danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Co do federacji, to prawda że szukają rolników którzy by się zgodzili na dój. 

Znajomy jest zootechnikiem i mówił że pierw rolnicy nie chcieli przerywać doju, federacja sama podjęła taką decyzję, teraz by chcieli doić, obdzwonił hodowców i tylko 4 się zgodziło. 

Każdy z kim rozmawiał mówił że jak usługa stanieje to mogą zaczynać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Co sądzicie o tym buforze?

IMG_20200402_123854.jpg

Ponoć algi skutecznie zapobiegają kwasicy? Jakie dawkowanie?

100 gram, po ile kupiłeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
55 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Co sądzicie o tym buforze?

IMG_20200402_123854.jpg

Ponoć algi skutecznie zapobiegają kwasicy? Jakie dawkowanie?

Stosuję od paru miesięcy i efekt zadowalający. 

32 minuty temu, karol6130 napisał:

Co do federacji, to prawda że szukają rolników którzy by się zgodzili na dój. 

Znajomy jest zootechnikiem i mówił że pierw rolnicy nie chcieli przerywać doju, federacja sama podjęła taką decyzję, teraz by chcieli doić, obdzwonił hodowców i tylko 4 się zgodziło. 

Każdy z kim rozmawiał mówił że jak usługa stanieje to mogą zaczynać. 

Nie szukają tylko się pytają czy chcę robić próbny dój w Kwietniu czy się wstrzymuję do następnego miesiąca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej szukają bo sprawdzali czy aby napewno mówi prawdę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@PRIMO ile gram na sztukę dajesz? Zasuszone też? Dla takich słabszych krów co dają 20-25 litrów dziennie, zjadają około 3.5 kg treściwej podzielone na 2 odpasy, mają dobry stosunek tl:b jest sens dawać bufor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Ja bym się wstrzymał z tą budowa, przynajmniej 3 4 miesiące aż opadnie kurz bo sytuacja jest bardziej skomplikowana niż może się na pierwszy rzut oka wydawać. NBP dodrukował kupę szmalcu i jest grzebane w stopach procentowych więc sytuacja kredytowa i siła waluty jest niewiadoma. Tym bardziej ze gospodarka w kraju stoi i nie wiadomo jak długo będzie stać. Jak ktoś potrafi realnie przewidzieć ile będzie go realnie kosztować inwestycja planowana przed przyszła recesją i ile będzie miał do spłaty krechy to szacun. Druga sprawa to czy polmlek jest jakiś super stabilny? Moim zdaniem nie, a przynajmniej jest mniej przewidywalny niż lyder czy mlekpol. Uzna że nie ma gdzie sprzedawać towaru i wstrzyma odbiory albo całkiem spakuje manatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@damianzetor9540 ja mam to inaczej rozwiązane .

Algi są wymieszane razem z pełnoporcjówką z własnych zbóż i dodatków. 

Dawkowanie jest takie że krowy w szczycie laktacji dostają więcej niż krowy w późniejszej fazie laktacji a zasuszone na tak zwanego smaka a dopiero na około 3 tygodnie przed terminem porodu stopniowo zwiększam dawkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
1 godzinę temu, karol6130 napisał:

Co do federacji, to prawda że szukają rolników którzy by się zgodzili na dój. 

Znajomy jest zootechnikiem i mówił że pierw rolnicy nie chcieli przerywać doju, federacja sama podjęła taką decyzję, teraz by chcieli doić, obdzwonił hodowców i tylko 4 się zgodziło. 

Każdy z kim rozmawiał mówił że jak usługa stanieje to mogą zaczynać.

Dokładnie .podwyżka teraz niech zrobią obniżkę i można doic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
41 minut temu, PRIMO napisał:

@damianzetor9540 ja mam to inaczej rozwiązane .

Algi są wymieszane razem z pełnoporcjówką z własnych zbóż i dodatków. 

Dawkowanie jest takie że krowy w szczycie laktacji dostają więcej niż krowy w późniejszej fazie laktacji a zasuszone na tak zwanego smaka a dopiero na około 3 tygodnie przed terminem porodu stopniowo zwiększam dawkę. 

 

41 minut temu, PRIMO napisał:

@damianzetor9540 ja mam to inaczej rozwiązane .

Algi są wymieszane razem z pełnoporcjówką z własnych zbóż i dodatków. 

Dawkowanie jest takie że krowy w szczycie laktacji dostają więcej niż krowy w późniejszej fazie laktacji a zasuszone na tak zwanego smaka a dopiero na około 3 tygodnie przed terminem porodu stopniowo zwiększam dawkę. 

To ile gram przypada na sztukę w szczycie?

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
33 minuty temu, massey235 napisał:

Dokładnie .podwyżka teraz niech zrobią obniżkę i można doic

To powodzenia życzę w dzisiejszym czasie. Ja nie mam zamiaru doić w ciemno, bo mi się to nie opłaca. Kto wykorzystuje wyniki, żeby zarabiać, nie zrezygnuje. Czekam na telefon z federacji, bo zmiana pryzmy była i trochę sztuk okres przejściowy kończy😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
Przed chwilą, przezuwaczka napisał:

To powodzenia życzę w dzisiejszym czasie. Ja nie mam zamiaru doić w ciemno, bo mi się to nie opłaca. Kto wykorzystuje wyniki, żeby zarabiać, nie zrezygnuje. Czekam na telefon z federacji, bo zmiana pryzmy była i trochę sztuk okres przejściowy kończy😎

i co te dwa trzy mies bez oceny spowodują ze zbankrutujesz?a jak każdy będzie w d*pie miał zakazy jak pfhbipm to będzie druga Italia i co wtedy jak mleczarka nie zajedzie tez będziesz czekac na tel z federacji?jak wszyscy to wszyscy skoro inni mogą zamykac firmy to i ta tez niezbedna do przezycia nie jest nieprawdaż?no  ale niketorzy swiata po za krowami nie widza,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja mogę sama próbki pobrać i im przekazać, bo 8 lat nawet jednej przerwy nie miałam i dzięki temu mam to co teraz. Z resztą weterynarz badał mi krowy wczoraj na cielność i firma robiła korekcję 2 tyg temu i co ty biedaku na to? Wszystkie usługi robimy tak samo tylko zachowujemy ostrożność. Praca to praca i musi zrobiona być dobrze. Jeśli rospęta się piekło, to zrezygnuję ze wszelkich kontaktów nawet na 3 miesiące.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@massey235 Już nie rób pierdolameto człowieku. Krowa Ci zachoruje to co? Za obore wywalisz i niech zdycha? Bo po weta chyba nie zadzwonisz bo przecież jeździ na terenie i jeszcze coś przywlecze? 

Przyjedzie zootechnik w kombinezonie, i niech se stoi, próbkę nabrać, podać nr kolczyka i litry może gospodarz. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

jeśli rozpeta się pieklo?to wtedy zrezygnujesz?a wiesz ze wtedy może być za pozno? 

5 minut temu, damianzetor9540 napisał:

@massey235 Już nie rób pierdolameto człowieku. Krowa Ci zachoruje to co? Za obore wywalisz i niech zdycha? Bo po weta chyba nie zadzwonisz bo przecież jeździ na terenie i jeszcze coś przywlecze? 

Przyjedzie zootechnik w kombinezonie, i niech se stoi, próbkę nabrać, podać nr kolczyka i litry może gospodarz. 

i wlasnie o tym pisze weterynarz jest niezbędny jak lekarz, zootechnik nie ,tak samo jak sklep spożywczy i sklep z ciuchami dlaczego jedne teraz otwarte drugie już nie? pomysl i zamilcz ,przez takich jak ty te stado nierobów roi co robi ,on będzie doil probki pobieral a zootechnik będzie stal ,jeszcze mu kawe i ciasto postaw 

Edytowano przez massey235

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
11 minut temu, massey235 napisał:

każdy będzie w d*pie miał zakazy jak pfhbipm to będzie druga Italia

Coś masz nie tak z głową. Wizyta raz w miesiącu zootechnika, który może wcale do ludzi się nie zbliżać, stanowi dla ciebie taki problem. Litość ogarnia, jak się ciebie czyta. Weż idż pod sklep czy kościół o Itali opowiadać. Tam jest skupisko i zagrożenie, a nie z jednego gościa w kombinezonie i maseczce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 minut temu, massey235 napisał:

jeśli rozpeta się pieklo?to wtedy zrezygnujesz?a wiesz ze wtedy może być za pozno? 

i wlasnie o tym pisze weterynarz jest niezbędny jak lekarz, zootechnik nie ,tak samo jak sklep spożywczy i sklep z ciuchami dlaczego jedne teraz otwarte drugie już nie? pomysl i zamilcz ,przez takich jak ty te stado nierobów roi co robi ,on będzie doil probki pobieral a zootechnik będzie stal ,jeszcze mu kawe i ciasto postaw 

Kawa i ciacho zawsze obowiązkowo! U Ciebie nie?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327

dzwon umawiaj się na udoj ijak  dla mnie możesz codziennie doic ,mogą panowie z federacji spac spokojnie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój wet w weekend samych zapaleń płuc leczył 40 przypadków, do zacieleń i usg też normalnie jeździ, gabinet tylko mają zamknięty, z tego powodu też jeździ więcej, wozi ludziom towar co by normalnie poszli kupili w gabinecie.

 

Dostawca pasz jeździ teraz co 2 tygodnie. 

 

 

IMG_20200402_141830.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
28 minut temu, massey235 napisał:

weterynarz jest niezbędny jak lekarz, zootechnik nie

Dzięki ocenie praktycznie nie widuję weterynarza. Jest mu trochę przykro, ale lubi nas i przyjechał wczoraj pierwszy raz w tym roku tylko cielność skontrolować😆 Na 11 zbadanych dwie niecielne, więc o czym tu mówimy. Dzięki badaniom pasz i kontroli federacyjnej nic mi nie choruje. Połowa sukcesu z tego, że umiem korzystać z wyników, a nie czy je mam.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

Ale musisz dodać ze sama potrafisz podać kroplówkę z glukoza i wapnem 😛 Badasz tez sama poziom cukru 😛 żebym ja sam to potrafił to miałbym polowe mniej wizyt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14105

żeby zootechnikowi kawy żałować cyrk na kołach, trafić się do Ciebie do roboty to by człowiek zdechł a Ty szklanki wody byś żałował. Taki to się dorobi, życzę Ci żebyś trafił w życiu na kogoś takiego jak Ty.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj