danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
6 godzin temu, poziomka napisał:

@Paulina1985Obecnie 22l dzien

możesz podoić spokojnie jeszcze. Nie ma co zauszać na razie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

U mnie jak nie chciały na początku pobierać i zostawalo to polewałem małą! ilością mleka. Po paru dniach normalnie jedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, kr9292 napisał:

@Paulina1985 a co z tym musli nie tak, nie chciały pobierać.

 

bardzo pozno zaczynały i bez rewelacji. Ale nie wiem. Moze cos się zmienilo. ja już ze demwa lata co najmniej nie uzywam musli z deheusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Kurcze😮 Bedę musiała wymyślić nazwę dla mojego PASZTETU z selera i KOTLETA z soczewicy! Macie jakieś sugestie😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ostatnio zrobili pasztet z soczewicy, bardzo dobry. 

Nie wiem selerowa pulpa i walcowa soczewica 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
55 minut temu, przezuwaczka napisał:

Kurcze😮 Bedę musiała wymyślić nazwę dla mojego PASZTETU z selera i KOTLETA z soczewicy! Macie jakieś sugestie😆

Mąż ciężko pracuje a ty mu takie coś 🙆

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

Ile taki suchy tmr z deheusa można skarmiać po otwarciu worka. Mam do karmienia czasami dwa czsami osiem cielaczków.b Kupuje w workach po 20 kg. BB przetrwa np miesiąc dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, kr9292 napisał:

Mąż ciężko pracuje a ty mu takie coś 🙆

Córka wegetarianka, ale i ja lubię różnorodność😆 Mężowi kotlet miesny jak trzeba😎

1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

mleko z Trouw exellent. Zielony worek

Czuć jakiś dziwny zapach od tego? Ciekawe co za dziadostwo się tam trafiło. Niech badają kurcze. Od tego są😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, dabrowskit napisał:

@Paulina1985 i zrobiłem sekcję temu cielakowi  i tak jak mówił lekarz . Beztlenowce w mleku 

😳😳😳 w preparacie mlekozastepczym? dziwne...

Zastanawia mnie jak beztlenowce utrzymały sie w suchym preparacie i warunkach...tlenowych w worku??? czy coś zle kombinuję??? 

Jak rozciął to otrzewna byla czysta? rozciął trawieniec.i tam bylo mleko? czy w zwaczu było to mleko?

A tak na marginesie do mnie tez dzwonił dziś zootechnik oceny i robił rozeznanie czy bysmy sie zdecydowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Kurcze😮 Bedę musiała wymyślić nazwę dla mojego PASZTETU z selera i KOTLETA z soczewicy! Macie jakieś sugestie😆

kocham pasztecik z selera 🥰🥰🥰🥰🥰🥰 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    228
Paulina1985 napisał:

3 godziny temu, dabrowskit napisał:

@Paulina1985 i zrobiłem sekcję temu cielakowi  i tak jak mówił lekarz . Beztlenowce w mleku 

😳😳😳 w preparacie mlekozastepczym? dziwne...

Zastanawia mnie jak beztlenowce utrzymały sie w suchym preparacie i warunkach...tlenowych w worku??? czy coś zle kombinuję??? 

Jak rozciął to otrzewna byla czysta? rozciął trawieniec.i tam bylo mleko? czy w zwaczu było to mleko?

A tak na marginesie do mnie tez dzwonił dziś zootechnik oceny i robił rozeznanie czy bysmy sie zdecydowali...

zwacz pusty, jelita sine i węzły powiększone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Może Wy mi troche doradzicie.

Zaczynac niedługo budowe obory? 

Ja póki co jestem za wstrzymaniem, jak Wy to widzicie?( licze na uzasadnione podpiwiedzi).

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Jak masz obsadę na te obore i zapas pasz i stabilnego odbiorcę to można zaryzykować. A jak masz brać z pół bańki kredytu, nie masz tyłu sztuk żeby zapełnić obore to nie wiem czy to jest dobry pomysł, przynajmniej w tym roku. Ze nie wiadomo dokładnie jak bardzo do dupy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

kocham pasztecik z selera 🥰🥰🥰🥰🥰🥰 

Co jak co, ale pierwszy raz się z nią zgodzę. Niech swoje wege podróbki inaczej nazywają a nie "wegański burger". Tak samo jak jest regulacja nazewnictwa masła, czyli produktu pow. 82% tłuszczu czy oscypka, tak samo mielona zielenina nie powinna być nazywana pasztetem :P 

Schabowy to schabowy! :D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj