danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Marcin441    342

Mi zootechnik powiedział że jak zrobie przerwe to wypowiedzą umowe pomimo tego że w kwietniu miałem próbny udój. Pytałem dlaczego to powiedział że tak Warszawa zadecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To zrób przerwę teraz, masz prawo do jednej w roku.  Jeżeli ktoś miał w kwietniu i teraz sie nie zgodzi na udoj to wypowiadają. U mnie był w kwietniu i w maju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Bredzisz. Raz w roku nie ma próby. Normanie miałem w sierpniu a teraz w kwietniu będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie trwa próbny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    342

Marzec liczą jako przerwe, i do końca roku bez przerwy bo ten ICAR im certyfikatu nie da, niby. Ale chyba chodzi im o kase. A jak wypowiedzą i będę chciał wrócić to nowa umowa jest w innym cenniku ( wyższym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182

To Ty ciapa jak będziesz czekał na telefon miesiąc 😃 trzeba było po doju już w domu zostawić 😉😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nawet nie wiem czy żonata. Jak została tutaj przydzielona to co miesiąc będzie przyjeżdżać. 

Spokojnie jak na wojnie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oby nie ŻONATA, bo wtedy żaden nie ma szans 🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪 Leszek działaj 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Wiecie gdzie można zrobić mleko na diagram prywatnie ?, ( Siedlce i okolice ). Mam pierwiastkę , która ma zapalenie już z miesiąc czasu, 5 antybiotyków i nie chce to się wyleczyć , dawane na diagram po lekach jakie z niego wyszły zapalenie się jeszcze pogarsza bo zamiast mleka jak wcześniej leci żur ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

 

1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Nawet nie wiem czy żonata. Jak została tutaj przydzielona to co miesiąc będzie przyjeżdżać. 

Spokojnie jak na wojnie 😄

To coś ty robił przez cały udoj skoro nic nie wiesz. Laska kręci sie po oborze a ten krowy doi 🤦🤦🤦

Działaj stary😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wiem już co nie co .Numer też mam ale z pały nie będę dzwonić. 

A wyniki wyszły dobrze. 

Poprzedni zootechnik na emeryturę przeszedł. 

Spokojnie jak na wojnie 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Teraz ciężkie czasy nastały koronawirus i te sprawy...  Nie zniechęcaj sie Jak od razu nie będzie chciała sie całować 🤭

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
5 godzin temu, leszek1000 napisał:

Wiem już co nie co .Numer też mam ale z pały nie będę dzwonić. 

 

Najpierw z telefonu zadzwoń jak się dogadasz to dopiero z pały zadzwonisz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za tydzień ma mi się wycielić pierwiastka, która 2 lata temu miała przemieszczenie trawieńca. Lekarz jej zrobił zabieg i podał roztwór i teraz jest ok, chociaż dosyć długo dochodziła do siebie. Czy teraz też może mieć przemieszczenie czy jak raz miała to teraz jest już mniejsze prawdopodobieństwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja nie wiem co to znaczy zrobil zabieg i podał roztwór. Jeśli miała operację (otwierana krowa, wkladana ręka) to nie bedzie miała nawrotum. Jeśli była kladziona i nabijana trokarem i zawiazywana to też nie powinna mieć, bo zrost, ktory sie wtedy stworzył ma byc do konca życia. Jeśli bylo tylko przetaczanie i wlewanie plynów to oczywiscie moze mieć drugi raz przemieszczenie. 

Z ciekawostek to dzisiaj robiliśmy prawostronnego trawieńca u nas,  tzn lekarz robił...😏😏😏 Pierwszy raz się zdecydowałam, nie bylo skrętu, krowa.od razu poleciała do siana...lekarz daje 50% szans 😑 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
50 minut temu, Paulina1985 napisał:

ja nie wiem co to znaczy zrobil zabieg i podał roztwór. Jeśli miała operację (otwierana krowa, wkladana ręka) to nie bedzie miała nawrotum. Jeśli była kladziona i nabijana trokarem i zawiazywana to też nie powinna mieć, bo zrost, ktory sie wtedy stworzył ma byc do konca życia. Jeśli bylo tylko przetaczanie i wlewanie plynów to oczywiscie moze mieć drugi raz przemieszczenie. 

Z ciekawostek to dzisiaj robiliśmy prawostronnego trawieńca u nas,  tzn lekarz robił...😏😏😏 Pierwszy raz się zdecydowałam, nie bylo skrętu, krowa.od razu poleciała do siana...lekarz daje 50% szans 😑 

U nas było już 3 takie i ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to super. dobry lekarz, albo mial na czym trenować 😁 wiekszosc goapodarzy z marszu wysyła na rzeznię. Nasi lekarze mało mają zrobionych prawostronnych, ale dzisiaj poszło sprawnie, zobaczymy co z tego będzie 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

ja nie wiem co to znaczy zrobil zabieg i podał roztwór. Jeśli miała operację (otwierana krowa, wkladana ręka) to nie bedzie miała nawrotum. Jeśli była kladziona i nabijana trokarem i zawiazywana to też nie powinna mieć, bo zrost, ktory sie wtedy stworzył ma byc do konca życia. Jeśli bylo tylko przetaczanie i wlewanie plynów to oczywiscie moze mieć drugi raz przemieszczenie. 

Z ciekawostek to dzisiaj robiliśmy prawostronnego trawieńca u nas,  tzn lekarz robił...😏😏😏 Pierwszy raz się zdecydowałam, nie bylo skrętu, krowa.od razu poleciała do siana...lekarz daje 50% szans 😑 

Wlewanie płynów i była kładziona i nabijana trokarem🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
45 minut temu, Paulina1985 napisał:

No to super. dobry lekarz, albo mial na czym trenować 😁 wiekszosc goapodarzy z marszu wysyła na rzeznię. Nasi lekarze mało mają zrobionych prawostronnych, ale dzisiaj poszło sprawnie, zobaczymy co z tego będzie 😪

Lekarz ma około 60 lat , w młodości musiał zapłacić pewnemu lekarzowi na pomorzu by go nauczył robić trawieńce , w tej chwili może nie robić nic innego oprócz operacji trawieńca , każdy chce by operował , ale facet już przystopował z pracą i robi głównie u stałych klientów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj