danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michalcium    1367
5 godzin temu, kizak napisał:

 No a jak żreć dać przy 1,30 m,przez okienka ?

Mówisz o moim rysunku? Dokładnie na szerokości 22 metry jest 8 okienek wytnie się do dołu a za tą ściana co pisze korytarz paszowy jest dobudowana obora  od strony ściany mam możliwość sypać wóz na ściane część wpadnie tymi otworami część niestety łopatą Ale to i tak duże udogodnienie w moim przypadku 

@dejmian90 to sprawa dość dziwna u mnie spytałem geodete jakim cudem wszystkie słupki po kolei idealnie w środku miedz to powiedział że on tyczy tylko o drogę od pól i stawia słupki po miedzach żeby nie przeszkadzały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Będę miał chwile to zrobię zdjęcie, bo już jest dach obory 😃

Założyliśmy płytę warstwową białą chyba 50mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Ale będzie dotyczyło. Nie rozuumiem dlatego osób ładujacych teraz pieniadze i kredyty w uwięziówki, a kredyty nie są na 5 lat tylko na 15...

Bo nie każdy chce obore na 100+ krów bo są duże koszty takiej obory i nikt nie stawia na ruszta obory na 40 sztuk bo to nie ma sensu . A nie każdy rolnik może sobie pozwolić na dużą obore bo jest dużo ograniczeń np. ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
4 godziny temu, dejmian90 napisał:

Spotkał się ktoś z sytuacją  że geodeta twierdzi że miedze u kilku sąsiadów się nie zgadzają o kilka metrów mimo że kilka lat temu na pomiarach pod budowę drogi wszystko się zgadzało?

Jest tak dlatego że kiedyś mierzono taśmami a teraz gpsem. 

I wtedy zależy od której osnowy Ci mierzą. Bo może być tak że jak złapią z osnowy północnej to w stronę południa będą przesuwać. A jak złapią z osnowy południowej to w stronę północną.

Siostra mówiła że były przypadki że potrafiły być przypadki że jak geodeta nieogarniety to działki mocno się kurczyly na środku między osnowami. 

Najwazniejsza rzecz że jeśli masz kamień graniczny i wiesz że jest tu od wielu lat to nie daj sobie wmówić że geodeta musi go przesunąć bo z pomiarów wychodzi mu gdzie indziej. Powinien wbić jego współrzędne i nie przesuwać go. 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993

Problem w tym ile m2 będzie na 1 DJP, skoro kojec dla psa ma wynosić minimum 20m2 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek1000    5

Oddawał ktoś sam próbki kiszonki z kukurydzy do badania w Jeżewie? Miałbym kilka pytań, ile musi być kiszonki i jak ją zapakować żeby wyniki były wiarygodne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Jaką glicerynę stosujecie? Do tej pory po dawałem over energia Forte, ale nie wiem, czy jest to uzasadnione ekonomiczne w porównaniu z innymi firmami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

@lusjan farmaceutyczną stosuje 😬hahaha over 😂 produkty mają dobre, ale nie za taką cenę 🙈kup glicerynę farmaceutyczną i będziesz zadowolony, najlepiej ona wychodzi 😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Ciezko utrzymac wyslodki buraczane? pobieralbym okolo 400kg dziennie. Potrzebuje jakies 170ton a nie mam mozliwosci wezucenia tego w rekaw bo po prostu nikogo w naszych okolicach nie ma dysponujacego maszyną. Robic normalnie jedna dluga pryzme czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14109
2 godziny temu, Kierownik napisał:

Ciezko utrzymac wyslodki buraczane? pobieralbym okolo 400kg dziennie. Potrzebuje jakies 170ton a nie mam mozliwosci wezucenia tego w rekaw bo po prostu nikogo w naszych okolicach nie ma dysponujacego maszyną. Robic normalnie jedna dluga pryzme czy jak?

byle dobrze ugnieś i dać im odparować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rób pryzmę i będzie dobrze w mojej opinii niema co się bawić z rękawem, ważne by wybierać starannie i nie powinno być odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja formuje pryzme, dogniatam łyżką ładowarki i okrywamy folią. Trochę ziemi na to i w zeszłym roku nie miałem żadnych strat. Dać im 6-8 tyg czasu przed otwarciem i będzie ok.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał ktoś z was takie przypadek pierwiastka 7 miesiąc laktacji od początku jeden strzyk niedrożny, ćwiartka luźna jedynie przy strzyku lekkie stwardnienie, dziś przy doju zauważyłem pękniętą ćwiartke (ta nieczynna) dziura wielkości ok. 1,5cm, co z tym robić dezynfekować? Wet ma jutro podjechać zobaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ropień może był i pękł. Jeśli krowa dobrze się czuje to najwazniejsze. Ja bym prysnęła czymś (oksytetracyklina w sprayu) albo przepłukała jodyną i sprawdzała temperaturę, obserwować i kontrolować 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po krowie nic nie widać, więc zdezynfekuje jodyną i zostaje obserwacja

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Zgłaszacie bydło przez irz z wysyłką paszportów listem? Przy jednoczesnym zgłoszeniu kilku sztuk opłata za wysyłkę jest jedna czy za każdą sztukę trzeba płacić osobo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie raz zamknęli, wysłalam kase za przesylke. Za 5dni dzwonie i pani mowi, ze juz sie otworzyli 🤣🤣🤣🤣

Edytowano przez Paulina1985
liter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj