danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

radekz200    6709

No znalazłem ze w zmywarce whirpol taki jest 😂 ale i chyba niedaleko mnie w sklepie internetowym jest także zadzwonie czy jest napewno i podjade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 20.07.2020 o 19:24, xzibit0000 napisał:

Witam wszystkich.  

Mieliście może też problem z krowami że wyrzuccaly sianokiszonke i qq za siebie? Jak sobie z tym radziliscie? Myślałem o założeniu siatek nad głowami, ale u mnie odpada ten pomysł

Jakieś sugestie / porady?

Kolega założył taką kolczatke w nos a do niej przymocował kawałek łańcucha. Krowa zarzucając tmr uderza się i szybko rezygnuje z tego typu operacji😉. Mówi,że działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Myślicie ze sprzedanie dwóch krów z gronkowcem(po 20l dziennie od sztuki) i kupienie za to jalowki cielnej to dobry pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Myślicie ze sprzedanie dwóch krów z gronkowcem(po 20l dziennie od sztuki) i kupienie za to jalowki cielnej to dobry pomysł?

zależy jakie sztuki, czy rokują na przynajmniej jedną kolejną laktację na poziomie wydajności stada (pod warunkiem unieczynnienia cwiartki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12167
tumiwisizm napisał:

Myślicie ze sprzedanie dwóch krów z gronkowcem(po 20l dziennie od sztuki) i kupienie za to jalowki cielnej to dobry pomysł?

a próbowałeś szczepić/leczyć ? lepsze swoje 20L niż kupne 30L doić na końcu postawić na boku


vat napisał:

Używał ktoś z Was czegoś podobnego 

https://allegro.pl/oferta/muchex-1-kg-do-polewania-bydla-koni-na-muchy-gzy-8196308879

muchy nie siadają na krowy w oborze podczas doju?

używałem mała i krotkotrwała skuteczność

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

W sumie mam potwierdzone 3 sztuki o wydajności 8-9 tys z 305 dni i jedna 5 tys. Urodzone między 2010 a 2013. Wszystkie między 2010 a 2013 r urodzone. Już sam nie wiem czy je trzymać, boję się że rozniesie mi się to dalej po oborze, z drugiej strony strasznie pieprzą mi wyniki dla mleczarni bo mają wyniki 700tys i więcej. Leczyłem 3 szt i albo wracało albo nie było efektu. Dostanę dzisiaj nowe antybiogramy, może da się przynajmniej jedną zaleczyć żeby Chociaz rozpoczętą laktacje skończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12167
vat napisał:

Co polecasz na muchy w oborze? 

zwykłe lepy 😀 i ,,coś'' z piwem i cukrem


tumiwisizm napisał:

Bo tylko u jednej sztuki jest jedną cwiartka słaba. U reszty 2 i więcej 😒

a szczepiłaś starvackiem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Na muchy w oborze najlepsze jaskółek duża rodzina. By zabezpieczyć krowy przed muchami i innymi pasożytami latającymi od muchex,a lepsze coś na bazie deltametryny np: spotinor, spot on(podobna cena efekt lepszy, szersze spektrum  i dłuższe działanie). Niestety nie jest tak że żadna mucha nie siądzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SPOT ON podobno hit 😁 na fejsbuczku tak piszOM 😁😁😁😁 

Ja pomalowałam Agitą cielętnik, do tego lepy na rolce z BROS i od ponad tygodnia spokój 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja wypasam dzień i noc a krowy przychodzą tylko na dojenie(plus śruta wysłodki,kiszone ziarno) więc taki środek zabezpiecza je na pastwisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedzcie mi czy po operacji przemieszczenia trawieńca możliwe  jest występowanie gorączki??

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Tak , trzeba sprawdzić ranę strzykawka i zobaczyć czy ropy nie ma. U nas tak było i wycisnęło się jeszcze kawałek mięsa z rany. Przemywalem ranę taka czerwona zupa strzykawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dał oczywiście że dał tylko kurde ma 40,5 zabiek (kulanie) byl robiony dzisiaj o 17 i martwi mnie trochę ta gorączka 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

Powiedzcie mi czy po operacji przemieszczenia trawieńca możliwe  jest występowanie gorączki??

zapalenie otrzewnej pewnie. jak kulanie to po ki grom antybiotyk?

40 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Tak , trzeba sprawdzić ranę strzykawka i zobaczyć czy ropy nie ma. U nas tak było i wycisnęło się jeszcze kawałek mięsa z rany. Przemywalem ranę taka czerwona zupa strzykawka

ale to świeży zabieg był. 

@Adamqq3 tak zaraz po zabiegu nie powinno być gorączki. Może przyjsc kilka dni po jak w okolicy nakluć powstanie stan zapalny, ale to przejsciowe.

Podstawowe pytanie to czy krowa zaczeła jeść, czy jest kał w prostnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Paulina1985 napisał:

zapalenie otrzewnej pewnie. jak kulanie to po ki grom antybiotyk?

ale to świeży zabieg był. 

@Adamqq3 tak zaraz po zabiegu nie powinno być gorączki. Może przyjsc kilka dni po jak w okolicy nakluć powstanie stan zapalny, ale to przejsciowe.

Podstawowe pytanie to czy krowa zaczeła jeść, czy jest kał w prostnicy. 

Ogólnie to jeszcze nie je... leży i sobie cywa I pryka... Więc ta gorączka mnie trochę martwi...

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie po takim zabiegu dobrze wykonanym krowy jadły albo po chwili, albo po godzinie. Może już powstał jakiś mały zrost miedzy otrzewną a przemieszczonym trawieńcem i stąd powstanie stanu zapalnego po zabiegu, moj lekarz zalecilby przeciwbolowy (przeciwzapalny) o krotkiej karencji na tkanki. Chyba, że zabieg się nie udał i co innego zostało przekłute, ale najpierw bym probowala z przeciwzapalnym i dobre siano podać, sianokiszonkę.  Ona nie miała ketozy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj