danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Dwaplusjeden    14
Dnia 19.05.2020 o 11:52, kr9292 napisał:

Wiecie po ilu miesiącach można zarejestrować kolejnego cielaka na jedną krowę

No 10 miesięcy to chyba minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 jakie mleko z agronetzwerka polecasz? Zmuszony jestem sie przerzucić na tą firmę

Przez Mlekute? 🤦

 

Drożdże Diamond, warte swojej ceny? 200 zł za 25 kg, a sanowskie kristall hefe po 140 za 25 kg. Jakie dawkowanie?

 

Przeciw toksynom z Sano, preparat Mycosan wart coś? Po 16 zł za kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
damianzetor9540 napisał:

2 godziny temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 jakie mleko z agronetzwerka polecasz? Zmuszony jestem sie przerzucić na tą firmę

Przez Mlekute? 🤦

 

Drożdże Diamond, warte swojej ceny? 200 zł za 25 kg, a sanowskie kristall hefe po 140 za 25 kg. Jakie dawkowanie?

 

Przeciw toksynom z Sano, preparat Mycosan wart coś? Po 16 zł za kg 

Ja dawałem Diamond a teraz Z cargilla to nie ma zadnej różnicy w pobraniu paszy a różnica w cenie 95 złotych na worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
7 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Przez Mlekute? 🤦

 

Drożdże Diamond, warte swojej ceny? 200 zł za 25 kg, a sanowskie kristall hefe po 140 za 25 kg. Jakie dawkowanie?

 

Przeciw toksynom z Sano, preparat Mycosan wart coś? Po 16 zł za kg 

Taaaa przez. Joseroskie drożdże sobie odpuść chyba że coś sie zmieniło w składzie. Diamondy to metabolity, ale kto by co nie gadał działają fajnie. Patrz ogólnie na szczepy jest ich sporo każdy ma swoje plusy. Levucell jest dobry yea sacc też, mucl miałem w dolfosie i też sie sprawdzał super tylko w mocniejszym stężeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 jakie mleko z agronetzwerka polecasz? Zmuszony jestem sie przerzucić na tą firmę

nic już nikomu nie polecam.

Oprócz pełnego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Paulina1985 napisał:

3 godziny temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 jakie mleko z agronetzwerka polecasz? Zmuszony jestem sie przerzucić na tą firmę

nic już nikomu nie polecam.

Oprócz pełnego mleka.

Też jestem tego zdania 😃 zrobiłem doświadczenie 5 jałowek odchowalem na pełnym mleku a 5 na preparatach mleko zastępczych sprayfo. Od tych na pełnym mleku mam 1000kgśrednio na laktacje więcej i są ładniejsze wyglądem ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Też mam takie wrażenie😁

Chociaż  semestr z rachunku błędu mówi mi, że takie wnioski to po 100 sztukach można wyciągać😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

nic już nikomu nie polecam.

Oprócz pełnego mleka.

To może inaczej, które z tej firmy wg ciebie jest najlepsze. Jeżeli będzie gorsze niż eurolac to wrócę do niego. Muszę przynajmniej spróbować 🤷

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja ze swojego też byłam zadowolona dopoki ze składem nie pokombinowali. Czekając na nową dostawę daję pełne mleko.

Preparaty są za***iste jeśli trzymają jakość, o co ciężko mam wrażenie, bo probują zaoszczędzić, a ja już jestem zmęczona sprawdzaniem składu co partia. Na razie zostaje do 30dnia pełne, a od 30 do 100 preparat i tyle.

@kr9292 najlepsze jest Profi 26, ale jednocześnie najbardziej problematyczne jak widać. Partie robione w maju powinny być dobre, ja czekam na nową i zobaczę co warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jak tam kukurydze wasze na polach, mają już z metr? 😂 netzwerk 22 czy 21 specjal mam 5 worek, ładnie rosną, brak biegunek 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
danielhaker napisał:

Czy były efekty uboczne nie pamiętam, bo i człowiek nie miał takiej świadomości jak dziś

śmierdzi spirytusem taka kiszonka w trakcie zakiszania. We wsi mądrości ludowe twierdzą że kukurydza min 3 tygodnie a bele trawy 2 tygodnie bez ruszania mają być. Problem jest z obciążoną watroba a to wszystko ciągnie za sobą, rozród somatyka nogi spadek mleka. Najczęściej nie zauważymy


MLEKO 20kg 169zł brutto , allegro smart. Pod obore kurier zrzucił 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228

ile może być warta przyczepa o pojemności 30 din lucerny? Mam okazję kupić na pniu, wszystko ja robię od koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

no jak za 150 to kupisz balota lucerny o wadze 700-800kg przeciez


@damianzetor9540 uzywalem dosc dlugo kristall heffe i to juz mi sie wydawaly drogie drozdze. Ale na oewno sa bardzo dobre jakosciowo. Od tygodnia przerzucilem sie na bufor Vivalto od TrowNutrition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 18.05.2020 o 23:02, danielhaker napisał:

Lepiej otwierać świeże sianokiszonki czy zrobić siano na czas zakiszenia się sianokiszonek?

A nie lepiej kupić parę balonów sianokiszonki na czas zakiszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

@przezuwaczka, nie, ktoś mi mówił , że bez witamin środki na mykotoksyny nie działa ( po porostu jak nie dajesz witamin to to nie działa) choć nie chce mi się w to wierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

potrzebuje pomocy, u jednej z moich krów na dwóch strzykach przednich zrobiło się całe czerwone, tak jakby otarcie (podrażnienie) i w związku z tym jest problem z dojem bo kopie. Czym to leczyć, smarować czy zasypować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
vodz napisał:

Dnia 18.05.2020 o 23:02, danielhaker napisał:

Lepiej otwierać świeże sianokiszonki czy zrobić siano na czas zakiszenia się sianokiszonek?

A nie lepiej kupić parę balonów sianokiszonki na czas zakiszania?

może łatwiej tylko pewnie nie ma gdzie 😃 albo cena ścina z nóg i jakość powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj