danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446
14 minut temu, radekz200 napisał:

potrafisz podać kroplówkę z glukoza i wapnem 😛 

Ostatnia kroplówka z pół roku temu była i jak mam wszystko ogarnięte na bieżąco, to nie muszę ich dawać. To akurat dzięki gorzkim solom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A gorzkie solę pomogą  z lepszym apetytem po porodzie. Bo u mnie pierwiastki po porodzie słabo pobierają, po tygodniu zaczynają normalnie jeść. Jednak ten okres może zmniejszyć wydajność w laktacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
20 minut temu, gregor1284 napisał:

żeby zootechnikowi kawy żałować cyrk na kołach, trafić się do Ciebie do roboty to by człowiek zdechł a Ty szklanki wody byś żałował. Taki to się dorobi, życzę Ci żebyś trafił w życiu na kogoś takiego jak Ty.

?ty umiesz czytac ze zrozumieniem?i wiesz co to jest przenosnia?bo jak nie to do szkoły ups zamknięte.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, radekz200 napisał:

Ale musisz dodać ze sama potrafisz podać kroplówkę z glukoza i wapnem 😛 Badasz tez sama poziom cukru 😛 żebym ja sam to potrafił to miałbym polowe mniej wizyt 

to ile masz wizyt w miesiacu na swoje stado...30dojnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Massey235 szkoły mam ukończone ale to nie znaczy że chętnie bym nie poszedł dalej. Tak to odebrałem bo i z takimi miałem do czynienia, jak nie żałujesz kawy to po pandemi rób zapas i połowa forum przyjedzie🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma sie o co kłócić. Prawda jest taka, że przy wizytach planowanych u siebie w oborze,  takich jak wizyta lekarza, badz zootechnika oceny, nawet żywieniowca, to są wizyty do ktorych mozna się przygotować odpowiednim ubraniem, srodkami ochrony, prewencją, utrzymaniem odległosci od siebie, dezynfekcją. 

To nie jest sklep, gdzie ktoś się wepchnie na druga osobę, przepchnie, bez maseczki, bez rekawiczek...

Ja zapraszam swojego zootechnika oceny, ale przygotowujemy się do jego odwiedzin (jesli będą) bardzo wyjątkowo, bo sytuacja jest wyjątkowa. Najwazniejsi są zawsze ludzie i ich bezpieczeństwo, jeżeli ktoś nie jest w stanie zapewnic zootechnikowi  (lub sobie w oborze) srodków do ochrony i higieny to nie robi probnego, nie naraża siebie i innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
25 minut temu, massey235 napisał:

wiesz co to jest przenosnia

A ty wiesz, co to ironia?

Odpuść już te obrażanie. To że masz jakąś traumę federacyjną to nie nasza sprawa.

Zootechnicy to nie kamikaze tak jak i my. Jeśli jest się przygotowanym, to będzie ok. Decyzja należy do hodowcy i tyle w tym temacie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesteś u siebie i Ty decydujesz, nie ma ochrony nie ma gości i wizyt.

Sytuacja z dzisiaj, jechalam po zapas chleba do wioski obok. Ja : wyspirytusowana, rekawiczki przed wejsciem do sklepu przyodziałam, wchodzę, panie ekspedientki w przylbicach rekawiczkach - myślę - super.   Włazi za mną kobiecina  70+, ani rekawiczek, ani nic, stoję przy chlebie a ta na mnie 😩😩😩😩 prawie weszła... przy kasie też mnie prawie staranowała, ekspedientka zwróciła jej uwagę...także...dbajmy o siebie nawzajem :)

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Primula94 ja bym budował .zaczniesz w najbliższym czasie a na boże narodzenie będziesz miał wszystko w jednym miejscu wszystko dojrzysz. My też teraz trochę żałujemy że nie postawiliśmy budynku na wszystko tylko na same krowy jednak trochę się szczypaliśmy z kasą i nie było możliwości zrobić ze starych budynków np garaży. po tym boom z koronowirusem może być taka inflacja że jeszcze będziesz się cieszył że za tyle oborę postawiłeś. a zanim postawisz i zanim zaczniesz spłacać to nawet pewnie wróżbita Maciej nie przewidzi jaka będzie cena za mleko.

powodzenia i czekam na zdjęcie w galerii z wykopów pod szamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

I na tym zakończmy, Paulina jak to jest z tą wydajnością lepiej 6tys czy 11. Musiałem 🤣

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kysz maszkaro  !!!!!! 🤣🤣🤣🤣

@gregor1284  lepiej nie prowokować niewygodnych tematów, bo tu mądrego nie ma 😁 

Ja proponuję temat : pieczenie chleba w czasie armagedonu. Na drozdżach czy na zakwasie ?? 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

Chleb to nie wiem, ale żeby inne procesy fermentacji rozpocząć to i zepsute dżemy czy kompoty się nadadzą 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
gregor1284 napisał:

I na tym zakończmy, Paulina jak to jest z tą wydajnością lepiej 6tys czy 11. Musiałem 🤣

Najlepiej pokrasić otrębami i 3.5😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sławku nie ciagnij tego ! nie ciagnij, bo zaraz się zacznie 😱😱😱😱😱😱 

🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Po ile u was soja i rzepak? U mnie odpowiednio 2090 i 1310 zł/t. Wzrost o 230 i 250 zł, a rzepak w skupie spadek o 200zl tona. Pozdrawiam optymistów, mi jakoś trudno w to wierzyć ale trzeba robić swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie soja 2540, a rzepak 1320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

 

To ile gram przypada na sztukę w szczycie?

Tego w tej chwili ci nie powiem dokładnie ale coś około 50 gram na sztukę dziennie bo jeszcze stosuje dodatkowo na mykotoxyny preparat i nie sypie tego z ręki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Myślę że zootechnicy mają te same zmartwienia. Byle kopruch raz na tydzień wyjdzie z obory oczywiście prosto do biedronki i nawet rąk po powrocie nie umyje a ty musisz jechać do niech na udój... Trzeba wyluzować i myśleć na trzeźwo. Poza tym zootechnicy mają teraz zakaz wchodzenia do domów, przynajmniej mój mnie o tym poinformował. Dokumenty trzeba przynieść do obory. A co do chleba to oczywiście na zakwasie, ja nastawiłem zytni w zeszły wtorek i w niedzielę rano piekłem 😏 tylko nie polecam przesadzać z mąką żytnią na chleb bo wychodzi strasznie ciężki i sycący

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Paulina1985 napisał:

Jesteś u siebie i Ty decydujesz, nie ma ochrony nie ma gości i wizyt. Sytuacja z dzisiaj, jechalam po zapas chleba do wioski obok. Ja : wyspirytusowana, rekawiczki przed wejsciem do sklepu przyodziałam, wchodzę, panie ekspedientki w przylbicach rekawiczkach - myślę - super.   Włazi za mną kobiecina  70+, ani rekawiczek, ani nic, stoję przy chlebie a ta na mnie 😩😩😩😩 prawie weszła... przy kasie też mnie prawie staranowała, ekspedientka zwróciła jej uwagę...także...dbajmy o siebie nawzajem

Jesteś pewna że po wyspirytusowaniu to nie Ty sama weszłaś na tą babcię? 😂

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

wiesz ilu zbieraczy mleka ma wyksztalcenie zootechniczne ?trzeba zaczac od tego ze to nie sa zadni zootechnicy a zbieranina ludzi którzy często z krowami maja pierwszy raz do czynienia ,jeszcze jak przyjezdzali to jeden był prosto z piekarni drugi informatyk tacy zootechnicy oni sa tylko od robienia pieniędzy dla federacji ,a to ze Hadzlik mydli oczy i opowiada totalne bzdury o tym ze bez ich usług spadnie jakość mleka pokazuje tylko jak sa chciwi ,w czasach gdzie  wszystko zamkiete oni na sile się pchaja jakby to było niezbędne do przezycia, https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/hadzlik-jakosc-mleka-zadecyduje-o-przetrwaniu-na-rynku,93536.html    poczytaj koment pod spodem może zrozumiecie ,koniec dyskusji ,dla mnie traktują rolnikow jak debili i tyle ,ja zakonczylem wspolprace ,pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, danielhaker napisał:

Jesteś pewna że po wyspirytusowaniu to nie Ty sama weszłaś na tą babcię? 😂

chyba szczeliłeś w 10. 😏😏😏😏😏

🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
35 minut temu, massey235 napisał:

jeszcze jak przyjezdzali to jeden był prosto z piekarni drugi informatyk tacy zootechnicy

Przykro mi, że trafiłeś na głupszych od siebie. Nie wiem dlaczego, ale ja mam szczęście do mądrych ludzi😆 Mój zootechnik to też hodowca, żywieniowiec też były hodowca i miłośnik krów jak ja, selekcjoner też świetny specjalista i przesympatyczna morda. Ja uczą się od nich a oni ode mnie i dlatego cenię sobie tą współpracę. W życiu warto być pozytywnym. Swoim nastawieniem i opiniami krzywdzisz takich, którzy na to nie zasłużyli.

I dobra rada. Nie czytaj hejtu pod artykułami. Te opinie są anonimowe i to ulubione miejsce wszystkich życiowonieudolnych frustratów. Powodzenia w dojeniu w ciemno. Mnie nie wychodziło, więc może tobie się uda.💪

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Przeżuwciu" ( jaka ja jestem kochana 🤣, to ten spirytus)  masz rację, ale kolega chyba mocno sparzony. Może kiedyś zmieni zdanie, dajmy mu spokój ;)

Mój zootechnik oceny orłem nie jest. Robi po prostu swoje, rad nie udziela, czasem mnie coś zapyta, ale nigdy bym o nim zlego slowa nie powiedziała. W odróżnieniu do tej całej mafii...Polskiej Federacji 😳😳😳przez którą pracownicy PFHBiPM dostają po glowach. 

Kurczę, nie udało mi się poprowadzić rozmowy na inny tor 🤣 

Kto ogląda Westworld ??? 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj