danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poziomka    20
Dnia 17.09.2020 o 08:01, kizak napisał:

 Nie wiem z jakiego powodu zasuszasz,ale jeśli tylko z ,,upierdliwej niereformowalnej''somatyki,warto podać po każdym udoju w tę ćwiartkę przez 5 dojów po 100 ml, rywanolu. Często udaje się ocalić ćwiartkę i krowę. Koszt nie wielki,ryzyko żadne,gdyż na pozostałych ćwiartkach [ nie wlewać z leczonej,ponieważ konsekwencji nie znam] nie wskazuje substancji hamujących i mleko spokojnie do zbiornika'. Tu Paulina 1985👍 wspominała coś o Pollenie,ale tego specyfiku nie doświadczyłem.😐

Wet stwierdził  że niby gronkowiec. Były dawane zastrzyki do wymienia, domiesniowo i nic nie pomaga. Z tej ćwiartki leci takie dziwne mleko i śmierdzi i takie z jakimś żółtym nadzieniem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Możesz zasuszyć,ale przed tym daj  mleko do zbadania. Będziesz wiedział w przyszłości od czego to było. Tylko zrób też na grzyby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@poziomka to już nic jej nie pomoże. Zasusz i z głowy,bo inaczej bedzie ten syf roznosić. 

Ja teraz czekam na wycielenie jednej, która miala zasuszane 2 ćwiartki polleną. Prawdopodobnie po wycieleniu się pożegnamy 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
6 godzin temu, poziomka napisał:

Wet stwierdził  że niby gronkowiec. Były dawane zastrzyki do wymienia, domiesniowo i nic nie pomaga. Z tej ćwiartki leci takie dziwne mleko i śmierdzi i takie z jakimś żółtym nadzieniem.  

Ja na gronkowca dawałem takie zastrzyki dowymienne po 45 zł sztuka ale poprawiło się dopiero po tygodniu od tamtego zastrzyku i na szczęście wyleczyło. 

 

U nas we wsi zostałem z qq tylko ja :D . Większość kosiła początek września. Mówią , że jak twarde ziarno to przechodzi przez krowę i zostaje w kale, a jak mokre to trawi, sam nie wiem :D 

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No tak. Bo to kwestia firmy, którą trzeba przypilnować. U nas jest to samo, nowe maszyny a całe ziarno leci z rury. 

Wiedzą że ludzie mają krowy, ale co z tego szybko skosić i zarobić. Ja w tym roku wiozłem  znajomego który ma starą sieczkarnie, ale praktycznie wszystkie ziarna posiekane. 

Masy w tym roku jest 7ha zrobione a pryzma długa i wysoka. Jeszcze 8ha i będzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nadal się już na kiszone? Czy za wcześnie czy za późno? A może optymalnie. Mógłby się ktoś wypowiedzieć? 

IMG_20200920_093644.jpg

IMG_20200920_093614.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Folenka co z tym Netflixem.? duzo internetu zjada?? ile trzeba miec GB zeby caly miesiac pochodziło? nie tnie się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Same lewackie filmy na netflixie. W każdym filmie pedaly, gnębiony murzyn i źli biali ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Żeby cały miesiąc oglądać, tak bez większych ograniczeń to te 150 GB powinno starczyć 🙄a seriali/filmów w Polszy mamy do dyspozycji 3400 do wyboru także nie wszędzie pedały i inne cuda 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@areek9869  Dzięki 😆 mam od Ciebie wyczerpujące informacje na messengerze 😅😅😅 P.S. zajrzyj tam 😆😅 

@kr9292 dzięki 😆 a Ty masz Cyfrowy polsat? czy naziemną? czasem czlowiek musi sie odmożdżyć 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, kr9292 napisał:

Same lewackie filmy na netflixie. W każdym filmie pedaly, gnębiony murzyn i źli biali ludzie

W sedno. We wszystkich promowanych filmach i serialach na Netflixie  główne role odgrywają wymienione przez Ciebie postacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
50 minut temu, Paulina1985 napisał:

@Folenka co z tym Netflixem.? duzo internetu zjada?? ile trzeba miec GB zeby caly miesiac pochodziło? nie tnie się? 

A masz neta mobilnego? Bo ja mam z T-mobile, niby nieograniczony, w praktyce chyba ze 100 gb, to jeszcze mi nie zabrakło nigdy. A sam Netflix bardzo w porządku, jest dużo seriali i filmów, są dokumenty i parę koncertów, wg mnie jest w czym wybierać. Mam jeszcze HBO Go, to Netflix działa o niego stabilniej, jeszcze żadnej zwiechy nie zaliczył u mnie.

 

11 godzin temu, danielhaker napisał:

Dokładnie tak. U mnie późne odmiany + stosunkowo brak typowych piachów gdzie mocno wysycha i roślina długo dojrzewa, ale niektórzy myślą że zwlekanie z koszeniem to ociąganie się z robotą 🤔

@Folenka U mnie to tak zazwyczaj wypada gdy w okolicy (wiadomo, tej najbliższej) 70% skoszone a siew gdy 30% zasiane :) Mieliście już przegląd dojarki?

Kurła co Wy sieczkarni nie macie że takie terminy? 🤔:P Już masz lukę gdzie możesz inwestować :D

Byli ze dwa tygodnie temu, u mnie wypadło na Technika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Stosuje ktoś ?, czy są lepsze ?, i takie moje pytanie płyn do dipu powinien być gęsty czy rzadki ?, co osoba to inna teoria...

119872420_3302434706472138_6289733536599225876_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 @ThePerkins Płyn ma być taki jaki chcesz, tak naprawdę nie ma to znaczenia jeśli krowa po doju i dipingu co najmniej 7 minut stoi i dochodzi do zamknięcia kanału w strzyku. Jeśli od razu po doju się kładzie to lepiej mieć gęsty, albo nawet tworzący cienką błonkę na strzyku. Zapobiega to wnikaniu bakterii do kanału strzyku jeśli od razu po doju zwierzę się położy.

 Ja na przykład wolę gęste i dłużej utrzymujące się na strzyku i takie mamy na porodówce (izolatce), na ktorej doimy na bańkę i zasklepiamy z kubka, bo krowy najedzone potrafią po doju iść na słomę i spać.

Na robotach za to mamy dipping w sprayu, ale tam mam pewność, ze krowa po doju około 20-30 minut pozostaje na stole paszowym i kanał strzykowy ma czas na zamknięcie się. Kiedyś dipping był wylączony kilka dni i nic się nie działo 🤷‍♀️ 

Substancji czynnych też jest do wyboru, jod, chlorheksydyna, kwas mlekowy itd...warto wybierać te pielegnujące strzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Mówią , że jak twarde ziarno to przechodzi przez krowę i zostaje w kale, a jak mokre to trawi, sam nie wiem :D 

To opinia tych co koszą, żeby mniej paliwa spalić niż na suchszym materiale. Twarde ziarno musi być każde naruszone, żeby zakisnąć i sieczka drobna, żeby porządnie ubić. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

@Paulina1985 Właśnie mam takie sztuki co stoją i takie co od razu lubią się położyć. Miałem dziwne wrażenie , że jakby tego gęstego mniej szło :D 

@przezuwaczka Też jestem tego samego zdania , choć w tym roku ciężko o to bo rośliny są już dobre do koszenia a ziarno nie koniecznie ...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
8 minut temu, ThePerkins napisał:

bo rośliny są już dobre do koszenia a ziarno nie koniecznie ...

Dokładnie z tego powodu wstrzymałam się z cięciem. Znajomy z grupy mnie do tego natchnął😆. SM już 35% a w kolbach dalej mleko mimo słonecznej pogody🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jednym uchem słucham transmisję z dożynek prezydenckich. Powiało trochę optymizmem po wypowiedzi prezydenta w sprawie tej piątki Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Podpisał już nie jedną beznadziejną ustawę, więc wątpię. Chyba że to manipulacja PISu, żeby ocieplić jego wizerunek. Jakby nie podpisał, to będzie bohaterem rolników i wrogiem miastowych🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, Troker1979 napisał:

Jednym uchem słucham transmisję z dożynek prezydenckich. Powiało trochę optymizmem po wypowiedzi prezydenta w sprawie tej piątki Kaczyńskiego.

ja prawie rzygnęłam jak przełączałam kanały...🤮 Ale to nie temat o polityce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Też mam takie odczucia🤮 i szczerze mam ochotę na strajk jechać😠

Mamusię bym odwiedziła😁 24 lata chodziłam przez sejm do kościoła lub na autobus🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj