danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

marcinffff    198

wymaga korekty trochę. coś tam po lewej ast jakieś przekroczone. Tlenek magnezu ciut by się przydało ew bufor a on posiada. Trzeba posiedzieć i pomyśleć. Siejecie zboża? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U nas już posiane. Jeszcze trawa,buraki i kukurydza. 

znowu robi się sucho nie ma co czekać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
46 minut temu, Paulina1985 napisał:

4670   i   6918 maja nieciekawe wyniki jesli chodzi o wątrobę...co na to Twoj lekarz ??

Lekarz jeszcze nie widzial, bo go u mnie nie bylo, dopiero mam zamiar mu pokazac w przyszlym tygodniu, co te wskazniki dokladnie oznaczaja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71
16 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Jeśli to ten buhaj, to pochodzenie ma fajne i mleko super. Jaka cena za niego?

Tak to ten cena 25netto przy większej ilości

15854059496646173377453697151570.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
marcinffff napisał:

wymaga korekty trochę. coś tam po lewej ast jakieś przekroczone. Tlenek magnezu ciut by się przydało ew bufor a on posiada. Trzeba posiedzieć i pomyśleć. Siejecie zboża? 🤔

Dziś posiana mieszanka, trawa myślę następny poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damiano12332

AST i   GLDH   to są enzymy we krwi, ktorych wzmożona aktywnośc (ilość) oznacza stopień uszkodzenia wątroby (lub brak uszkodzeń jeśli ilość ich jest w normie). 

Jeszcze pytanie jakie to krowy, bo rozumiem, ze niedawno wycielone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Tak, pierwiastki, 6918 65 dni po wcieleniu i rui nie widac, a 4670 juz 190 dni po wycieleniu i dopiero sie zacielila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
leszek1000 napisał:

U nas już posiane. Jeszcze trawa,buraki i kukurydza. 

A Kiedy najlepiej siać buraki?? 25 lat będzie jak już nie siejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ziemia powinna mieć 6-7 stopni. Szwagrowi już pracownik zasiał. My po tych ochłodzeniach siejemy. 

Dobrze uprawić. U nas 2 razy agregatem idzie. 

1 godzinę temu, damiano12332 napisał:

Tak, pierwiastki, 6918 65 dni po wcieleniu i rui nie widac, a 4670 juz 190 dni po wycieleniu i dopiero sie zacielila.

Ile cię to kosztowało ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
Optimus napisał:

16 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Jeśli to ten buhaj, to pochodzenie ma fajne i mleko super. Jaka cena za niego?

Tak to ten cena 25netto przy większej ilości

15854059496646173377453697151570.jpg

Dajcie spokój, jakim cudem ten buhaj może miec indeks pf prawie 150 przy takim gównianym pokroju? Płytki, słabe nogi, słabe strzyki. Moim zdaniem mocno zawyzony przez siłę mleczności i to jest karakan jakich wiele, z półki pf 120, max 130. Cena oczywiście adekwatna i słuszna ale jednak te indeksy powinny odzwierciedlać jakiś poziom.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie poruszenie, wiec i ja pochyliłam się nad ocena tego buhaja, chociaz to HF (bleeeee 🤣))

 

@tumiwisizm  kolego, nie unoś się 😋😋😋  Radzę sprawdzić ten PF , bo wynosi 141 to po pierwsze...

Po drugie, to jest buhaj wyceniony na corkach, a wiec jego wiarygodnośc jak dla mnie jest wieksza niż te wszystkie genotypowane nowości, pelno tego po Pf 150...a jaka rzeczywistosć? juz co niektorzy się przejechali.

Duza ilosc mleka, ktora jednak nie obniża mocno zawartosci białka w mleku dziala na korzyść. 

Nogi iksowate...niedobrze, ale też nie jakoś mega...do przezycia.

Co do kłody...mogło być lepiej, ale poziom 100 na liniowym czy 99 to nie są tragedie.

Racice z krotką przekatną - jest Ok.

Wymię - zawieszenie, polozenie Ok, dlugosc strzykow jak kto lubi, ja na przyklad szukam takiego buhaja co wydłuża 😁 

Cena jak dla mnie bardzo dobra 🤷‍♀️ być moze dlatego, ze to byl stary katalog a juz wiedzieli, ze spadnie z PFem w nowej wycenie. Z drugiej strony ja juz przestaję na PFa patrzeć.

Dlugowiecznosć wysoka, a na to niestety uwage zwracać trzeba. 

BRODIE pf 141

 http://wycena.izoo.krakow.pl/index.php?item=1&bull_id=CANM000011857459

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, tumiwisizm napisał:

karakan

Wybacz, ale widać, że nie znasz się na temacie😂😂😂

Ogólnie pokrój ma w dzisiejszych czasach marginalne znaczenie. Ten buhaj jest w porządku, bo jego wycena trzyma się ładnie środka. Poza tym ma PF 141 na córkach potwierdzony. Jak dla mnie w tej cenie super. Ja takie na powtórki zawsze biorę😉

 

Mam po takim powtórkowym buhaju AltaBaxterze najlepsze sztuki i nie tylko o mleczności mówię.

Screenshot_2020-03-29-10-06-13.png

Screenshot_2020-03-29-10-06-59.png

@Paulina1985 właśnie to samo zrobiłam😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@przezuwaczka spoznilaś się 🤣🤣🤣    😘😘😘😘😘😘😘 byłam pierwszejsza 😂  (w komentowaniu). 

Kazdy ma jakies tam swoje spojrzenie na te wyceny, dobrze czasem oprocz wlasnego zdania otworzyć sie na zdanie innych. Co 10 głow to nie jedna 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Zasada jest taka, by poszukiwanych cech mocno nie poprawiać, bo mniejsza szansa, że je cielę oddziedziczy. Strzyki gość 😄wydłuża, ale lekko tylnie rozszerza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Nie oburzyłem się, z resztą napisałem że jest w dobrej i słusznej cenie. Z tym pf to moja wtopa ale dalej uważam że to jest karakan i ja bym takiego buhaja nie kupił. Może jestem naiwny ale nie wierzę w taką ogromną siłę mleczności i w ogóle cały podindeks produkcyjny. Moim zdaniem jest to buhaj jakich wiele w przedziale ok 120pf. 

1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Wybacz, ale widać, że nie znasz się na temacie😂😂😂

Ogólnie pokrój ma w dzisiejszych czasach marginalne znaczenie.

Nie jestem ekspertem i zapomniałem że dzisiaj kupuje się wyceny, indeksy i marzenia :D

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej ocenie zyskuje, bo jest wyceniany na corkach 😁  dajcie mi lepiej jakiegos dobrego RW 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Widzisz PF to nie wszystko. Ważniejszy jest dobór do indywidualnych potrzeb, który go nie obniża. Był u mnie gość, który chciał kandydatki na matki buhajów obejrzeć. Rozśmieszył mnie trochę, bo mam kilka dużo lepiej wyglądających sztuk po 115-120 PF. Te 145-148 PF mają krzywe plecy i się na wystawę(wg wstępnej wyceny) kompletnie nie nadają😝

Z resztą wystawy nie będzie, więc nie ma o czym wspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda jest taka, że  - niewielu doradców ( przedstawicieli, handlarzy nasieniem )  potrafi w ogóle podejśc do klienta...czasem mam wrazenie, że juz zanim wejdą do obory to już wiedzą co chcą sprzedać i rzucają "PFami, TPIjami " i innymi cyferkami, zalewają słowotokiem...😳  Mi też na takie cos włącza się slowotok, probuję przeforsować swoje racje i z takiej wspolpracy niewiele wychodzi. Wiec wiekszosc buhajow, ktore ja wybieram to są wybrane tylko przeze mnie a nie kogos kto interesuje się naszym stadem i jakimiś potrzebami 🤷‍♀️  Czekam na przedstawiciela, ktory zapyta o historię stada, ktory bedzie chciał chodzić chociaż pół godziny po oborze zeby ocenić krowy, co trzeba poprawić, może przejrzy tabulogramy? bo tam też i dla handlarzy nasieniem sa przydatne rzeczy (chociazby wiadomosci czy nie wartoby użyć buhaja podnoszacego zawartośc białka w mleku). Dlaczego nie słyszałam od żadnego jakie cechy są najbardziej odziedziczalne, a na jakie nawet nie zwracać uwagi? to i sto innych rzeczy do poprawienia w firmach handlujacych nasieniem i ludzi nazywających siebie DORADCaMi

Na razie gospodarze i hodowcy chyba są traktowani przedmiotowo, napchać im cos do głowy, powiedzieć, ze ten ma czolowe miejsce w rankingu, sprzedać i nara...🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jest tak, jak mówisz. U mnie mąż ma konkretne wymagania i zazwyczaj wybiera sobie kilka sztuk, robi z Tomkiem dobór w DOKO i wtedy zamawia. Wiadomo te na powtórki nie są już takie dopasowane. Dla konkretnych sztuk sama wybieram cechy do poprawy, bo program nie widzi, tego co człowiek nie zarejestrował. Mam zasadę, aby pewnych cech nie brać słabszych, co nie jest łatwe w takim natłoku informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ma zrobić firma - nie mała, ktora co chwila zmienia przedstawiciela na region. Przedstawiciel taki zielony, że żal mi się zrobiło i opowiadałam o cechach, odziedziczalności, wykresach liniowych, stronie izoo kraków....serio??? tak firma przygotowuje pracownika w teren??? śmiechu warte...a może płaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183

takich co wiedzą co chcą to jest 1 na 100 reszta to co im przedstawiciel poleci🙂😉 więc nie ma co się dziwić niestety rolnicy mają zbyt dużo na głowie by się na wszystkim znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤣🤣🤣 hahaha Sławku !!! nie zawiodłeś  !!! chciałam Cię nawet oznaczyć 🤣🤣🤣   

I właśnie po to potrzebni są tacy ludzie w tych firmach, zeby profesjonalnie to zrobić i z poświęceniem, niech wie co robi, zajrzy do obory tam gdzie trzeba, bo pewnie zobaczy więcej niz rolnik co temu dobrac za buhaja. A nie "opchnę i jadę dalej". Zamiast siedziec na d..pie i pić trzecią kawkę albo herbatkę, klepac rolnika po pleckach, to niech robi swoją robotę.

Bo jak wiadomo @slawek74 ROLNIK ma tyle rzeczy na glowie, jest ksiegowym, dojarzem, żywieniowcem, (chciałby)lekarzem, oborowym, handlowcem, magazynierem, obrabia i planuje prace w polu, zootechnikiem itd itd  

A tak na marginesie Sławku to nikt Ci tam nie pomaga??? 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183

Pomaga mi pies pogonic kota 😜😀 jestem na stanowisku 😁 pomagają mi żona i syn ale najwięcej jest na mojej glowie i barkach a i doradców,,używam'' 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj