danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xmen    20

Wczoraj 3 ha skosilem, reszta musi poczekac bo mokra, operator powiedzial ze dobrej tzn dojrzalej to jeszcze w tym roku nie kosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Radek200 masz trzy odmiany bo każda inna ,a ta pierwsza to chyba tzw.zlota kolba .

Syn jeździ w w zestawie przy kukurydzy mówi że tak się ludzie stają z koszeniem że koszą taką zieloną że sok z przyczep kapie .

 

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

w tym roku to i tak późno się zaczęła "gorączka" na koszenie, zazwyczaj u mnie końcówka sierpnia/ początek września to już jazda pełną parą, choć kuku zielona. Na pewno wpłyną na to późny jej start, ale i tak jestem zaskoczona. W mojej wsi dopiero jeden położył wczoraj parę ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co wy z tą kukurydzą...to jakieś zawody??? @radekz200 styropian kladź a nie o kukurydzy myślisz 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

Jakie stawki u was za hektar kukurydzy i jakie za wyslodki mokre ? Mam do kupienia za okolo 4tys/ha tylko jest kawalek do jazdy i realnie wyjdzie grubo powyzej 5tys z sieczkarnia i dowozem.

Zastanawiam sie czy nie lepiej kupic wyslodki. Najtaniej znalazlem po 2400. Po wpisach na AF widac, ze ludzie nawet po 1500-1800 kupuja, tylko nie wiem gdzie, bo u mnie na cukrowni bez transportu wychodzi 1800.

Co waszym zdaniem lepiej. Kuku za powiedzmy 5.5tys/ha czy w zamian ponad 2 wanny wyslodek w tej cenie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja wczoraj skosilem 5 ha 270 FAO tylko dlatego bo brakło by mi paszy 

1 minutę temu, asus921 napisał:

Jakie stawki u was za hektar kukurydzy i jakie za wyslodki mokre ? Mam do kupienia za okolo 4tys/ha tylko jest kawalek do jazdy i realnie wyjdzie grubo powyzej 5tys z sieczkarnia i dowozem.

Zastanawiam sie czy nie lepiej kupic wyslodki. Najtaniej znalazlem po 2400. Po wpisach na AF widac, ze ludzie nawet po 1500-1800 kupuja, tylko nie wiem gdzie, bo u mnie na cukrowni bez transportu wychodzi 1800.

Co waszym zdaniem lepiej. Kuku za powiedzmy 5.5tys/ha czy w zamian ponad 2 wanny wyslodek w tej cenie ?

 

To wszystko zależy jakie wyslodki najlepsze są z Kruszwicy  A najgorsze  że Środy Wielkopolskiej. Do mnie wanna wyslodków z Kruszwicy za 2100 z przywozem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696
32 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Co wy z tą kukurydzą...to jakieś zawody??? @radekz200 styropian kladź a nie o kukurydzy myślisz 😆 

Kurła nie chce mi się 😂 a jeszcze 150 m2 do położenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
1 godzinę temu, Folenka napisał:

w tym roku to i tak późno się zaczęła "gorączka" na koszenie, zazwyczaj u mnie końcówka sierpnia/ początek września to już jazda pełną parą, choć kuku zielona. Na pewno wpłyną na to późny jej start, ale i tak jestem zaskoczona. W mojej wsi dopiero jeden położył wczoraj parę ha.

Ja ze 2 lata temu od sąsiadki usłyszałem "bo wy to zawsze po sezonie kosicie"

Jak mi przykro, że nie biorę udziału w tym wyścigu xDxDxD

 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jaki wyścig u mnie już jest za sucha, kolba mocno dojrzała. Za czym mam czekać, każdy ma inne fao i gleby. 

U ciebie może być zielona a u sąsiada już gotowa do zbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja biorę :D, będę drugi, silos pierwszego się od razu rozpłynął. 

Mam że to dziś kosić. 

Stara się kończy a pierwszy wolny termin to był październik, dziś mnie wcisną na siłę. 

Sąsiad miał w poniedziałek ciąć ale odwołał, reszta ludzi na razie czeka. 

 

Kukurydza za 4000 ha nawet bym się nie zastanawiał, oczywiście jak ładna, bo jak do pasa to pewnie że odpuścić. 

Zapłacić za koszenie swojej też trzeba, a 1000 zł za koszenie i odwóz to wcale nie jest dożo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ja zapłaciłem 9600 za 2ha, nie wiem, jak daleko masz cukrownię, ale u mnie taka cena się opłaca przy ładnej kukurydzy. I skoszone wszystko, mogłoby jeszcze stać, ale stara prawie się kończy, a kolejka na sieczkarnię długa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eeeejjj.... ma ktoś Netflixa ? 🤔

A co do wysłodek to u nas wlaśnie kilka calych rękawów do kasacji....wszystko zepsute...prawdopodobnie juz przyjechały w podejrzanym stanie 😑😑😑😑😑😑😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Eeeejjj.... ma ktoś Netflixa ? 🤔

A co do wysłodek to u nas wlaśnie kilka calych rękawów do kasacji....wszystko zepsute...prawdopodobnie juz przyjechały w podejrzanym stanie 😑😑😑😑😑😑😑

Paulina co sadzisz? Jaloweczke RW miała a weterynarz po usg powiedział ze będzie byczek hehe 😂😂😂

74BFD75A-1C69-4BD7-A25F-6F6BA8FD18DA.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
7 godzin temu, danielhaker napisał:

Ja ze 2 lata temu od sąsiadki usłyszałem "bo wy to zawsze po sezonie kosicie"

Jak mi przykro, że nie biorę udziału w tym wyścigu xDxDxD

 

U mnie też zawsze zamykamy stawkę 😁z sianiem zresztą też.

Paulina, ja mam Netflixa, co potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@radekz200  serio?? w ktorym miesiacu robił USG ? mój tez ostatnio mi proponował sprawdzanie płci 😆 podobno przed sprzedażą cielnych tak za granicą robią (chociaz pewnie nie tylko) 😆

A co ja mam sądzić...po zdjęciu dupska??? 😆 dawaj coś wiecej obrazu, a przede wszystkim tą jaloweczkę RW 🥰🥰🥰🥰🥰 w prawą stronę widzę jakiegoś mega skorupiaka 😆 to pewnie jałowka 😆 Dawaj wiecej zdjęc..Kurna kombajnow, grzybow, rowerów, kukurydzy, plotów to wstawiacie co chwila zdjęcia, a bydła to jak na lekarstwo 😑😑😑😑😑

@Folenka chcialam zapytać jak dużo neta on ciągnie? czy zezre mi internet w dwa dni i bede miala po tv? i czy jestescie zadowoleni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

Kurła to pierwiastka MO ale taka jest ze stoi na rusztach a jak nasra to na poolowie stanowiska 😛 a to   moja championka która sam leczyłem w sierpniu hehe 

DD3D76D4-FE18-45E3-BFE6-BA62265D3DA6.jpeg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ło kurna, chyba z 45 daje dziennie, co? 🤔🤔🤔

Aaa ta championka z zapaleniem pluc ??? czyli przezyła i ma sie dobrze 😆 brawo, teraz tylko trawience podpatrz jak robią 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
11 godzin temu, leszek1000 napisał:

Jaki wyścig u mnie już jest za sucha, kolba mocno dojrzała. Za czym mam czekać, każdy ma inne fao i gleby. 

U ciebie może być zielona a u sąsiada już gotowa do zbioru. 

Dokładnie tak. U mnie późne odmiany + stosunkowo brak typowych piachów gdzie mocno wysycha i roślina długo dojrzewa, ale niektórzy myślą że zwlekanie z koszeniem to ociąganie się z robotą 🤔

@Folenka U mnie to tak zazwyczaj wypada gdy w okolicy (wiadomo, tej najbliższej) 70% skoszone a siew gdy 30% zasiane :) Mieliście już przegląd dojarki?

11 godzin temu, karol6130 napisał:

Stara się kończy a pierwszy wolny termin to był październik, dziś mnie wcisną na siłę. 

Kurła co Wy sieczkarni nie macie że takie terminy? 🤔:P Już masz lukę gdzie możesz inwestować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem solidnego usługodawcę. 

Sieczkarni jak psów, jedna szuka roboty ale jeździ z jednym wózkiem do odwozu, mi potrzeba dwa. 

Jedna jeździ sama, reszta pozajmane terminy. 

 

Na ścisk ręki sok nie ciekł, więc raczej i z pod folii nie wycieknie. 

 

Ta luka:D, koszenie, odwóz i ugniatanie, ja pomagałem gnieść, 800 zł, weź zarób na tym biznesie. 

Jakaś przekładnia mu poszła 7000 poszło w naprawę, policzyć paliwo pracowników to mówi że może tak być ze swoich ponad 100 ha za darmo nie skosi. 

Kolega znowu za samo koszenie bierze 600-650, zależy czy płacisz po robocie czy przed następnym koszeniem. 

U nas samo koszenie 500 zł za hektar starają się utrzymać. 

@bialy2005 kiedyś pisał że u nich po już 380 jadą.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj