danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ThePerkins    934
18 godzin temu, ramzes10 napisał:

U mnie właśnie też przez wycielacz się to stało. Dobre urządzenie ale trzeba uważać

Też jak kręciłem pierwszy raz to to samo się stało, maże się do tej pory ale już powoli staje na tą nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
Napisano (edytowany)

@radekz200 wyjechalem z domu kosic troche kropilo, a dojeżdżamy do Chmielewa i do Tw wioski a tam wielkie parowy i leje..

Zawrocilem sie do swojej wioski , a tam  nawet asfalt nie jest cały mokry...

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Ojciec akurat wrócił ze stokrotki i to samo mówił 😛 to może dlatego ze maja nowy krzyż stawiać na wiosce 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

I taka to właśnie sprawiedliwość.. około 5km po prostej, u tego rosnie a troche dalej u innego nie..

Jade robić drugie podejscie w Tw strony😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 

received_1148380195513717.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Sprzedam jałóweczkę hf 100 % wydajność matki ponad 10 tyś na 305 dni , wiek 5 miesięcy , stado pod oceną od 25 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, GrzesiekAgro napisał:

@Paulina1985  Musisz iść do kościoła w ostatnią ławkę 😁

Nie wiem czy grono mężczyzn przyjęło by kobietę 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdybym ja jeszcze do kosciola chodziła 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
6 godzin temu, Primula94 napisał:

I taka to właśnie sprawiedliwość.. około 5km po prostej, u tego rosnie a troche dalej u innego nie..

Jade robić drugie podejscie w Tw strony😬

U Ciebie tez tak rośnie Armandowa trawa? 😛

E94ACEEA-94A0-4A45-A8AB-433D8F9D09BE.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

2056 z domieszka kupkowki 😛 ale chyba kupkowka wzięła górę nad wszystkim 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
11 godzin temu, radekz200 napisał:

U Ciebie tez tak rośnie Armandowa trawa? 😛

E94ACEEA-94A0-4A45-A8AB-433D8F9D09BE.jpeg

Czy Armandowa , czy rynkowa od dziadka, jak jest cieplejsza ziemia i jej wcześniej nie popalilo , to kazda super. A gdzie zimnica , albo wczesniej popalilo, to i ta po 30zl nic nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brał ktos buhaje Nirvana i Mohito z MCB ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Ile czasu może być magazynowana folia do sianokiszonki znaczy czy może przestać się sklejać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
13 godzin temu, Primula94 napisał:

Czy Armandowa , czy rynkowa od dziadka, jak jest cieplejsza ziemia i jej wcześniej nie popalilo , to kazda super. A gdzie zimnica , albo wczesniej popalilo, to i ta po 30zl nic nie poradzi.

Jedna z mądrzejszych wypowiedzi ostatniego czasu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nie koniecznie. Chodzi o to, że kupując od dziada możesz dostać w gratisie pełno nasion chwastów. Niektóre mogą być trujące. Także lepiej kupować firmowe nasiona nie mówię że z górniej półki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 minuty temu, leszek1000 napisał:

Nie koniecznie. Chodzi o to, że kupując od dziada możesz dostać w gratisie pełno nasion chwastów. Niektóre mogą być trujące. Także lepiej kupować firmowe nasiona nie mówię że z górniej półki. 

Ja jakoś różnicy nie widzę , sieję trawy DSV ,a sąsiad posiał z rynku i nie miał wcale goszej od mojej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No ale ty masz ta bezcenna satysfakcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
Przed chwilą, vodz napisał:

No ale ty masz ta bezcenna satysfakcję

Chyba też zacznę tak robić bo po co przepłacać , jak nie ma warunków w ostatnich latach do wzrostu traw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
9 minut temu, leszek1000 napisał:

Nie koniecznie. Chodzi o to, że kupując od dziada możesz dostać w gratisie pełno nasion chwastów. Niektóre mogą być trujące. Także lepiej kupować firmowe nasiona nie mówię że z górniej półki. 

Z zachwaszczonej plantacji plonu nasion nie będzie. Trawy na nasiona są równie dopieszczone jak zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja miałem porównanie. dvs i brat chyba z grene czy coś takiego. Ta grene to petarda. Stanowisko było podobne 2 klasa miejscami czarna ziemia, glinka. 

Po prostu trzeba szukać odpowiednich odmian z różnych firm. Ja już wiem że z tej grene przesieje łąkę lucerną. Jest szansa, że też się sprawdzi a moich polach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
8 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Z zachwaszczonej plantacji plonu nasion nie będzie. Trawy na nasiona są równie dopieszczone jak zboża

Co roku kupuje słomę z Tymotki nasiennej od gospodarza który nasiona sprzedaje dalej do jakiejś firmy, to szczerze spora większość rolników nie ma tak dopieszczonych upraw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Jak pomóc krowie, która rozłożyła się po zjedzeniu trawy spod kosiarki. Wujo w sobotę obkosil podwórko i zaniósł dwa kosze dla krowy, w niedzielę rano już nie chciała wstać na zad. Wet był, dwa razy sondę robił i żadnych efektów. Krowa na pastwisko chodzi od 2 tyg, aż dziwne że zjadła takie dziadostwo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj