danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
23 minuty temu, plati napisał:

Witam.

 

Problem jest następujący. Jałówka poronila wczoraj w 6 miesiącu ciąży bliźniaczej. Dziś przybrało wymie. 

Doic czy nie doic? 

doić  !!!! mialam to samo ! jalowka daje 26litrów, szybko zamierzam.zacielić i czekamy na kolejna laktację. Zrobisz jej tylko krzywdę jak zostawisz. Może się zapasie i już ani mleka ani kolejnego cielaczka nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Dobrze, dziękuję za informację. 

 

Na mięso trochę szkoda, bo to jałówka hodowlana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
6 godzin temu, MichalForterra1993 napisał:

a ktos skarmial gorczyce? rok temu nasialem tego na kazdym polu po zniwach i urosla spora. pozniej zalowalem ze nie zwinalem troche w bele i owinac bo juz paszy powoli brakuje a z blaku laku by bylo.

Ja słyszałam że taką na polu zjedzą ale z bala nie chcą bardzo bo gorzka. Ile w tym prawdy nie wiem. Spróbuj teraz może wsiac trochę na próbę i zwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

@marcinffff co ile dni dajesz wapno(budowlane?)? Jakiego płynu do dippingu używasz? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

wapno Tak budowlane, Trochę kaszla Ale to tylko minutę niektóre. Raz na dwa dni 50-100 gram Max na stanowisko. Są też specjalne specyfiki ale jest ok płyn GEA dip 50 i 25, czasem Ecolab z Agromy rozcienczone 50:50 lub rzadziej z wodą na tyle aby nie kapalo po natrysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Ok dzięki my wcześniej używaliśmy Iodofence z delavalu w kubku, ale żonie dużo sztuk kopało przy maczaniu strzyka trzeba spróbować natryskowo. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

tak po co ma się ona męczyć 😅 dodam że zawór bezp. wywalony z opryskiwacza i nabite na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

GEA 50 pójdzie bez rozcieńczania? 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
2 godziny temu, Dwaplusjeden napisał:

Ja słyszałam że taką na polu zjedzą ale z bala nie chcą bardzo bo gorzka. Ile w tym prawdy nie wiem. Spróbuj teraz może wsiac trochę na próbę i zwinąć.

 Zjedzą i z balota,karmię już dwa lata. Tylko jest w tym taki myk że bez paszowozu  tylko drobne listki trącą,. I następna trudność,to z racji tego że koszona w pażdzierniku,nie ma szans podeschnąć. A że to ,,kije'',sporawo powietrza,i skarmić należy przed grudniem,bo zaczyna pleśnieć,a i  balot swoje waży,. Mi przez ostatnie dwa lata gorczyca sporo tyłek podratowała,i za bardzo nie ma co pluć na tę paszę,bo wbrew pozorom zmieszając z  innymi ,,ziołami''w paszowozie,w miarę chętnie jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Dipingu chyba ma działanie bakteriobójcze w przeciwieństwie do wody bynajmniej tak mi się wydaje, co do mastibiowaku rzeczywiście ma fajne działanie ,ostatnio robili mi autoszczepionkę u jędryczki ale czy na tyle dobrze działa to jeszcze trochę poczekam i zobaczę a może ktoś ma jakiś doświadczenia z autoszczepionką z laboratorium na zamówienie?

Edytowano przez Tuńczyk
Zmiana temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
lukasz20 napisał:

GEA 50 pójdzie bez rozcieńczania? 

nie zda egzaminu tzn strumień ma ok 1cm przy takiej smole i ciężko trafić na strzyk a ma być szeroki dzięki rozc.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105
4 godziny temu, plati napisał:

Witam.

 

Problem jest następujący. Jałówka poronila wczoraj w 6 miesiącu ciąży bliźniaczej. Dziś przybrało wymie. 

Doic czy nie doic? 

Wydojona. Dała narazie około 3l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Potrzebuję porady: wzrosły komórki somatyczne w zbiorniku, szczerze mówiąc rosły systematycznie od tygodnia, więc zacząłem szukać (płytka i płyn) i okazało się, że to krowa 2msc po wycieleniu daje 35l/dobę.

Niestety wszystkie 4 strzyki na płytce fatalnie i psuje trochę średnią. Żadnych widocznych oznak choćby lekkiego zapalenia brak.

Coś poradzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
7 godzin temu, kizak napisał:

 Zjedzą i z balota,karmię już dwa lata. Tylko jest w tym taki myk że bez paszowozu  tylko drobne listki trącą,. I następna trudność,to z racji tego że koszona w pażdzierniku,nie ma szans podeschnąć. A że to ,,kije'',sporawo powietrza,i skarmić należy przed grudniem,bo zaczyna pleśnieć,a i  balot swoje waży,. Mi przez ostatnie dwa lata gorczyca sporo tyłek podratowała,i za bardzo nie ma co pluć na tę paszę,bo wbrew pozorom zmieszając z  innymi ,,ziołami''w paszowozie,w miarę chętnie jedzą.

Ja właśnie paszowozu nie posiadam i z gorczycy zrezygnowałem na rzecz :tatarki,wyki,peluszki,grochu,facelii,owsa i jęczmienia i jestem mega zadowolony 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zapalenie podklinicznie mówi to panu coś ?? Zdoić do jałowego pojemnika zawieść do laboratorium i zrobić badanie na bakterię. A i antybiogram niech zrobią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196
3 godziny temu, Dwaplusjeden napisał:

Ja właśnie paszowozu nie posiadam i z gorczycy zrezygnowałem na rzecz :tatarki,wyki,peluszki,grochu,facelii,owsa i jęczmienia i jestem mega zadowolony 😁

  Zebym tylko czegoś nie pomylił,w zeszłym roku z 1,15 ha owsa,słonecznika plus bobik ukulowałem coś jedną belę,a gorczyca dała coś15 z ha.😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12181

A nie lepiej posiać wiecej kukurydzy i nie kombinować z polonami?🤔 poplony są nie pewne i watpliwej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Poplony fajna sprawa, ale na dzialkach zasobnych w wode, bo przy tych suszach potrafia ladnie wyciagnac wszystko z gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12181

Poplony to jako dodatek 🤔 a nie ratowanie w ostatniej chwili kukurydzy to trzeba siać by bylo minimum na pół roku zapasu a sianokiszonki do lipca by ta zebrana miala czas ukisnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
1 godzinę temu, kizak napisał:

  Zebym tylko czegoś nie pomylił,w zeszłym roku z 1,15 ha owsa,słonecznika plus bobik ukulowałem coś jedną belę,a gorczyca dała coś15 z ha.😐

Ja z troszkę suchej 0.75 8 bali a z bardziej mokrej 9 tylko lekko dostały mocznikiem jeszcze

1 minutę temu, slawek74 napisał:

Poplony to jako dodatek 🤔 a nie ratowanie w ostatniej chwili kukurydzy to trzeba siać by bylo minimum na pół roku zapasu a sianokiszonki do lipca by ta zebrana miala czas ukisnać

Dokładnie tak. Ja tylko chciałem sprawdzić czy się da. Teraz też będę chciał wsiac a nawet na nowej dzierżawie jest klin to po prostym zboże a klin właśnie ten "poplon" by pokosic razem z sianem. Zawsze trochę będzie więcej bali a i lepiej bo kombajnem się nie namęczy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Doszły wyniki, obawialem sie o zelazo ale chyba jest ok. Wypowie sie ktos?

 

Screenshot_20200327-085031_Drive.jpg

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Karmi ktoś jałówki roczne śruta z mocznikiem myślę o wprowadzeniu mocznika  bo sianokiszonki słabszej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj