danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slawek74    12191
robert1226 napisał:

4 godziny temu, slawek74 napisał:

trzeba było zawijać rękawy a nie się na innych oglądasz😃

No rękawy zawijać i co z tego samym rękawem nic nie zrobisz .

trzeba pomyśleć o kursie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Starym sposobem na określenie optymalnej temperatury gleby do siewu kukurydzy jest obserwowanie mniszka, którego nie wiedzieć czemu u mnie nazywają mleczem. Jak zaczyna kwitnąć można zaczynać siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133
4 godziny temu, Przekeeeek napisał:

skład całkowicie "normalny" tzn. wszyscy tak zachwalają agrodelicję, a można ją samemu ukręcić z dostępnych wszędzie składników. Potrafi ktoś rozbić ten skład na udział procentowy, tak mniej więcej chociaż, żeby przeliczyć koszt?

Delicja była dobra kilka lat temu teraz to nic specjalnego za chore pieniądze 

Co do delicji jak jeszcze brałem ją luzem i zaczeły się problemy zgłaszałem 3 reklamacje Agrocentrum oficjalnie przyznało że skład przy każdej dostawie z ostatnich 3 może się różnić i odbiegać od tego co dostałem na kwcie przy dostawie od tamtej pory daję delicję wg własnej receptury i jest o niebo lepiej i taniej niż na tym ich produkcie "premium"  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

mam 22% białka ponad 9MJ energii, 50g witamin/kg i 80g drożdźy/ kg , mieszane paszowozem kosztowało ok 2tys 🤔Ale jedzą Lux i ruje nadal są. Po próbnym udoju korekty być może niewielkie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia gospodarstwo, gdzie na wstępie będę posiadał 20 sztuk krówek dojnych pochodzenia hf oraz sm + młodzież, moje pytanie brzmi jakiego obrotu miesięcznego z mleka mogę się spodziewać zakładając wydajność od krowy na poziomie powiedzmy 6,5-7 tyś litrów rocznie. Jak wygląda to u was? Dziękuję serdecznie za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
marcinffff napisał:

mam 22% białka ponad 9MJ energii, 50g witamin/kg i 80g drożdźy/ kg , mieszane paszowozem kosztowało ok 2tys 🤔Ale jedzą Lux i ruje nadal są. Po próbnym udoju korekty być może niewielkie będą

A co w jej składzie?


I kto układa dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

soja ,kukurydza mielona, pszenżyto jęczmień tłuszcz chroniony ,Gliceryna 99%, drożdże Dolfos , witaminy Josera betalac z karotenem dawka wg. mojego uznania i kolegi z sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
15 minut temu, Kostucha1203 napisał:

Mam do kupienia gospodarstwo, gdzie na wstępie będę posiadał 20 sztuk krówek dojnych pochodzenia hf oraz sm + młodzież, moje pytanie brzmi jakiego obrotu miesięcznego z mleka mogę się spodziewać zakładając wydajność od krowy na poziomie powiedzmy 6,5-7 tyś litrów rocznie. Jak wygląda to u was? Dziękuję serdecznie za odpowiedź. 

Zakładając , że sprzedasz mleko po 1,30 zł to będzie około 150 tyś zł rocznie odliczając mleko karencyjne itp , a tak poza to za ile to gospodarstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, marcinffff napisał:

tak, w tmr mają surowce

Jakie parametry i składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

3 kg zbóż, 0,6 ccm ,2kg korektor 44% ,1 kg rzepakowa zielona, bufor witaminy siarczan miedzi kreda sól, i śr na toksyny vilofarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, PaweLisowicz napisał:

U was też kazali ograniczyć ilość oddawanego mleka do mleczarniani przez koronawirusa? 

W mlekovicie nie , ostatnio rozmawiałem z kierownikiem skupu to powiedział ,że mają problemy z kartonami na mleko bo firmy polskie nie mają takiej wydajności w produkcji kartonów jak oni mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Bratu Nowy Sącz kazał ograniczyć, a niedawno to po mleko przyjeżdżali 2 razy dziennie po mleko bo taki mieli zbyt. U mnie Radomsko (Nowy Targ) na razie chyba nic nie kazali ograniczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, PaweLisowicz napisał:

Bratu Nowy Sącz kazał ograniczyć, a niedawno to po mleko przyjeżdżali 2 razy dziennie po mleko bo taki mieli zbyt. U mnie Radomsko (Nowy Targ) na razie chyba nic nie kazali ograniczać.

A zapomniałem dodać ,że u nas w mlekovicie to nie chcą wozić towaru okoliczne firmy bo tu trzeba się dłużej pakować niż towar transportować normalnie prosto z lini na tiry idzie , magazyny na zero .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
29 minut temu, marcinffff napisał:

3 kg zbóż, 0,6 ccm ,2kg korektor 44% ,1 kg rzepakowa zielona, bufor witaminy siarczan miedzi kreda sól, i śr na toksyny vilofarm

Siarczan miedzi? Przecież to niszczy bakterie w żwaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
58 minut temu, PaweLisowicz napisał:

U was też kazali ograniczyć ilość oddawanego mleka do mleczarniani przez koronawirusa? 

Wszystkie mleczarnie nastawione na restauracje i eksport za granice, tak będą robić, bo za mało czasu, żeby się przestawić, a nasze molochy wszystkiego nie kupią.

3 godziny temu, leszek1000 napisał:

U nas to trzeba utylizować i za to zapłacić. 

A jak w szambiarkę wziąść i podlać trawę, nie lepiej będzie? Podobno mleko chroni pomidory od zarazy😉

1 godzinę temu, Supersebusiek napisał:

Zakładając , że sprzedasz mleko po 1,30 zł to będzie około 150 tyś zł rocznie

I gdzieś połowa zostanie na rękę przy dobrych wiatrach. U mnie z 20 szt jest 2x więcej mleka i 1,50 za litr. Przy suszy i różnych dziwnych przygodach, czasem ciężko coś na inwestycje odłożyć.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
marcinffff napisał:

soja ,kukurydza mielona, pszenżyto jęczmień tłuszcz chroniony ,Gliceryna 99%, drożdże Dolfos , witaminy Josera betalac z karotenem dawka wg. mojego uznania i kolegi z sano

Gliceryna jest dobrze wymieszana ? Pytam, bo w mieszalniku pionowym nie ma szans na taki myk. Jaki tłuszcz chroniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj