danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

uzywacie rękawków na przedramiona do dojenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Ale co robić. Tak jakiś żywieniowiec z firmy przyjechał i mogłem się rozgadać. 

Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

uzywacie rękawków na przedramiona do dojenia???

A masz link jak to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja uzywam ich jak racice robię 😜 i to jeden z moich najlepszych pomysłow 🤤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drHouse    5

Do racic to zakladam kombinezon bo pacjentki przeważnie w stresie i trochę rzadziej robią z większym zasięgiem 'rażenia' ;0

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tzn?? aaaa, ze nie takie? ja teraz jakies różowe kupiłam, ale bardzo milutkie w srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1781
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

"Przeżuwciu" ( jaka ja jestem kochana 🤣, to ten spirytus)  masz rację, ale kolega chyba mocno sparzony. Może kiedyś zmieni zdanie, dajmy mu spokój ;)

Mój zootechnik oceny orłem nie jest. Robi po prostu swoje, rad nie udziela, czasem mnie coś zapyta, ale nigdy bym o nim zlego slowa nie powiedziała. W odróżnieniu do tej całej mafii...Polskiej Federacji 😳😳😳przez którą pracownicy PFHBiPM dostają po glowach. 

Kurczę, nie udało mi się poprowadzić rozmowy na inny tor 🤣 

Kto ogląda Westworld ??? 🤣

 

 

1 sezon spoko,  drugi jakos mnie zniechęcił

Polecam Czarnobyl

Fajna dyskusja o rękawiczkach, też używam tych Vileda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja mama doi w nitrylowych, fajnie wygląda jak chodzi po oborze w różowych jednorazówkach. To tak jakby pani domu przyszła na test "różowej rękawiczki" do obory 🤣 ale mówi że są bardzo wytrzymałe. Dobrze że zrobiliśmy zapas kiedy kosztowaly 13zl za paczkę 100 sztuk. Ja kupiłem sobie 6 paczek i mama kupiła 2 bo rzadko przychodzi na doj.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316
12 godzin temu, Kierownik napisał:

Akurat na zdjeciu pierwiastka 5 dni po wycieleniu. Niestety idzie na rseź bo tak jak wczesniej pisalem nie puszcza z 3 strzykow mleka... Probowalem przebijac, wet tez byl i niestety lipa

U mnie ostatnio też to było na drugi dzień pojechała .

12 godzin temu, Kierownik napisał:

Akurat na zdjeciu pierwiastka 5 dni po wycieleniu. Niestety idzie na rseź bo tak jak wczesniej pisalem nie puszcza z 3 strzykow mleka... Probowalem przebijac, wet tez byl i niestety lipa

U mnie ostatnio też to było na drugi dzień pojechała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
Dnia 1.04.2020 o 06:07, Paulina1985 napisał:

możesz podoić spokojnie jeszcze. Nie ma co zauszać na razie. 

Raczej chodziło mi o to że przy długiej laktacji kolejna jest słabsza w mleko i chciałem może żeby zasuszyc ja jakoś na ciut dłużej .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dluga laktacja nie oznacza kolejnej slabszej. To szybkie zasuszenie i dluzszy okres zasuszenia na to wpływa, glownie chodzi o otluszczenie, bo jesli nie ma produkcji to krowa zuzywa mniej energii, tak jakby nagle przestała "cwiczyć" i usiadła na tyłku i czekała w fotelu na kolejne wycielenie. Chyba, ze znowu czegoś nie zrozumiałam. 🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
Paulina1985 napisał:

dluga laktacja nie oznacza kolejnej slabszej. To szybkie zasuszenie i dluzszy okres zasuszenia na to wpływa, glownie chodzi o otluszczenie, bo jesli nie ma produkcji to krowa zuzywa mniej energii, tak jakby nagle przestała "cwiczyć" i usiadła na tyłku i czekała w fotelu na kolejne wycielenie. Chyba, ze znowu czegoś nie zrozumiałam. 🤔🤔🤔🤔

na ile dni zasuszasz? ja starałem się na min 50-55 dni . A mam chęć spróbować na 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

dluga laktacja nie oznacza kolejnej slabszej. To szybkie zasuszenie i dluzszy okres zasuszenia na to wpływa, glownie chodzi o otluszczenie, bo jesli nie ma produkcji to krowa zuzywa mniej energii, tak jakby nagle przestała "cwiczyć" i usiadła na tyłku i czekała w fotelu na kolejne wycielenie. Chyba, ze znowu czegoś nie zrozumiałam. 🤔🤔🤔🤔

Rozwin to troche. Szybkie zasuszania na plus rozumiem, a okres zasuszania? Zbyt krotki tez nie dobrze, zbyt dlugi otluszczenie.

Chyba w tym roku niestarczy czasu na "remont" a mam pelna obsade + 1 sztuka dodatkowo, a jakies tam jalowki jeszcze wejda. Mam albo opcje "selekcji" choc wybrakowanych za bardzo juz niema, jedynie moge na sile sprzedac te z mniejsza wydajnoscia choc wolalbym tego narazie nie robic, a w dodatku wszystkie albo cielne albo juz pokryte do sprawdzenia.

Druga opcja pelna obsada + 2-3 sztuki na sile zasuszane i przewiazane do mlodziezy. Mleko to akurat niestety spada u niektorych, wiec moznaby takie zasuszac, ale pewnie sie trafi tak, ze trzeba bedzie niektore 3 miesiace+ przed wycieleniem zasuszyc. Jak to sie wtedy bedzie mialo do zdrowotnosci i wlasnie wydajnosci w kolejnej laktacji. Na plus, bo dluzej odpocznie, czy zdecydowania na minus, bo sie otlusci, mimo, ze bedzie miala raczej skromne dawki od mlodziezy.

Trzecia opcja - Jak opcja z zasuszaniem na sile niema racji bytu. To na biede zrobic 2-3 stanowiska w miejscu gdzie maja byc po "remoncie", ale to ani wygodne nie bedzie, bo nic tam nie pociagniete jest i troche taka prowizorka by byla.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem że byczek urodził się z zarośniętym odbytem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W listopadzie i grudniu tamtego roku zasuszałam na 45 dni i nie miało to wpływu na teraźniejszą laktację. 

Ale zwykle zasuszam na 60. dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

Dwa razy wypil mleko normalnie, wczoraj już nie chciał i się napinał tak jakby chciał się załatwić i nie dał rady. Czasami jest tak że cielak po porodzie ma problem z wydalaniem smółki więc myślę że ten właśnie tak ma, zaglądam a tam nie ma w ogóle otworu 🤨 taki potężny,masywny byczek i niestety trzeba uśpić ☹️

Edytowano przez maxler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6627
13 godzin temu, Paulina1985 napisał:

bo jakos i tak stan depresyjny po co się jeszcze wkurzac i kłocić 😜 tracić energię na przekonywanie nieprzekonanych i takie tam...

zapytałam Radka ile razy go lekarz w miesiacu odwiedza to nie odpowiedział 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ moze to też drazliwy temat? 🤔 @radekz200????🤔🤔🤔 😁

Ostatni raz był 16 marca do inseminacji, a w lutym to tak jak pisałem był cały maraton i wydałem sporo kasy, chyba najgorszy miesiąc w mojej karierze, 
Paulina od tej pory będę Cię informował kiedy przyjeżdża a Ty bedziesz sporządzać raport 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj