danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

areek9869    71

Po lewym miałem bardzo dużo jałoszek, bardzo dobrze łapią po nim nawet problematyczne krowy 😁 u mnie dziś byczek na wybiegu zajmował się jałówką, która była kryta Helixem😒chyba nowa wycena helixa się jej nie spodobała 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Roczna jałówka ma spuchniętą nogę tj. całe podudzie. Dzisiaj zauważyłem, że w tej opuchliźnie zrobiła się mała dziurka i sączy się przez nią biała, gęsta ropa. Jak jej pomóc? Jałówka delikatnie utyka, ale normalnie żre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
21 godzin temu, tay29 napisał:

ja robilem kurs w konradzie bo mialem blisko i tam pierwsze slomki bralem z kontenerem. potem to juz wws genomix alta teraz tez z konrada bralem troche.

Co brałeś teraz z Konrada ?

16 godzin temu, areek9869 napisał:

Po lewym miałem bardzo dużo jałoszek, bardzo dobrze łapią po nim nawet problematyczne krowy 😁 u mnie dziś byczek na wybiegu zajmował się jałówką, która była kryta Helixem😒chyba nowa wycena helixa się jej nie spodobała 🤷‍♂️

Ja też byłem bardzo zadowolony z skuteczności po Lewym sexie. Na 15slomek mam 12 jaloszek. Teraz pierwsze 3 są na wycieleniu, zobaczymy co będą warte 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
32 minuty temu, damiano12332 napisał:

Tez tak krowie robilem, a do tego przez 3 dni przeciwzapalny bez karencji i zaleczy sie.

Pamiętasz jaki konkretnie był ten lek przeciwzapalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Karencja to nie problem przy jałówce - oby było skuteczne.

Czyli radzicie wycisnąć ropę i wlać przez otwór wody utlenionej no i coś przeciwzapalnego podać.

Jutro będę próbował, macie jakieś sposoby na unieruchomienie jej podczas wyciskania / podawania wody utlenionej? Jałówkę uwiązałem przedwczoraj na stanowisku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Stosuję ktoś diping SensoDip 50 R z gea. Nie wiem czemu ale jak wziąłem dipnig vir firm plus( na bazie kwasu)   to pojawił się problem z e.coli. Doradzi ktoś. Własnie wczoraj krowa dostała gorączki od zapalenia. Dostała co trzeba ale jeszcze jest problem. Podejrzewam że muszę dobrać dobry diping. Rok temu nie było z e.coli problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

vat obserwuj ją bo może trzeba podać antybiotyk a w otwór nie wodę a roztwór wagotylu wcisnąć strzykawką czasem też bezkarencyjny cefikur działa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
23 minuty temu, vat napisał:

Karencja to nie problem przy jałówce - oby było skuteczne.

Czyli radzicie wycisnąć ropę i wlać przez otwór wody utlenionej no i coś przeciwzapalnego podać.

Jutro będę próbował, macie jakieś sposoby na unieruchomienie jej podczas wyciskania / podawania wody utlenionej? Jałówkę uwiązałem przedwczoraj na stanowisku.

Jak karencja to nie problem to nie baw się w jakieś bezkarencyjne tylko od razu podaj Combijet z czymś przeciwzapalnym (Actiocarp,Rymadyl) . Bezkarencyjny też może by pomógł ale wtedy dłużej zajmuje leczenie a chodzi o to żeby jak najszybciej zadziałac żeby później na stawach zwyrodnienia nie powstały.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Stosuję ktoś diping SensoDip 50 R z gea. Nie wiem czemu ale jak wziąłem dipnig vir firm plus( na bazie kwasu)   to pojawił się problem z e.coli. Doradzi ktoś. Własnie wczoraj krowa dostała gorączki od zapalenia. Dostała co trzeba ale jeszcze jest problem. Podejrzewam że muszę dobrać dobry diping. Rok temu nie było z e.coli problemu. 

 Czy brązowe z jodem   [ponoć jod,,pali'' wszelką nawet wredną bakterię],czy pomarańczowe z kwasem mlekowym,czy zielone z miętą pieprzową,i tak i tak e coli łapią. Wet.zaleca posypać stanowisko na sucho raz w tygodniu50/50     wapno budowlane z kredą pastewną😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
maxler napisał:

21 godzin temu, tay29 napisał:

ja robilem kurs w konradzie bo mialem blisko i tam pierwsze slomki bralem z kontenerem. potem to juz wws genomix alta teraz tez z konrada bralem troche.

Co brałeś teraz z Konrada ?

16 godzin temu, areek9869 napisał:

Po lewym miałem bardzo dużo jałoszek, bardzo dobrze łapią po nim nawet problematyczne krowy 😁 u mnie dziś byczek na wybiegu zajmował się jałówką, która była kryta Helixem😒chyba nowa wycena helixa się jej nie spodobała 🤷‍♂️

Ja też byłem bardzo zadowolony z skuteczności po Lewym sexie. Na 15slomek mam 12 jaloszek. Teraz pierwsze 3 są na wycieleniu, zobaczymy co będą warte 😉

brałem jutlanda na powtórki, mustanga w miare fajny za dobre 50zł i łapały po nim jakieś 90%, brown swissa, limuzyna na sztuki na ktorych mi nie zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

A na chlorze ? Tylko wcześniej nie miałem takich ostrych przypadków. 

 Nie stosowałem. Ostatnio wet dał bolusa za 300 zł,bezkarencyjnego,o silnym zapachu czosnku. Ponoć ma zadziałać po 2-3 tygodniach. Jak na razie po kilku dniach lipa.Dalej występują fluki.   Wkur... to wszystko. Cielakom dać młodym,to jeszcze sr...dostaną,wylać do zbiornika,podniesie somatykę,na gnojownię szkoda,psy i koty nie przerabiają,sąsiedzkie sprzątną po nocy,a w zamian teren zaminują😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tylko u mnie są ostre przypadki. Gorączka, brak apetytu i twarda ćwiartka. Póki co szybka reakcja i krowa po 24h zaczęła jeść .Wieczorem sprawdzę temperaturę. Postała przeciwzapalny, antybiotyk domięśniowo i tuby. 

Od marca diping na kwasie i już 2 przypadek. 

Jakby co daj znać co z tym bolusem bo jestem ciekawy. Ty masz pewnie inną bakterie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

 A grom ją wie,na posiewie wyszło e coli,i to nie za wiele,ledwie trochę urosło,a na cedzidle ,-porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

A ten bolus to nie mastistop z overa? One tak dają czosnkiem, że sprzedający je w specjalnych opakowaniach 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Stawiał ktoś z was ostatnio obore wolnostanowiskowa jaki koszt na jedno stanowisko sam materiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj