danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Supersebusiek    327

Ona nigdy nie jeździła tylko telefon odbierała i umawiała robotę , robili u nas pare lat ale zakończyliśmy wspólpracę bo oni to by tylko w niedziele chcieli przyjeżdżać a w tygoniu to nie , a rolnik to chodziż nieniele musi mieć wolną (pare godzin ).

4 minuty temu, rolas360 napisał:

Dzisiaj kolejne wycielenie,  chciałem jałoszke, a co dostałem-2 byczki😂😂 Od października na 13 wycieleń 2 jałoszki. Chyba dokupię z 5 jałówek cielnych i przestanę odchowywać swoje.  

A z jakiej firmy nasienie i jaka półka cenowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Głównie genomix i wws przedział to od 60 do 110 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
1 minutę temu, rolas360 napisał:

Głównie genomix i wws przedział to od 60 do 110 zł.

I co nawet z wws nie ma jałoszek ? 

A cena którą podałeś to po upustach czy katalogowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedna po wws po mayflower i jedna po genomix Ale po limousone. A ceny takie jakie bierze inseminator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, rolas360 napisał:

Dzisiaj kolejne wycielenie,  chciałem jałoszke, a co dostałem-2 byczki😂😂 Od października na 13 wycieleń 2 jałoszki. Chyba dokupię z 5 jałówek cielnych i przestanę odchowywać swoje.  

zacznij we wcześniejszych godzinach kryć  ;) zawsze to jakaś metoda 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kryte było różnie i rano i w południe i raz nawet w nocy i nie ma reguły na to zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327
2 minuty temu, rolas360 napisał:

Jedna po wws po mayflower i jedna po genomix Ale po limousone. A ceny takie jakie bierze inseminator. 

Bierz swój kontener z firmy abs albo wws , cena katalogowa byków to bierz od 100 do 200 nawet oni i tak zejdą z tego na połowę , i będziesz miał jałoszki aż nadmiar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Superebusiek przyjeżdżała i kobieta ale to ponad 5 lat wstecz w niedzielę u nas nikt nie chce i nie robili ale pytali ogólnie to 15 lat temu u mnie byli pierwszy raz i trochę im roboty załatwilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas od 7 marca wysyp 16 porodów z tego jeden był byczk i 15 jałoszek. Rolas 360 zastanow sie nad własnym kontnerm i nasieniem. Insmunator bierze takie nasienie żeby najwięcej na nim zarobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie 3 rok po kolei tak sam. W 2018 na 26 porodów 19 byczków,  w 2019 na 28 porodów 21 byczków i w tym narazie na 7 porodów 6 byczków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz kontener. Zabaczysz wtedy, że cennik za nasienie jest tylko umowny. Na dzień dobry distaniesz ze 25% rabatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma ktoś  z Was założony agregat chłodniczy na zewnątrz obory? Chciałem teraz przy wymianie zbiornika na większy założyć na dworze, ale słyszałem opinię, że to kiepski pomysł na zimę...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

A dlaczego kiepski? My tak mamy z 15 lat już chyba i nie widzę minusów agregatu na zewnątrz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Ja zalozylem niedawno, ale mocnych zim teraz nie ma, plus to szybko sie chlodzi mleko, minus to nie zdazy się dobrze nagrzac w odzysku i w pomieszczeniu zimniej bo wczesniej od agregatu sie nagrzewalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, przezuwaczka napisał:

@Paulina1985 a nie póżniej😝 od widocznych objawów

ja teraz zaczełam kryc pozniej (chociaż to tez nie zawsze).  Ale teoria głosi, ze zeby miec dziewczynki trzeba kryć w pierwszej fazie jak jeszcze "skakają" 🤣😝 Prawda jest taka, ze ja zawsze ruje z godziny 6.00-7.00 krylam przed 15.00, jalowki okolo 14.00, czyli maks 8h od rozpoczecia objawow. Natomiast ruje wieczorne 18.00-22.00 krylam o godzinie 7.00 czyli do 12h-13h po rozpoczeciu objawow...moze to mialo wplyw na rodzenie się plci 50% na 50% 🤣 najlepsze, ze mialam teraz pisać o ktorej kryję... nie piszę 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wprowadzasz krycie przez Companiona w telefonie to automatycznie bierze godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

A jak wchodzisz rano do obory i sie biega, to skad wiesz o ktorej zaczela ruje, bo byc moze o 3 w nocy? Ja slyszalem, ze  wiekszosc krow wlasnie zaczyna ruje w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zadnego companiona nie uzywam.

Używam glupiego DelPro 🙄 , ktore zamiast poprawiac to chrzanią.coraz bardziej...

3 minuty temu, damiano12332 napisał:

A jak wchodzisz rano do obory i sie biega, to skad wiesz o ktorej zaczela ruje, bo byc moze o 3 w nocy? Ja slyszalem, ze  wiekszosc krow wlasnie zaczyna ruje w nocy.

wiem, bo u nas są ludzie 24h na dobę.

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Główną wadą agregatu na zewnątrz miałoby być to, że niby olej w sprężarce na mrozie miałby bardzo gęstnieć przez co przy starcie dostawałby po tyłku i szybko się psuła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Companion to takie delpro na telefon tyle że trochę uproszczone. Fajnie jest się przejść po oborze i jak się cos widzi wpisuje się numer krowy i można analizować już jakieś informacje. Wpisanie inseminacji wygląda np tak. 

Screenshot_20200322_223007_com.delaval.delprotouch.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze byk 600kg mi goraczkuje po 40temp i nie je. dostal raz borgal apetyt sie poprawil ale dzisiaj znowu stoi i 40 temp. co robic? wet byl w sobote i dal ten borgal , osluchal i pluca czyste , kal normalny. co mu moze dolegac? borgal karencja 9 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj