danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

semos    77

dostała zastrzyk w kość ogonową, chyba rozluźniający, bo nawet vet sprawdzał czy ma wiotki ogon, ale niestety nie zatrzymało to parcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

ja stosuje w okresie okołoporodowym 7,8 energii nel i skład ok tj zboża soja rzepak melasa i inne dodatki energetyczne. Krowy chętnie pobierają, ale drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ja zawsze w takim przypadku wlewam flaszkę samogonu krowie i się uspokaja.

4 godziny temu, semos napisał:

u mnie od wczorajszego wieczoru walka z wypadajacą macicą po porodzie, macice udało nam się wepchnąć do środka jeszcze przed przyjazdem veta a on tylko pospinał klipsami, niestety krowa cały czas ma parcie i to wszystko znów pcha się pomiędzy klipsy. Już nie wiem co robić bo cały czas pilnuje jej aby jej to wpychać do środka i trochę blokować aby nic nie pękło. Może macie jakiś pomysł co zrobić aby ona tak nie parła, szczególnie prże jak leży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@vat chcesz powiedzieć że 0,5 litra 😯 

Z własnego doświadczenia wiem że to za dużo, wystarczy 200 ml wódki (emerytka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Ja leję pół litra i nigdy nie było problemu, kiedyś nawet sąsiad wlał krowie 0,5l. denaturatu, bo strasznie parła i po 15min się uspokoiła. Nie wiem może u nas na Podlasiu krowy maja mocniejsze głowy ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@vat he he  może i tak 😏

Raz wlałem krowie 0,5 litra po porodzie bo bardzo parła to stała całą noc jak kołek aby się tylko nie położyć ale nad ranem dopiero się położyła i przysnęła na pół godziny ale potem jak się ocknęła to pyska z poidła nie wyjmowała z dłuższy czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
16 godzin temu, norbert098 napisał:

Ma ktoś z Was może ulotkę Agro Delicji? Chodzi mi o skład z czego zrobiona

20200405_093516.jpg

0,5l u tych co mają parcie po porodzie to i weterynarz proponował u mnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197
2 godziny temu, marcinffff napisał:

 

20200405_093516.jpg

0,5l u tych co mają parcie po porodzie to i weterynarz proponował u mnie.

 Baby nie pozwalają, a by nie zaszkodziło😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Poje...... Ich do końca dziś nie przyjechał vet do insyminacji jałówki bo przez wirosa w weekendy nie jeżdżą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, marcinffff napisał:

 

20200405_093516.jpg

0,5l u tych co mają parcie po porodzie to i weterynarz proponował u mnie.

skład całkowicie "normalny" tzn. wszyscy tak zachwalają agrodelicję, a można ją samemu ukręcić z dostępnych wszędzie składników. Potrafi ktoś rozbić ten skład na udział procentowy, tak mniej więcej chociaż, żeby przeliczyć koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A powiedzcie mi (tak trochę nie w temacie) Kiedy planujecie siać qq? Bo już widzę że pełno filmików z siewu qq. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

To jeszcze nie sieliście kukurydzy? 🙄 Nie no żartuje, u mnie w okolicy najbliższej to tylko ja owies dwa tygodnie temu posiałem i wczoraj jeden gospodarz, a reszta nie wiem na co czeka 🤔 o kukurydzy to już nie wspomnę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

na glinie i dolkach do siewu nawet nie podchodź. Zresztą jak tata sponsoruje nasiona z renty to można próbować 20 kwietnia- 5maja mi się sprawdza. 10ha mam przygotowane i jeszcze 2,5ha po życie eksperymentalne będzie zboże 10 dni posiane i nie wschodzi. zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to tak myślę zasiać około 20 kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
4 godziny temu, slawek74 napisał:

trzeba było zawijać rękawy a nie się na innych oglądasz😃

No rękawy zawijać i co z tego samym rękawem nic nie zrobisz .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

na glinie i dolkach do siewu nawet nie podchodź. Zresztą jak tata sponsoruje nasiona z renty to można próbować 20 kwietnia- 5maja mi się sprawdza. 10ha mam przygotowane i jeszcze 2,5ha po życie eksperymentalne będzie zboże 10 dni posiane i nie wschodzi. zimno

zależy jaki region nie porównuj Podlasie do reszty kraju. 

Ja u siebie planuję 14- 15 kwiecień posiać, południowa Wielkopolska

Edytowano przez Takisobierolnik
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj