danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kizak    2200
4 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Kizak to co to🧐

 E tam,jak krowy wk.....,to człek ,,weny''dostaje,. A tak od tyłu🧐[użytkownik]?


 A odnośnie Sławek 74,czasami człek by wolał i ze 3 godziny mniej mieć,no kutwa ile to godzin można przeklinaćO.o,mówisz do ho.... jak człowiek to i tak zrobi swoje,a jak zaklniesz szpetnie, to cudownie respektu dostaje i rozumieO.o,i skąd do ho.... ona wie że do niej się  ,,mówi''?O.o,cud😐...  Idż człeku od drogi do roboty,jak będziesz dojeżdżal,to tylko jednego klamota będziesz remontować,a tak to tych trupów i innych złomków,to chyba 170🙆‍♂️

 

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
6 godzin temu, slawek74 napisał:

robił ktoś przeszczepianie zarodków? jaki koszt?

Pytałem w Osięcinach to powiedzieli mi 2500zl za potwierdzoną ciąże. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

No wydaje się że tak. Myślałem że biorą za każdy zarodek ale jednak za "ciążę" liczą. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli w gospodarstwie, ktore te zarodki ma przyjmować sa odpowiednie warunki, odchow cieląt, mlodzieży, to dlaczego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

TO to znaczy CO? 

Edit. Dobra już nie ważne 😆

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@kr9292 jeśli do mnie to pytanie to cena z maja br więc pewnie aktualna. Pytałem tylko tam także nie wiem jak ceny w innych ośrodkach. To jest całkowity koszt, jedynie dojdzie koszt hormonów do synchronizacji rui na konkretny dzień. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
slawek74 napisał:

myślałem że z 1000-1500

taka cene oferuje nasz wet ale za zarodki "B" Zarodki dziela na klasy, zarodki klasy "A" nadaja sie do wrzucenia biorczyni "na świezo"i mozna je tez mrozic. Zarodki "B" tylko do robienia " na swiezo". Mowi ze z racji tego ze temat embriotransferu jest jeszcze stosunkowo mlody nie chce oferowac zarodkow B bo wiadomo- szansa na to ze sie przyjmnie jest mniejsza. Nam proponowal za 1000-1500zl za potwierdzona ciaze. Podejzewam ze przy nieudanym zabiegu trzeba by zaplqcic za hormony (zdaje sie ze cos kolo 500zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 minuty temu, ppp napisał:

taka cene oferuje nasz wet ale za zarodki "B" Zarodki dziela na klasy, zarodki klasy "A" nadaja sie do wrzucenia biorczyni "na świezo"i mozna je tez mrozic. Zarodki "B" tylko do robienia " na swiezo". Mowi ze z racji tego ze temat embriotransferu jest jeszcze stosunkowo mlody nie chce oferowac zarodkow B bo wiadomo- szansa na to ze sie przyjmnie jest mniejsza. Nam proponowal za 1000-1500zl za potwierdzona ciaze. Podejzewam ze przy nieudanym zabiegu trzeba by zaplqcic za hormony (zdaje sie ze cos kolo 500zl).

Ten lekarz to może z Kosierad Piotr Skup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

pogadam z moim wet w środę jak będzie z usg tak mi to wpadło do głowy i powstał temat 😉😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

@ppp co możesz powiedzieć o współpracy z nim , on głównie leczy czy pracownicy prosto po studiach co się dopiero uczą prawdziwej wety przy krowach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sens jest, 

4 minuty temu, slawek74 napisał:

pogadam z moim wet w środę jak będzie z usg tak mi to wpadło do głowy i powstał temat 😉😀

Daj znać jak skorzystasz z embriotransferu 😁 

Ciekawe jaki koszt od swoich krów płukania zarodków i wkladania🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
Supersebusiek napisał:

@ppp co możesz powiedzieć o współpracy z nim , on głównie leczy czy pracownicy prosto po studiach co się dopiero uczą prawdziwej wety przy krowach ?

do nas glownie pracowanicy przyjezdzaja, ale znaja sie na robocie. Mamy 3km od gosp druga klinike zalozona przez bylych pracownikow (zreszta tez dobrych fachowcow) ale trzymamy sie Piotra. Bardzo chwalimy sobie podejscie inseminatorow ktorzy do jednej rui bywaja kilka razy i nic sie za to nie placi. W zasadzie od dluzszego czasu jak rodzice nauczyli sie co to jest ten hf to takich interwencji gdzie wet moze sie wykazac nie ma duzo. Mysle ze 80% wizyt to badania na cielnosc, ustawianie cyklu, czasme jakies tematy z macica po porodzie/łozysko. Ogolnie jestesmy zadowoleni. Oczywiscie najlepiej byloby nie wiedziec jak wyglada weterynarz ale to raczej jak bedziemy pasc owieczki na łonie Abrahama-tam weterynarze moze maja juz wolne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    229
Paulina1985 napisał:

Sens jest, 

4 minuty temu, slawek74 napisał:

pogadam z moim wet w środę jak będzie z usg tak mi to wpadło do głowy i powstał temat 😉😀

Daj znać jak skorzystasz z embriotransferu 😁 

Ciekawe jaki koszt od swoich krów płukania zarodków i wkladania🤔 

Właśnie dużo jest kwesti od których zależy cena embrionu. Ilość wypłukanych zarodków. Trochę interesuje się tym bo chce jałowke swoją płukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, dabrowskit napisał:

Właśnie dużo jest kwesti od których zależy cena embrionu. Ilość wypłukanych zarodków. Trochę interesuje się tym bo chce jałowke swoją płukać

no właśnie. Domyślam się, że zarodki z Osiecin polowę ceny mają za genetykę Osięcin, a druga polowa ceny to usługa 🤔  

Lekarz podał Ci już cenę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
54 minuty temu, Supersebusiek napisał:

Czy stosował ktoś nasienie z alty albo ma krowy po ich buhajach ?

Moja ulubienica po AltaBaxter🥰 W 3 laktacje mam od niej 43 tys litrów i już 4 jałówki🐄🐄🐄🐄 

Skończyła w sierpniu 5 lat. 

1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Ciekawe jaki koszt od swoich krów płukania zarodków i wkladania🤔 

Swojego czasu tylko taka opcja mnie interesowała. Zrezygnowałam z pomysłu, bo nie uzbieram odpowiedniej ilości krowich surogatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
13 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Czy stosował ktoś nasienie z alty albo ma krowy po ich buhajach ?

Ja mam kilka, niczym nie różnią się od tych z ABS czy wws ale trudno oceniać firmę po kilku krowach. Jałówki za to wyróżniają się wśród rowiesnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj