danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

ThePerkins    934
37 minut temu, Smoka napisał:

Ale będzie jeszcze coś z niej 

Ale mało je

Uciekaj z tą skarbonką , jeszcze może coś dostaniesz chociaż, już tyle razy przerabialiśmy ten temat i na prawdę musi jakiś cud się stać, u nas w historii tylko jedna się wyleczyła ( Tylko nie zdążyła się położyć i udało się w porę ... ).

 

@PRIMO Worek chyba 130zł jak pamiętam ( 150g-200g sztuka ) , a wiaderko nie pamiętam ale wezmę teraz to Ci powiem bo nie pamiętam. Co do działania coś się poprawiło bo w lato i potrafiło 800-900 być na jesieni było 350-450 teraz luty marzec to już 250-350 i w lutym skończyłem dawać, tylko też trochę tych trupów pozapuszczałem bo miały już komórki bo się długo doiły ale efekt jakiś był na pewno

 

Saletrosan posiany tydzień temu , 2 mżawki było :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, slawek74 napisał:

kr9292 o coś się pytałeś przypomnij 🤔

o szybkie testy na obecnosc antybiotyku w mleku...gapciu....🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest w 100% od żywienia....

wujek Google...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
Dnia 23.04.2020 o 10:41, kr9292 napisał:

@slawek74 czyli najpierw lecisz z pianą kilka krów a potem zakładasz aparaty? A gdy zostawisz ta pianę na kilka kilkanaście minut to wyschnie czy nie? Na ile wystarcza ci ten płyn i ile kosztuje.

Ja miałem pianę z ABS to była super wtedy miałem najniższa somatyke w życiu, nie wiem czy to przypadek czy faktycznie działa ekstra, coś ok 400 zł za bańkę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

8

Może być do od niedoboru energii w dawce 

Myślałem jeszcze o tłuszczu chronionym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No właśnie pytanie jak uchronić taką krowę i czy się da oczywiście w zasuszeniu ?? Ma ktoś pomysły. Na pewno sole gorzkie 3 tygodnie przed porodem a jeśli chodzi o wątrobę ? Co można podawać w zasuszeniu. Właśnie kto zamawia witaminy przez internet. Bo chciałem kupić ten premiks na solach gorzkich a tu w regionie raczej nie mają. 

Dzisiaj padł rekord uciekinierek z obory. 2 krowy urwały ucho od koryta, a trzecia urwała ten klin co wchodzi a te kółka. Wariatki bawiły się, Jedna się schowała między krowami 🤣. Biegniemy z braćmi na gospodarstwo sprawdzić czy na łące jej nie ma albo do byków nie pobiegła.🙉. Dwie kolejne biegały między dwoma częściami obory, bawiły się w berka 😸

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
kr9292 napisał:

Dnia 23.04.2020 o 10:41, kr9292 napisał:

@slawek74 czyli najpierw lecisz z pianą kilka krów a potem zakładasz aparaty? A gdy zostawisz ta pianę na kilka kilkanaście minut to wyschnie czy nie? Na ile wystarcza ci ten płyn i ile kosztuje.

Ja miałem pianę z ABS to była super wtedy miałem najniższa somatyke w życiu, nie wiem czy to przypadek czy faktycznie działa ekstra, coś ok 400 zł za bańkę.

 

Jak zaczynam doić to 3/4 już podczas doju to 1/2 tak aby od wytarcia i nałożenia piany nie mineło dłużej niż 90sekund ale i nie mniej niż 60sekund dłużej wysycha ten czas to jest kluczowy w tym działaniu płyn to koszt 200-240zł za 10L starcza na 3/4 miesiące przy około 25 szt obrcnie somatyka 114 ale i pasza najlepsza od x czasu coś więcej to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@leszek1000Nie nadrobisz w zasuszeniu aż tyle ile spierniczyłeś na końcu laktacji (chociaz mozesz probować) - głównie o tresciwe w koncówce laktacji chodzi. 

Racjonalne żywienie i nie zatuczanie - tak w teorii...a praktyka...różnie z tym bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A jak pasze zabezpieczasz. U mnie kuku idealnie przykryta ziemią ale te ptactwo i tak znajcie małe odkrycia i dziury porobi. 

1 minutę temu, Paulina1985 napisał:

@leszek1000Nie nadrobisz w zasuszeniu aż tyle ile spierniczyłeś na końcu laktacji (chociaz mozesz probować) - głównie o tresciwe w koncówce laktacji chodzi. 

Racjonalne żywienie i nie zatuczanie - tak w teorii...a praktyka...różnie z tym bywa...

Tylko się pytam, bo mam jedną taką. Czyli jak się wycieli to można po ubojnie dzwonić. Znaczy się to ta krowa w mojej galerii, ona z reguły była krępa. Będzie już 7 laktacja. Dlatego chce zakupić te sole gorzkie plus coś jeszcze. Po wycieleniu wapno dożylnie i bolus witaminowy. Termin ma na początek czerwca. 

Wiesz nie chodzi o błędy. Krowy potrafią obciąć mleko lub późno zajdzie. Wiesz jak to jest, ostatni raz pokryje nie zajdzie to sprzedam , a krowa zachodzi i może być problem bo długa laktacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kazda upasiona ma tez problem z wąttobą ;) pokazywałam chyba moja kruszynkę :) tylko Twoje hfy moja mieszaniec 🤔 musi energetycznie byc zbilansowana dawka na przygotowaniu zeby rezerw energetycznych z watroby nie musiała uwalniac, glikol przed i po wycieleniu. gdzies czytalam , ze krowe ze stluszczeniem traktowac jak z ketozą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Błędy żywieniowe błędami. Jednak moim zdaniem granica czasu zacielenia jest chyba najważniejsza. A każda sztuka ma inną. Mam kilka które po roku zostały zacielone i po wycieleniu żadnych skutków ubocznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Pisaliście coś o badaniu wątroby. Wet ma usg ale stwierdził że za gruba skóra. Jeszcze z krwi idzie pewnie do labolatorium trzeba zawieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Leszek tylko siatka ziemią lub piachem możesz uszkodzić folię bo kamyki ją pokują u mnie przeszedł kot w poprzek pryzmy i właśnie dowiedziałem się w którym miejscu😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wiesz jestem przezorny. I Chciałbym zminimalizować ryzyko które może się pojawić już wcześniej a nie po wycieleniu jak wątroba będzie jedzona. 

Miałem ostatnio siatkę na sianokiszonkę i z jednej strony góra była do wyrzucenia. Chyba za mało opon wrzuciłem jak myślisz. A z resztą jak w trawie jakieś badyle się znają to też potrafią przebić folie. U mnie szła folia i podkładowa, na to siatka. A thomas też na kuku miał siatkę i narzekał. 

Pomyśle w maju o zbadaniu wątroby i popytam się fachowców(doradców żywieniowych) 😄 czy nie mają specjalnych preparatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, leszek1000 napisał:

Pisaliście coś o badaniu wątroby. Wet ma usg ale stwierdził że za gruba skóra. Jeszcze z krwi idzie pewnie do labolatorium trzeba zawieść. 

tego się nie robi zwyklym usg do badania rektalnego, ale specjalną głowicą. U mnie znajoma jest akurat specem od tego i obrazy watroby były bardzo widoczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A tak prywatnie Paulina ile procentowo macie krów których nie idzie wyleczyć w całym roku. Chodzi głównie o sytuacie po wycieleniu a nie w trakcie laktacji. A nie macie, to nie było pytania 😄

ok , to jedynie zbadanie z krwi. Chyba że ktoś zna takiego wet z kujawsko pomorskiego. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po porodzie? ze wzgledu na wątrobę? może jedną w tamtym roku. Akurat z tym nie ma ewidentnego problemu, ale jest wiele innych. Poza tym nie kazda sprzedawana krowa jest dokladnie diagnozowana, więc byc może problemow z watrobą było więcej.  

Nigdy nie probowałam kreować się na kogos kto nie ma problemów w stadzie :) kazdy ma swojego trupa w szafie 🤷‍♀️

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tak to już jest w hodowli. Jednak możemy próbować minimalizować straty. Ale jak z jednym gadałem że wszystko super nie ma żadnych problemów to się trochę zdziwiłem. Jak się zapytałem co stosuję, to odwraca kota ogonem . 

Dobra, późno się zrobiło a ja zaczynam biadolić. Chyba czas spać 🙈

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba minimalizować straty. Większosc da się żywieniem, a o dobrą sianokiszonkę i jej wystarczająca ilosc bedzie coraz trudniej, więc i problemy będą. 

Jak ktos mowi, ze nie ma problemów to albo kłamie, albo jeszcze nie zdaje sobie z nich sprawy 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No właśnie. Skoszony jęczmień z trawą która była bardzo przygłuszona. Zbierana w czerwcu, włóknista. Teraz skarmiana i wydajność poszła do góry 😃

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj