danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Pawel29    76

Możliwe że tak będzie, temu zamontowalem od strony legowisko żeby w paszy nie było wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
37 minut temu, Krystian2152 napisał:

Będą więcej wylewać z niego jak z żeliwnego

U mnie bawią się, żeby zamoczyć ryj po oczy😆 Pamiętam, że dawniej na wybieg chodziły dla picia w wannie. Potrafiło 20 szt 1000 l w 3-4 dni obskoczycz, a w domu woda nonstop. Rozlewanie mnie nie obchodzi. Gorzej być nie może😂 Zależy mi, żeby przepustowość i dostęp poprawić. 

Z Delaval są 2x droższe i ciekawi mnie, czy korpus z kwasówki jest tego wart🤔

Poidło Delaval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kochana my mamy z delavala i jesli chodzi o awaryjnośc i dlugowieczność to na PLUS 😂 a wylewac bedą czy z tego czy z innego 🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

potwierdzam sam zawór jest super ale odnośnie samej miski nic nie powiem bo adoptowałem zawory do żeliwnej dużej miski starego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14

Mieliście kiedyś przypadek że krowie samej kapało mleko? Szukałem na internecie ale nie znalazłem za dużo informacji. Może to być że od kilku dni dostają kukurydzę zieloną? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Dwaplusjeden Każdy z oglądaczy Rolników-podlasiakow wie, że za mało wapnia w dawce ;) tak się mnie obiło o uszy (oczy) 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7
5 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Czy ktoś ma takie poidła w stanowiskach? Podoba mi się wielkość misy. Tylko ciekawe jak z wykonaniem korpusu🤔

Poidło

Montowałem takie u siebie w marcu tego roku. Miałem stare z językiem od strony stołu to byla makabra. Nie dosc ze sie non stop psuly (to zaworek sie zatnie, to jezyk sie wychlapie) to w dodatku 12 godzin od rozdania paszowozu trzeba bylo wywalac mokra pasze bo rozlewaly na potege. Bawily sie jezykiem i przy samym piciu woda tryskala na boki. Mialem maly przeplyw w rurach bo przez 20 lat zdazyly zarosnac kamieniem wiec zrobilismy w tamtym roku nowa linie do obory. Przeplyw swietny ale co z tego bo jak wlaczylem wode z nowej linii to z poidel tryskalo na 2 metry przy piciu. Musialem zamknac nowa i otworzyc stara. 

Mialem z 3 te nowe poidla zamontowane na probe juz od jakichś 3 lat i tez od strony stolu. Bylo lepiej choc tez troche wylewaly. Ale teraz jak sa wszystkie nowe od strony legowisk jest o niebo lepiej. Tez troche rozlewaja ale nie tyle co kiedys bo krowa musi sie cofnac zeby do poidla sie dostac i wniosek moj taki ze jak stoi normalnie to nie ma okazji zeby wsadzac bez potrzeby tam swoj ryjek. 

Takze polecam poidełka. Jedna wada tylko jest a mianowicie niektore miski trzeba dokrecac bo mimo nakretek samokontrujacych lubia sie luzowac. Ale to szczegol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, przezuwaczka napisał:

U mnie bawią się, żeby zamoczyć ryj po oczy😆 Pamiętam, że dawniej na wybieg chodziły dla picia w wannie. Potrafiło 20 szt 1000 l w 3-4 dni obskoczycz, a w domu woda nonstop. Rozlewanie mnie nie obchodzi. Gorzej być nie może😂 Zależy mi, żeby przepustowość i dostęp poprawić. 

Z Delaval są 2x droższe i ciekawi mnie, czy korpus z kwasówki jest tego wart🤔

Poidło Delaval

mam oby dwa założone. z delavala jest lepszy przepływ mniej wylewają przez lepszy kształt miski i wytrzymałość beż porównania ale ta cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko delavalowskie po 7latach wygladaja ciagle jak nowe 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
Dwaplusjeden napisał:

@Paulina1985Dzięki za sugestie spróbuję podać krede pastewną mam nadzieję że pomoże.

masz stado pod oceną? bo moze też z powodu niediboru energii krowa mleko puszczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
13 minut temu, slawek74 napisał:

masz stado pod oceną? bo moze też z powodu niediboru energii krowa mleko puszczać

Nie jest pod oceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aż się kanał wygoi, moze tydzien, moze wiecej🤷‍♀️ To nie takie hop siup :) ale warto czekać niz babrać się z tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

A w razie jeśli dostała by zapalenia to podać antybiotyk i dalej ta kaniula doić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak. Ja tak robiłam i nawet podawalam antybiotyk bez wyjmowania kaniuli. Wygoiło się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Krowa 4 laktacja, w poprzedniej jeden strzyk zasuszony po coli. W zasuszeniu dostała w drugiej zapalenie, podany antybiotyk i zdajane i wydawało się że jest ok. Teraz po ocieleniu wymie ogromne, mleko tylko w jednym strzyku. W tym zasuszonym w poprzedniej laktacji nic nie leci, w 2 pozostałych jakieś dziwne coś w ilości może dużej łyżki stołowej... Macie jakieś pomysły? jutro wet ma być rano ale raczej dostanie one way ticket

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do wyjazdu...szkoda nerwów i pieniędzy...😫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Uciekać jak najprędzej zanim zalegnie lub nawet padnięcie w długotrwałym zapaleniu w sumie całego wymienia jest możliwe leczenie się nie wróci nawet bo koszty ogromne a mleka i tak nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dzięki za opinie. Popracuję nad mężem, to te droższe może weżmiemy. Na razie zaproponował po jednym na próbę😁 Jutro pewnie kupimy i założy😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
Xawier napisał:

Krowa 4 laktacja, w poprzedniej jeden strzyk zasuszony po coli. W zasuszeniu dostała w drugiej zapalenie, podany antybiotyk i zdajane i wydawało się że jest ok. Teraz po ocieleniu wymie ogromne, mleko tylko w jednym strzyku. W tym zasuszonym w poprzedniej laktacji nic nie leci, w 2 pozostałych jakieś dziwne coś w ilości może dużej łyżki stołowej... Macie jakieś pomysły? jutro wet ma być rano ale raczej dostanie one way ticket

sprzedawać puki coś warta na mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Odnośnie poideł też w tym roku miałem zamiar wymienić bo miałem te z kwadratowym językiem to po trzech latach już nie było co z nich zbierać (szczególnie z języków powyrabiane dziury i przepływ bardzo bardzo mały) . Też kupiłem dwa poidła takie jak proponuje koleżanka i kupiłem dwa zawory rurkowe które zakłada się bezpośrednio do tych poideł co mam ( zawory takie pomarańczowe bodajże Niagara tak się nazywały) i powiem że te zawory jeżeli chodzi o przepływ to biją na twarz te z tego poidła lecz sporo rozlewały bynajmniej na początku bo były przyzwyczajone że muszą mocno wciskać język . I ogólnie zmieniłem wszystkie na te zawory na razie jestem zadowolony koszt to chyba około 90 zł co nie ukrywam też było brane pod uwagę bo tamte poidło plus mocowania to 200zl a ten delaval to chyba 400 co jest przegięciem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
23 minuty temu, Matmen napisał:

ten delaval to chyba 400 co jest przegięciem

Mało powiedziane😝 Wiadomo, że nierdzewka jest droga, ale tu 25%ceny to za firmę chyba😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety...delaval ma w cholere drogie nawet glupie uszczelki czy wkręty czy zaworki...jednak jesli chodzi o takie grubsze rzeczy jak np.zgarniak - delta, to w porownaniu np. do Rolstalu to niebo a ziemia (albo piwnica) 😂 tylko trzeba wiedziec za co warto zaplacić, a co można kupić jako zamiennik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj