ego od asusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
8 minut temu, gregor1284 napisał:

Z frezem 🤔

 

Nie, frez niestety zajeb..., ale z tego co widze to wiekszosc niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Samo mieszanie to raczej nie, bo frez wtedy nie pracuje, a nakladanie towaru frezem to w sumie nie wiem jakie zapotrzebowanie mocy.

Jest tez plus, ze teraz od tylu mozna ladowac jakas mini ladowarka czy nawet recznie np. slome czy tresciwa wrzucisz. bo jest bardzo nisko do wrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
59 minut temu, robert1226 napisał:

Panowie : muszę wymienić linę w wyciągu stalową 12mm możecie coś dobrego sprawdzonego polecić ,no ostatnia kupiłem w sklepie pobliskim miała być super a rok wytrzymała.

Masz ten szynowy? U mnie jeszcze lina orginalna 20lat już chodzi w linii prostej a u wujka ma jeden i chodzi po dwóch stronach i na tych zakrętach lina mu pęka ma też 12 i co 1.5 roku musi wymieniać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

c360 dostala tam dozywocie. Masz taki sam jak ja, czy ogolnie poziomy? C360 tez, ten plus, ze mozna walek przez biegi puscic, wiec masz tak jakby przekladnie.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Panowie : muszę wymienić linę w wyciągu stalową 12mm możecie coś dobrego sprawdzonego polecić ,no ostatnia kupiłem w sklepie pobliskim miała być super a rok wytrzymała.

polecam z allego austriacką ocynkowana z rdzeniem stalowym dobra jakość nie wyciąga się cena ok 12zł za m ale dużo lepsza od ej chinszczyzny mam na drugim  wyciągu tą niby polska to w pszeciągu 3 miesięcy wyciąneła sie o metr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

Panowie : muszę wymienić linę w wyciągu stalową 12mm możecie coś dobrego sprawdzonego polecić ,no ostatnia kupiłem w sklepie pobliskim miała być super a rok wytrzymała.

A u producenta wyciągu? Mi oryginał wytrzymał 6 lat w szynowym, teraz wymieniłem linę od producenta wyciągu. Ważna rzecz: NALEŻY TEŻ WYMIENIĆ GŁÓWNE KOŁO NA PRZEKŁADNI. Koło się wyciera i lina źle się układa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj