danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

tak tylko jak żywić taka pierwiastek która wystartuje z 40 litrami zeby  utrzymala mleko i jeszcze później ja zacielic 

choćby nie wiem co sie zrobiłby w oborz jak będzie 35 stopni to i tak cudów się nie ugra 

ciągłość produkcji jest tylko ważna przy robotach udojiwych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

i masz wielką dziurę w wycieleniach? 🙄🙄🙄 

Nie lepiej zapewnić krowom po prostu warunki? gorące lato i wiosna staly się normą, a ten okres bedzie sie zaczynał coraz wcześniej. Zraszacze, (skraplacze), jakis wiatrak ruszający powietrze, siatki w okna. Stres cieplny mozna ograniczyć i trzeba sie nauczyć z nim żyć a nie uciekać :) Tak myślę, ale oczywiście kazdy robi tak zeby jemu pasowało i pracuje na warunkach jakie ma.

Zastanawiam się czy są takie siatki do okien które chronią z zewnątrz od wiatru a wypuszczają powietrze z obory? i jeszcze żeby światła dużo nie zabierały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Wszystko piękne o czym mówisz, ale dostosowywanie się to koszty, a jak wiemy cena leci w dół i perspektywy są nie ciekawe. Ty nie jesteś właścicielem gospodarstwa więc możesz, a nawet powinnaś wymagać takich rzeczy. Jednak na końcu wszystko rozchodzi się o koszty. Gdy można ich uniknąć odpowiednio organizując rozród dlaczego z tego nie skorzystać?

koszty to trochę pexy, wody i koncowki od opryskiwacza....u nas wszystko robi się najprosciej i jak najmniejszym kosztem, a nie korzysta się z wielkich firm i ich instalacji :)  Ja wolę nie odpuścić rui, mieć cielna krowę i zadbać o nią przy wycieleniu. Rozumiem, ze czym wieksze gospodarstwo, jakis kredyt, wiecej wydatkow i sumy, więc wycielenia zasuszenia i brakowania muszą sie idealnie zazębiać.

12 minut temu, Troker1979 napisał:

Zastanawiam się czy są takie siatki do okien które chronią z zewnątrz od wiatru a wypuszczają powietrze z obory? i jeszcze żeby światła dużo nie zabierały

są...wystarczy poszukać. U nas wlasnie na cielętnik zakladają chlopaki na ramki drewniane.

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a myslisz, ze ja sie znam.🤷‍♀️ na jednym stole jest mgielka, ale stoł jest na zewnatrz obory, wiec powietrze.w niej nie wilgotnieje. A na drugiej takie bardziej prysznice a nie mgiełka. Gdzieś kiedyś czytałam o systemie tych spryskiwaczy albo FB albo AF. Jak zapytasz na FB to dostaniesz ciekawe odpowiedzi, bo wlasnie kropelkowe zraszacze w tamtym roku polecali. Jak moj maż wroci do domu to zapytam co tam dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Co do sezonowosci wycielen to u mnie krowy ciela się w 90% w ciągu 3 miesięcy i nigdy tego systemu nie zmienię a już napewno nie w systemie uwieziowym nie chce się mega rozpisywać ale wg mnie jest to 4 miesiące w roku doglądanie stada z wytężoną starannością a resztę roku się poprostu karmi i doi @Paulina1985 co innego gdybym miał np pod opieką duże stado i tylko je Ale jak trzeba obejść i pole i obore to wycielenia sezonowe gdy w polu roboty niema to wygoda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Gdy można ich uniknąć odpowiednio organizując rozród

Przesuwanie zacielenia to też koszty. Dłużej jałowa krowa czy jałówka to strata mleka, którego nie da. Wszystko jest kwestią koncepcji i punktu widzenia.

1 godzinę temu, michalcium napisał:

u mnie krowy ciela się w 90% w ciągu 3 miesięcy

A jak z płynnością finansową? Rozumiem, że masz jeszcze inne dochody. Plan jest ogólnie spoko, jak ci pasuje. Osobiście wolę równomiernie kilka wycieleń miesięcznie i stałą ilość mleka w zbiorniku. U mnie wacha się rocznie max o 150 litrów i uważam to za sukces😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

cóż za wspaniałą skuteczność macie w kryciach że sezonowosc wycielen jest. Lipiec nie zawsze gorętszy od czerwca a wrzesień chlodniejszy od sierpnia. Kryje cały rok , 12-15 szt /miesiąc, skuteczność zimą ok 6-7 szt łapie, w sierpniu 3 zalapaly z 14 kryć, poprawiamy i walczymy. Teraz 14 cielat poimy, ile to roboty na dwie osoby to ogarnąć a tylko trochę się cieli 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty się nie znasz i tyle 🤣  i masz kijową skuteczność, taką widocznie jak ja 🤔🤔🤔 zarcik.

Zgadzam się z @Takisobierolnik jesli w lato nie masz czasu zajac sie porzadnie bydłem, bo jest praca w polu to lepiej nie psuć sobie nerwow i krów. Dlatego punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. 

Oby krowy się nam zacielały, a cielaki nie chorowały 😁😁😁😁😁 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
44 minuty temu, marcinffff napisał:

cóż za wspaniałą skuteczność macie w kryciach że sezonowosc wycielen jest.

Ustawiane ruje hormonalnie i ja to robię celowo a nie "Tak wyszło bo mi się krowy nie zacielaja" a jak już jest tak robione kilka lat to jalowka urodzona np jesienią 2019 wycieli się też jesienią 2021 i tak to się już kręci samo 

1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Przesuwanie zacielenia to też koszty. Dłużej jałowa krowa czy jałówka to strata mleka, którego nie da. Wszystko jest kwestią koncepcji i punktu widzenia.

A jak z płynnością finansową? Rozumiem, że masz jeszcze inne dochody. Plan jest ogólnie spoko, jak ci pasuje. Osobiście wolę równomiernie kilka wycieleń miesięcznie i stałą ilość mleka w zbiorniku. U mnie wacha się rocznie max o 150 litrów i uważam to za sukces😁

Mleko jest jedym z 3 źródeł dochodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Ty się nie znasz i tyle 🤣  i masz kijową skuteczność, taką widocznie jak ja 🤔🤔🤔 zarcik.

Zgadzam się z @Takisobierolnik jesli w lato nie masz czasu zajac sie porzadnie bydłem, bo jest praca w polu to lepiej nie psuć sobie nerwow i krów. Dlatego punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. 

Oby krowy się nam zacielały, a cielaki nie chorowały 😁😁😁😁😁 

 

 

U mnie czas jest i bydło jest dopilnowane 

choćby nie wiem co się dało pierwiastce to i tak będzie mniej mleka i więcej problemów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a to ktoś inny o tym dopilnowaniu moze pisał🤪 

Pierwiastki są "kochane" 🤣 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja tego nie nawidze. U mnie było teraz 1.5 msc bez wycielen i kilka tysięcy za mleko będzie mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, michalcium napisał:

Mleko jest jedym z 3 źródeł dochodu

Dlatego to u ciebie działa i jest od lat stosowane. Ja mam dochód tylko z mleka i lżej mi jest, gdy jest ciągłość. Nie lubię mieć wycieleń w czasie zmian paszy, a najwięcej mam kombinacji sierpień-pażdziernik. Końce pryzm się grzeją i czasami trzeba przejściówką qq karmić, bo za szybko zejdzie.

 

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

U mnie to wynika tylko i wyłącznie z tego że zimą jest czas żeby się zajmować stadem tak jak potrzeba mało dojnych wrzesień pazdziernik więcej czasu na zajęcie się polem a pozatym narazie jeszcze bez paszowozu a że po wycieleniu treściwa i premia w 3 posypaniach więc w sezonie prac polowych byłby z rozdawaniem już problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Skoro już mówicie o stresie cieplnym, ponoć dehejs ma jakiś super produkt który minimalizuje jego negatywne efekty? Strasznie się z tym reklamują, ktoś coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jo. Zwiększa się przez ten dodatek pobranie wody i chłodzenie "od środka". TA DAM  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A w jaki sposób działa ten dodatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za wolno trybię o tej godzinie 🤣🤣🤣 czas spać.🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj