danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Supersebusiek    328
2 minuty temu, dabrowskit napisał:

A u mnie jałowka 4 miesiące cielna I już odpuscila wymie i mleko leci i trzeba doic

To się chyba nazywa syndrom przedwczesnego rozwoju wymienia u mnie zarzyło się to u jałówki 6 miesięcznej tyle , że tylko wymię zebrała .

Edytowano przez Supersebusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
6 godzin temu, kewink napisał:

U nas dwóch starszych weterynarzy jak inseminuje to słomki rozmraża w wodzie ok 37 stopni przez minute może więcej. Trzeci wet młody słomke po wyjęciu z kontenera ,,obliże" 😜 i gotowe. Bieże słomke w usta, wyciąga swoje akcesoria 15-20 sekund to trwa i idzie kryć. I o dziwo czego ci pierwsi nie pokryją to młody pokryje 🤔

To chodzi o to, aby temperaturę bliską ciała po rozmrożeniu utrzymać. Żeby nie spadła za bardzo, mój mąż rozciera pistolet, włoży już rozmrożoną w ustach słomkę i trzyma pod ubraniem w drodze do krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Supersebusiek napisał:

2 minuty temu, dabrowskit napisał:

A u mnie jałowka 4 miesiące cielna I już odpuscila wymie i mleko leci i trzeba doic

To się chyba nazywa syndrom przedwczesnego rozwoju wymienia u mnie zarzyło się to u jałówki 6 miesięcznej tyle , że tylko wymię zebrała .

2 lata temu mailem identyczny przypadek to doilem 4 miesiące jałowke 8 l dawał przed wycieleniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, dabrowskit napisał:

2 lata temu mailem identyczny przypadek to doilem 4 miesiące jałowke 8 l dawał przed wycieleniem

Ale u mnie wymię odpuściła jałówka która miała 6 miesięcy wieku a nie cielności .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Supersebusiek napisał:

1 minutę temu, dabrowskit napisał:

2 lata temu mailem identyczny przypadek to doilem 4 miesiące jałowke 8 l dawał przed wycieleniem

Ale u mnie wymię odpuściła jałówka która miała 6 miesięcy wieku a nie cielności .

Wiem dobrze przeczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141
przezuwaczka napisał:

6 godzin temu, kewink napisał: U nas dwóch starszych weterynarzy jak inseminuje to słomki rozmraża w wodzie ok 37 stopni przez minute może więcej. Trzeci wet młody słomke po wyjęciu z kontenera ,,obliże" 😜 i gotowe. Bieże słomke w usta, wyciąga swoje akcesoria 15-20 sekund to trwa i idzie kryć. I o dziwo czego ci pierwsi nie pokryją to młody pokryje 🤔 To chodzi o to, aby temperaturę bliską ciała po rozmrożeniu utrzymać. Żeby nie spadła za bardzo, mój mąż rozciera pistolet, włoży już rozmrożoną w ustach słomkę i trzyma pod ubraniem w drodze do krowy.

Prosto z kontenera słomke ładuje do ust gdzie następuje rozmrożenie 😋

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Dzisiaj u nas w 15stu chłopa zdziczałą jałówkę cielną ganiali po lesie. Facetowi zwiała ze 3 dni temu i 5 km przez las do nas przyszła. Niestety szalona całkiem. Dwóch poniosła na rogach i staranowała przyczepę. Chcieli ją uspać, ale wiatr za duży, żeby trafić i dalej lata.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116

wiaderko ze smakołykami a na obramówkę postronek, wiaderko takie ze 30 litrów. Koleżanka podjada i linkę ciap na szyi i złapana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie lepiej od razu tak?  :P   xD

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Tam nie tacy spece byli. Za agresywna laska, żeby za wiaderkiem pójść. Trzymającego próbowała stratować. Mój mąż nie jedną ciągał i mówi, że to zgłupiało całkiem. Ja też uważam, że głupi jaś niezbędny. Tylko trafić ją trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116

albo quady i ją umęczyć u znajomego tak zrobiliśmy, kto samochodem kto motorem i padła na ziemie to na sznurki i do rozrzutnika. Miałem jałówkę ktora wychodziła zawsze w qq i jeździłem ją wską naganiać to później tylko odpaliłem na podwórku a ta już biegła na pastwisko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48

Jest ktos z okolic ostrowi mazowieckiej lub zambrowa i ma lub będzie miał byczka RW z dobrej obory na rozplodnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
12 godzin temu, przezuwaczka napisał:

U mnie koty wszystkie mokre chodzą😄

 

Screenshot_2020-04-16-21-20-47.png

Ustawiłam to z rok temu i nie korzystałam od tamtej pory, ale jak to ci nie wystarczy, to sprawdzę w ustawieniach w SOLu.

Chyba rozgryzlem, dzięki za info

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Pjotereł napisał:

Jest ktos z okolic ostrowi mazowieckiej lub zambrowa i ma lub będzie miał byczka RW z dobrej obory na rozplodnika? 

ja Zambrów ale Hf czarny lub czasem hf x mo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
przezuwaczka napisał:

Smsy są bezpłatne. Płacisz tylko za pakiet Zdrowie, więc wliczone są w to.

Mam problem może potrafisz pomóc. Jałowka cielna termin na koniec sierpnia zauważyłem że doi ją inna sztuka . Mleko ma normalne w cyckach. Zaszuszyc sie czy doic normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja bym zasuszył ale musisz i tak odegnać. Krowa ponad miesiąc przed terminem urodziła cielaka. Niestety ale cielak nie mógł oddychać i zdechł. Tylko szklankę siary dała rozdoi się ?? 

Dzień wcześniej zmieniała stanowisko może obok krowa ją uderzyła. Ale  pępowiny nie było, możliwe że w środku się urwała ?    i pewnie dużo płynów się napił. 

30 minut z nim walczyłem bo serce jeszcze biło. po Urodzeniu 30 sekund próbował oddychać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

Mleko ma normalne w cyckach. Zaszuszyc sie czy doic normalnie?

Ja bym ją jak krowę zasuszyła. Tylko odizoluj od ssących i sprawdż na płytce, czy nie ma zapalenia. Możesz profilaktycznie podać antybiotyk na zasuszenie i na słomę narazie przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Miał ktoś taki problem że po nasieniu z Genomixu rodziły się prawie same byczki? Na 10 pokrytych 9 byczków.  Gdyby nie nasienie z Wchirz nie miałbym jałówek na remont stada, tam na 6 pokrytych tylko 2 byczki.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj