danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816

Maksymalnie do 2 lat musi być cielna. Wtedy można jeszcze w lepiej cenie sprzedać. 

Jak pokryjesz w wieku 24 miesięcy i nie będzie cielna to sprzedajesz po cenie krowy i tracisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jałówkeli zacielam w wieku 15 miesięcy chyba że któraś ma problem z ruja to do 17 trzymam A jak dalej nie chce zaskoczyć sprzedaje gościowi który takie sztuki tuczy I sprzedaje na miecho 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
23 godziny temu, Paulina1985 napisał:

@poziomka ten problem masz juz co najmniej pol roku chyba jak nie wiecej, wywal je na dwór, daj jakiegos beta karotenu jak slawek mówi. A jak trzeba to na hormonach kryć. Nasze dostaja sianokiszonke ze slomą i mają ruje...

Badales w kierunku BVD ?



Dzięki za pomoc.
Były robione testy na grupie chyba 5 krów i 5 jałówek które najgorzej się kryją z różnych grup wiekowych i nic nie było . Testy były na ibr i bvd. Nasze dostają sianokiszonkę z torfu i starsze trawy do tego mieszanka 2kg dzień ( mieszanka 30% jeczmien, przenica , owiec) skład mieszanki 670kg mieszanki 300 rzepaku i 30kg witamin i tak dostają do 12-14 miesięcy + kiszonka z kukurydzy a później już tylko sianokiszonka.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Dnia 26.06.2020 o 15:03, leszek1000 napisał:

jakie dajesz witaminy dla jałówek.

Lidermix z Trouw dla jałówek lub zwykły laktacyjny. Zależy co mam na stanie.

Co do karmienia jałówek cielnych to słabsze trawy są ok. W razie braku białka, rzepak z premiksem i starczy.

Małe muszą dostawać jak krowy w laktacji, jak nie lepiej😅

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45
Dnia 24.06.2020 o 21:28, Sasy napisał:

Czy opłaci sie zaczynać od zera produkcję mleka...

Poczytaj kilka ostatnich stron tematu na forum, " Ceny mleka". Tam znajdziesz odpowiedzi kolegów na zadane pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Miał ktoś problem z owijarką sipma maja. Dokładnie chodzi o to że zgubiła się rączka od zaworu odcinającego-od stawiacza. Czy da się dokupić samą rączkę czy trzeba cały zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zapytaj w agromie. Można dorobić samemu w 10 minut koszt 0zł . jałówki 3-9 msc jedzą u nas tmr laktacyjny + zboże soja drożdże witaminy tańsze i lizawki do woli. 9 - 24 msc na wolności na łące + karmik z belą woda lizawki. Nie ma problemu z rujami . W budynku latem były problemy. Kryjemy jałówki sexem bo po konwencjonalnych od krów katastrofa same byki praktycznie 😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Dnia 27.06.2020 o 11:21, Paulina1985 napisał:

a one nie sa tłuste ?

 Nie nie są. Sory powaliło mi się ibr i bvd był z mleka a z krwi i to badanie na fosfor potas wapń magnez i jeszcze coś tam . 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ibr i bvd też zadałem z mleka i nic nie wyszło. dopiero jak martwy płód zawiozłem do lab to wyszło bvd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

Mam problem z krową, wycielenia na 5.08 i chciałem ją  zasuszyć, od poniedziałku zacząłem doić raz dziennie i teraz krowa daje kisiel a nie mleko było tego 3-4l. Co teraz robić, dać jakiś antybiotyk czy po prostu przestać dobić. Boje się że się po prostu zepsuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zrób kuracje przez kilka dni, podawać tubki z antybiotykiem i zasuszyć.

Jak krowa daje 4l to przestaje się doić. Zabawa w dojecie raz dziennie nie kończy się dobrze. Ja też kiedyś tak robiłem i to był błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
20 godzin temu, artek27 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/jalowki-hodowlane-import-z-niemiec-CID757-IDyed8k.html?reason=

Jak myslicie warto kupic takie jalowki i pozniej sprzedawac wysokocielne?

Jak chcesz to mam pół roczną jałowkę jak te  za 1800 zł do sprzedania z dokumentami , hodowlana , wydajność matki 9 tysięcy na 305 dni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
3 godziny temu, poziomka napisał:

 Nie nie są. Sory powaliło mi się ibr i bvd był z mleka a z krwi i to badanie na fosfor potas wapń magnez i jeszcze coś tam . 

Mi BVD z mleka też nie wyszło

Proponuje zrobić z krwi 


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Krowa 5 dni po ocieleniu, apetyt słabnie,smutna i  apatyczna, bez gorączki, wet stwierdził że bez przemieszczenia trawieńca, bolus wapniowo fosforanowy dostała, wlewki z drożdzy i buffer stim, siana raz skubnęła, wyniki krwi jutro rano, macie jakiś pomysł co jej może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 minuty temu, Xawier napisał:

Krowa 5 dni po ocieleniu, apetyt słabnie,smutna i  apatyczna, bez gorączki, wet stwierdził że bez przemieszczenia trawieńca, bolus wapniowo fosforanowy dostała, wlewki z drożdzy i buffer stim, siana raz skubnęła, wyniki krwi jutro rano, macie jakiś pomysł co jej może być??

To co napisał Leszek na 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Gliceryne dostała we wlewce 2 razy plus dziś 2 kroplówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To dobrze, ale jedna glukoza może nie starczyć. Dał też jakiś steryd na wątrobę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
29 minut temu, leszek1000 napisał:

To dobrze, ale jedna glukoza może nie starczyć. Dał też jakiś steryd na wątrobę ? 

Poza kroplówkami nic nie dał, zobaczymy co z krwi wyjdzie, ode mnie wlewke hepa coś tam dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
18 godzin temu, leszek1000 napisał:

ibr i bvd też zadałem z mleka i nic nie wyszło. dopiero jak martwy płód zawiozłem do lab to wyszło bvd. 

Pytałem kiedyś o to na forum . I wy jak i lekarz stwierdziliscie już że to precyzyjna metoda badania . Nìe znam nazw na pamięć musiał bym popatrzeć w papierach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29
Dnia 3.07.2020 o 22:45, gregor1284 napisał:

co dajecie krowom zamiast kiszonki z kukurydzy?

U mnie dostawały wysłodki z balota, ale jak zaczęły dostawać kiszonkę z mieszanki gorzowskiej, to odmówiły ich jedzenia. Obecnie dostałą wysłodki tofi plus mieloną kukurydzę. Kiszonej gniecionej też nie chciały jeść 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co odchowu cieląt na chów bo nie mogę dać rady z biegunkami i odrazu mówie  ze nie sa to biegunki wywoływane wirusami i ecoli bo robilismy testy .problem jest w zywieniu . u mnie to wygląda tak po urodzeniu siara  przez pierwszy tydzień pełne mleko matki po tygodniu stopniowe przejscie na pełne mleko tylko ze ogólne od wszystkich krów itak mniej więcej przez 50-60 dni po tym czasie stopniowe zmniejszanie mleka na koszt siemienia lnianego az do zabrania mleka i na samo siemie przy czym cały czas mają pasze wlasnej produkcji w składzie otręby pszenne ,sruta sojowa ,owies całe ziarno,kukurydza całe ziarno .choć słabawo jedzą ostatnio .po zabraniu mleka występuja biegunki . co byscie zaproponowali zeby uniknąć biegunek .zywieniowiec z federacji mówi o musli i zastanawiam sie tylko jakiej firmy jest najlepsze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj