danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

coś przeoczyliście.

Duzo pytań. Czy przy tej goraczce je czy nie, ile przy tym daje mleka, jakie pH moczu, czy nie ma problemow z plucami. Stan podgoraczkowy zawsze ma przyczynę, chyba ze jest upał i wszystkie krowy w oborze maja podwyzszoną ciepłotę. Cos pozostalo niezauwazone albo nie zbadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apetyt bardzo słaby, po lekach jest trochę lepiej mleko obecnie 30 litrów dawała pod 40 juz. lekarz nie stwierdził problemu z płucami. reszta stada ok. ph moczu nie badane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na trawienca trochę za duzo mleka i temperatury nie powinna miec...no i lekarz raczej osluchiwał...ale wszyyystkoo się mooze zdarzyyyć....

stan zapalny moze byc rownie dobrze od poszarpanej pochwy w srodku, ale byscie wiedzieli o ciezkim porodzie i by smierdzialo 😁  

Przy kwasicy tez podnosi się temp ciała...Daj znac co bylo jak juz znajdziecie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może być. Lub biegunka, ktora przechodzi i pojawia sie za chwilę...od kazdej normy są jakies odchyły. Kwasica i ketoza to pierwsze diagnozowane choroby po wycieleniu...cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200
https://youtu.be/BEIVJIlKMoc same sukcesy...
https://youtu.be/BEIVJIlKMoc same sukcesy...
https://youtu.be/BEIVJIlKMoc same sukcesy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

od tygodnia walczmy z pierwiastką. po 10 dniach od wycielenia dostała temperaturę ponad 40 stopni. zbijamy temperature lekami, po dniu wraca jak leki przestają działać wymie i macica jest ok. macie jakieś pomysły ?

Ibr badales? Szczepisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

od tygodnia walczmy z pierwiastką. po 10 dniach od wycielenia dostała temperaturę ponad 40 stopni. zbijamy temperature lekami, po dniu wraca jak leki przestają działać wymie i macica jest ok. macie jakieś pomysły ?

Jeżeli to wirusowe, to pomoże tylko dorażnie przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. U mnie kiedyś IBR wylęgał się mimo szczepień w upały i objawiał się gorączką, zapaleniem nosa i krtani. Wydajność nie spadała i żadne leki nie pomagały. Zadziałało doszczepienie donosowe i wentylatory na full.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Może być. Lub biegunka, ktora przechodzi i pojawia sie za chwilę...od kazdej normy są jakies odchyły. Kwasica i ketoza to pierwsze diagnozowane choroby po wycieleniu...cos w tym jest.

ketoza wykluczona przez badanie krwi także nie powinna fałszować kału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Dziwna sprawa, wczoraj wycielona jalowka dala siare normalnie, ale dzis zauwazylem ze z jednego strzyka mleko nie leci. Był wet ale twierdzi ze strzyk jest drożny, a teraz wieczorem patrzę z drugiego strzyku tez nie leci, co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Ktoś może miał do czynienia z preparatem mlekozastępczym Blattina lac1 ? Bo tak właśnie się zastanawiam czy nie przejść na niego  bo teraz stosuje Sprayfo fioletowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, kr9292 napisał:

Wypełniłem i rządnej nagrody w zamian 🤷🤷🤷 nawet dlugopisu

przykro mi 😅 ja też juz wypełniłam 😅 moze nagrodą będzie sensowny webinar czy cuś 😜

@maxler a nie chcesz po prostu przejsc na Sprayfo Excellent zielone? to o ktorym piszesz z blattin jest juz ze składu lepsze od fioletowego sprayfo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
58 minut temu, Paulina1985 napisał:

zapalenie....?

 

58 minut temu, leszek1000 napisał:

Może wstrzymuje mleko. 3-4ml oksytocyny 

Nie rozumiem ręką próbowałeś doić i co leci ?? 

Wymię twarde opuchnięte, jedna cienka struga poleci i to wszystko, oksytocyne dostawala. Z dwoch tylnich normalnie sie doi dojarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zrób test TOK. Może już pokaże zapalenie. Może była cyckana jako jałówka i ćwiartki są zepsute. 

Jeżeli nie ma zapalenia to trzeba smarować maścią i doić. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, damiano12332 napisał:

 

Wymię twarde opuchnięte, jedna cienka struga poleci i to wszystko, oksytocyne dostawala. Z dwoch tylnich normalnie sie doi dojarka.

zapalenie...do leczenia, zeby cwiartek nie straciła...ta jedna struga to pewnie woda a nie mleko. nie ma krowa goraczki? wymie nie jest bolesne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Paulina1985 nie orientujesz się jak cenowo wychodzi Sprayfo Excellent zielone ? Chce zmienić bo co jakiś czas cielaki dostają biegunki. I to musi być wina mleka bo zadne wirusy z kału nie wychodzą . Kiedyś ktoś już na forum wspominał że miał problem z Sprayfo . Podobno w mleku były beztlenowce. Jakiś czas temu mojemu znajomemu padły cielaki tylko te które były odpajane mlekiem Sprayfo. Po sekcji u każdego też wyszły beztlenowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Podać inną substancje. Lub zrobić jednego dnia tok i następnego jeżeli będzie poprawa to poczekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, leszek1000 napisał:

A maścią to być rozgrzewającą dał aby poprawić ukrwienie może Paulina ci doradzi .

ale smieszne 😁   ja bym leczyła 🤪 ostatnio masci mam za duzo, wszyscy sie masci konskiej pozbywają i w gratisie dają  gosc z overa za to wcisnał mi HOT jakas masc z kapsaicyną, ale Capssidermu nic nie przebije 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj