danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Morfek    49

Witam. Mam pytanko. Bydluje mi krowa od południa i mam zagwozdke. Insyminowac ja po 21 i dać OVA bo potem idę do domu czy z samego rana jak wstanę o 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym zrobił ją dzisiaj najwyżej jak by rano nadal miała mocne objawy to jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

@Troker1979 dokładnie...trzeba wiedziec gdzie jest granica oplacalnosci.

No tak ale np. u mnie tylko te się w miarę sprawdza , wystarczy policzyć jeżeli cielak dostanie biegunki ile kosztuje lekarz , proszki to czasami te tanie mleko wyjdzie dużo drożej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
5 godzin temu, jackasss napisał:

W zeszłym roku wyrabiałem atest na siebie i potrzebne było zaświadczenie o jakości wody z wodociągów. Kilka stron dokumentów. Za darmo i chyba nawet od ręki to dostałem

 

5 godzin temu, michalcium napisał:

Pierwsze słyszę. Zwykle wystarczył do dokumentów rachunek za wodę. Jeśli to prawda to kolejne naciaganie rolnika na kase bo wodociągi mają obowiązek badać wodę.

Tak było wcześniej właśnie ale inspekcja twierdzi że woda która wychodzi w wodociągów jest ok bo robią badania ale na rurach po drodze może dojść do jakiegoś zabrudzenia i rolnik ma obowiązek badać na swój koszt wodę raz w roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Supersebusiek To nie jest jedyny preparat, od ktorego cięlę nie dostanie biegunki...od pieciu innych preparatow o dobrym skladzie i nie zawyżonej cenie tez nie dostaną biegunki, przyrosty będą i nie bedzie chorób. Ale kto bogatemu zabroni. Chodzi mi tu tylko chociazby o ich 2 produkty, bo sprayfo excellent jest tez dobre, a delta to moim zdaniem wymysł bazujący na nazwie firmy i jakichś tam reklamach. Chyba,ze ktoś liczyl przyrosty cieląt i na Delcie ma o 400gramow wieksze przyrosty niż na Excellent i pelnym mleku, to moze się wart zastanowić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316

Tak tylko jak chcesz wziąć te mleko co mówisz to musisz brać całą paletę bo nikt tego w mojej okolicy nie chce sprowadzać , dlatego daję to co mają , a jak jest dobre to trudno trzeba płacić  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz biorę z DeHeusa po kilka worków 🤷‍♀️ docelowo chcę dawać pełne. Już Agronetzwerka mam dosyć, wykonczyli mnie psychicznie 🤯🤯🤯🤯

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562

Nie wiem czy istnieje preparat mlekozastępczy na którym cielęta rosną szybciej niż na pełnym mleku. Ja miesiąc jadę na pełnym(pierwsze primo to jak najszybciej po wycieleniu siara) a później polmass czy milsan z sano (60 gr litr) i jest ok problemów praktycznie zero od lat a warunki utrzymania pozostawiają wiele do życzenia. Minus pojenia pełnym mlekiem jest słabe pobieranie treściwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Polecam hormon wzrostu 😉

Pewne rzeczy można poprawić ale geny też robią swoje. Mam teraz 2 mieszanki Mo. Jedna wycieliła się w lipcu a w październiku skończyła dwa lata. Nawet nie pamiętam czym były karmione 😅

A wysoka od większości krów o i ładnie doi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne, mieszanki z SM i MO rosna inaczej niz hfy, nie ma co porownywać. 

15 minut temu, Troker1979 napisał:

Nie wiem czy istnieje preparat mlekozastępczy na którym cielęta rosną szybciej niż na pełnym mleku. Ja miesiąc jadę na pełnym(pierwsze primo to jak najszybciej po wycieleniu siara) a później polmass czy milsan z sano (60 gr litr) i jest ok problemów praktycznie zero od lat a warunki utrzymania pozostawiają wiele do życzenia. Minus pojenia pełnym mlekiem jest słabe pobieranie treściwych.

A jakie miałeś przyrosty w 1.miesiacu i pozniej ? liczyłeś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Ja bazuje na tej jak określiliście za drogiej nie opłacalnej i wogóle bezsensownej Delcie odkąd weszła na rynek za Royal i jakoś nie zbankrutowałem jeszcze a cielęta mają się dużo lepiej niż na tak zachwalanym DeHeus. Przynajmniej każda partia wygląda tak samo a nie co zamówienie to mleka różnią się od siebie. Po tych ich "premium" mlekach cięlęta dostawały biegunki a jakoś w kojcach obok rówieśniczki na Sprayfo i Blattinie miały się dobrze ale wg pana specjalisty ds żywienia firmy DeHeus dlatego że w 2 na 8 kojcach stojących w jednym rzędzie obok siebie panowały gorsze warunki. Dlatego osobiście wolę dopłacić czy przepłacić i mieć spokojną głowę a nie zastanawiać się jaka partia sie trafi w kolejnym miesiącu.

@Paulina1985 Odradzałem kilkukrotnie Agronetzwerka na tym forum kilku innym osobom to broniłaś ich ze wszystkich sił to cóż takiego się stało że teraz stali się źli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MKrajes  nie przypominam sobie odradzania. Skład się chrzanił i tyle, może kiedyś wrócę, kto wie. DeHeusa mialam wcześniej i bylo Ok, ale na stacji odpajania się nie rozpuszczał. Teraz na stacji mam z Agronetzwerka Specjala. 

Świetnie, że Delta Ci się sprawdza, mojego szefa na nią nie stać, więc być może będzie pełne lub mieszane pelne z preparatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    562
4 minuty temu, Paulina1985 napisał:

A jakie miałeś przyrosty w 1.miesiacu i pozniej ? liczyłeś ? 

Rosną ale czy tak jak powinny to nie wiem, nie mam takiej wiedzy. Zdrowe są to dla mnie najważniejsze. Zdecydowanie wzrasta popranie treściwych przy mleku sztucznym więc i tak ciężko by było dla mnie wyciągnąć wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132
3 minuty temu, Paulina1985 napisał:

@MKrajes  nie przypominam sobie odradzania. Skład się chrzanił i tyle, może kiedyś wrócę, kto wie. DeHeusa mialam wcześniej i bylo Ok, ale na stacji odpajania się nie rozpuszczał. Teraz na stacji mam z Agronetzwerka Specjala. 

Świetnie, że Delta Ci się sprawdza, mojego szefa na nią nie stać, więc być może będzie pełne lub mieszane pelne z preparatem.

Wszystko zależy jak się liczy. Co z tego że się zaoszczędzi na preparacie jak cielę dostanie biegunki przechoruje i później odstaje od całej grupy i do końca w hierarchii jest z tyłu za zdrowymi silnymi sztukami. Co innego gdybym nie zostawiał jałówek na remont stada a tak słabe cielęta dają słabe jałówki a te będą słabymi krowami co w efekcie rzutuje na całym stadzie. I teraz co da oszczędność 20-40 zł na worku jak ten koszt krowa zwraca w pierwszej laktacji wyższą wydajnością i lepszą kondycją. 

Wiem że się nie rozpuszcza, tworzy zawiesinę która dosyć szybko się rozwarstwia co w teorii przy takim składzie nie powinno mieć miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się nic w tym preparacie z de heusa nie rozwarstwia we wiadrze, a na koncu nie zostaje osad...nie wiem skąd takie informacje? 🤔 moze zmienili coś w skladzie. 

Widzisz, Ty twierdzisz, ze jedyny sluszny preparat to Delta, a ja, że nie 😁, bo istnieja inne preparaty, ktore nie powoduja tych biegunek, ktorych tak sie wszyscy boicie. Ja stawiam teraz akurat na ten preparat, a w miare mozliwosci na pełne mleko, bo akurat mam kilka krów na izolatce, ktore zamiast sprzedać z powodu oberwanego wymienia, czy potrzebnej rekonwalescencji, mozemy doić na bankę i dawać dla cieląt 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Nie twierdzę że Delta jest najlepsza. Kiedyś zachwycił mnie Excellent po przerzuceniu kilkunastu firm. Później ich doradca zajmujący się cielętami przywiózł mi Royal które było jeszcze lepsze ale nie weszło oficjalnie na nasz rynek (można je dostać na zachodzie) a wprowadzili Deltę która miała trochę gorszy skład niż Royal ale cenę też trochę wyższą. Nie chciałam schodzić spowrotem do Excellenta i tak została Delta. Wiem że są preparaty na tym samym lub lepszym poziomie ale z Trouw mam świetną dystrybucję a to nie zawsze się zdarza z konkurencją. 

Jak nie zostaje osad to w jakim sensie Ci się nie rozpuszcza? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MKrajes Na stacji jak mialam koncentrację zalecaną 200gramow to mikser nie nadazal dobrze rozpuszczać i wezyki się zapychały 🤦‍♀️ Potem jak juz zrezygnowalam, to sie okazało, ze na stacje odpajania ilosc proszku to maks 160gramów...także...dogadaliśmy się.... Wtedy zrezygnowałam z deheusa na stacji. Pojawił sie Agronetzwerk z super ceną i genialnym skladem...

Teraz wyobraz sobie Agronetzwerk wyprodukował jeszcze jakąś "super" nowość, za ktora oczywiscie chcą kolejne zlotowki wiecej..., wiec dalismy sobie spokój. Na poczatku mialo to sens, teraz bardziej opłaca się poic mlekiem lub mlekiem z dodatkiem preparatu. Może kiedyś wezmę się za Excellenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Polecam tylko często Trouw ma słabą dystrybucję. Zależy jak dany przedstawiciel rozbuduje sobie sieć na swoim terenie. 

Przerzuciłem dużo firm i produktów i najbardziej nie lubię jak firma puści jakiś w miarę produkt i zaraz wchodzi nowy droższy a cała dotychczasowa oferta zjeżdża z parametrami w dół by bardziej zachęcić do nowego premium, za jakiś czas znów to samo albo zmieniają kolory na worku i dziwnym trafem skład leci ostro na wartości do dołu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety. Agronetzwerk poszedł tą "złą" drogą, ktora wczesniej już poszły inne firmy.

Ostatnio trafnie to ktos ujął "za krotko na rynku są, zeby w ch.ja juz leciec" 😁 to akurat bylo o paście do racic, ale pasuje do kazdej branży i kazdego produktu. 

Ostatnio był u mnie gość, ktory swoją firmę otworzył, robił jakies tam badanie wszystkich dostepnych preparatów i stwierdził, ze jakosc trzymają tylko te, ktore nie sa produkowane w Polsce...moze cos w tym jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj