danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Supersebusiek    327
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

Też ogólny antybiotyk dostała. Ale tam macie inne ceny mleka 😃

1,39 netto za 50 tyś litrów na miesiąc w mlekovicie przy tłuszczu 4,0 % i białko 3,20 % to taka dobra cena ? i w tym 4 grosze musisz wybrać towarem a jak nie to przepada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Już jej temp zeszła. Chodzi o nieczynną ćwiartkę. Tuby nie wchodziły i poszły leki. Ćwiartka ogromna ale temperatury nie ma i ładnie je po wycieleniu. 

A ja teraz mam 1,20 brutto w styczniu miałem 1,40 brutto 

No jak masz 10tyś od krowy to trzeba zainwestować żeby tyle było. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Ja z Podlasia , mam 43-45 krów przeciętnie , z tego zdjae rocznie 380 tys mleka i nigdy , w życiu nie wydałem 5 tys na lekarza .

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
3 minuty temu, GrzesiekAgro napisał:

Ja z Podlasia , mam 43-45 krów przeciętnie , z tego zdjae rocznie 380 tys mleka i nigdy , w życiu nie wydałem 5 tys na lekarza .

 

 

A ile jałówek kupujesz rocznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To masz bardzo zdrowe stado. Może zdradzisz mi i koledze jak to robić żeby nie tracić tyle na weterynarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Dziękuję, kiedys może Wam powiem 😁

W tym roku 2 mi wyjechały i dziś 3 czeka , po wywołanym porodzie , miesiąc przed d terminem .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ostatnia krowa kupiona była po to żeby kwotę mleczną mieć większą, a jałówka w latach 90, teraz bywa różnie, nie raz jałówka by się przydała ale były byki które też musiały coś jeść. 

Na weta wydaje się różnie, nie raz jest to 1000 albo ponad, nie raz 300 starczy, są i takie miesiące że wcale. 

Bolusów nie liczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
6 minut temu, karol6130 napisał:

Ostatnia krowa kupiona była po to żeby kwotę mleczną mieć większą, a jałówka w latach 90, teraz bywa różnie, nie raz jałówka by się przydała ale były byki które też musiały coś jeść. 

Na weta wydaje się różnie, nie raz jest to 1000 albo ponad, nie raz 300 starczy, są i takie miesiące że wcale. 

Bolusów nie liczę. 

Koszty leczenia to także bolusy i wszystkie dodatki typu proszki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Właśnie też bywało , że nie było tych jałówek , za dużo , ale wiedziałem wtedy co to bvd , ibr i inne cholery. I zawsze pukałem się w głowę jak ojciec , coś zagadywał o kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bolus to bardziej koszt przygotowania krowy do laktacji, tak samo jak antybiotyk na zasuszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
17 minut temu, karol6130 napisał:

Bolus to bardziej koszt przygotowania krowy do laktacji, tak samo jak antybiotyk na zasuszenie.

Dobrze to kupujesz te produkty w sklepie rolniczym czy w weterynarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam ponad 70 krów i maksymalnie na weta wydam 2 tyś 

34 litry średnio od krowy 

somatyka  180 

okres miedzywiecieleniowy 390

kwestia dobrego żywienia  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, GrzesiekAgro napisał:

Dziękuję, kiedys może Wam powiem 😁

 

pfffffffffffffffffffffffffff... ale kolega...😂😂😂😂😂😂 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0

Krowa po porodzie miała problemy ze wstawaniem. Teraz ma tak ciągle podwinięte kopyto. Wiecie co to może być?Da radę to jakoś zaleczyć czy krowa jest do wybrakowania?

IMG_20200625_120337.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja odpowiem. Trzeba hodować rasy odpowiednie do danych warunków i wyciskać z nich tylko tyle na ile pozwalają trawy i kiszonki z nich plus nieduży dodatek treściwych. Problemy zaczynają się jak treściwymi próbuje się tylko robić mleko ;)

@niedzial pewnie porażenia dostała po porodzie. Ta noga to efekt przykurczu. Jak uzupełni sobię wszystkie potrzebne mikroelementy to wyprostuje

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0
5 minut temu, ramzes10 napisał:

Ja odpowiem. Trzeba hodować rasy odpowiednie do danych warunków i wyciskać z nich tylko tyle na ile pozwalają trawy i kiszonki z nich plus nieduży dodatek treściwych. Problemy zaczynają się jak treściwymi próbuje się tylko robić mleko ;)

@niedzial pewnie porażenia dostała po porodzie. Ta noga to efekt przykurczu. Jak uzupełni sobię wszystkie potrzebne mikroelementy to wyprostuje

Dzięki za odpowiedź. Obyś miał rację bo od porodu minęło dopiero 5 dni. A do tej pory nie staje prawie na tą noge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedzial    0
11 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Mało tam tego kopytka , to stara krowa ?

@Paulina1985

Kolerzancho mój sąsiad jak trawę kosi pozna i się go pytają jak to robi , że tyle nazbierał , to tak odpowiada 😁

No już stara krowa. Wiesz co to chyba zdjęcie tylko tak oddaje. W oddali widać drugą nogę to kopyto moim zdaniem okej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Można by było jej korekcję zrobić, różnie bywa u starszych czasem jest tak że kość się przebija już do racicy , zobacz czy nie miękka od spodu i czy nie śmierdzi od niej . I czy między palcami nie ma masła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj