danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
logan3512    140
Rolnik7343 napisał:

ile wołać za zbiornik 330l w bdb stanie z uszkodzonym agregatem i nieszczelną instalacją ? mam kupca co proponuje w granicach 1000zł, dobra cena ?

Bierz i się nie zastanawiaj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
16 godzin temu, Adamqq3 napisał:

U mnie byczki hf po 800 zl z pocalowaniem  w rękę 😀

Handlarze u nas kupują za grosze, a potem po 800 opylają na zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

450 za 10 dniowe ledwo dają u nas. Na 0 nie wychodzi licząc pokrycie krowy, odpojenie, szczepienie rota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0

Witam.Szukam zbiornika do mleka 1900 -2000 litrów l. Nie wie ktoś kto by miał na sprzedaż , na olx był w bdb stanie ale za późno zadzwoniłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
14 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

ile wołać za zbiornik 330l w bdb stanie z uszkodzonym agregatem i nieszczelną instalacją ? mam kupca co proponuje w granicach 1000zł, dobra cena ?

wcale się nie zastanawiaj, u nas takie 550l po 1200 w pełni sprawne i nikt nie chce kupić. Wystawiałem swój taki za 1000 i amatora nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podzielę się z wami zabawną historią . Wczoraj rano miałem dostawę pełnoporcjówki z piasta 3.5t A z racji tego że posiadam 2 silosy 3t to w jeden mi nie weszło (zostało jeszcze trochę paszy z poprzedniej dostawy) więc reszta poszła do drugiego. A teraz najlepsze. W nocy jakiś kierowca z blattina zamiast do kolegi który zamawiał wyładował u mnie do silosu. Spałem jak zabity w domu nikt nic nie słyszał. I teraz tak, niby tam było 2.8t na wz co zostawił kierowca, to na moje oko nie powinno to wejść w silos skoro tam 1/3 już gdzieś była. I teraz co z tym fantem robić,  pasza pomieszana A jutro ktoś ma być od nich z firmy i ze mną rozmawiać.

Edytowano przez Proximka12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116

Proximka12 kumpel kiedyś wywrotką poleciał 60km w jedną stronę ze żwirem, na miejscu okazało się że na pusto poleciał :D

znajomym wozili paszę z provimi to w silos 3t nie weszło jednak 3t, na tym współpraca się zakończyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w 3 tonowy michal silos, granulatu wchodzi mi 3.3 t, a kruszonki tylko 2.9 t. Czyli niewiele Ci w pierwszy nie weszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież nie zamawiałeś paszy, to za co masz płacić, mówisz że miałeś pół silosu zasypane i niech się bujają, albo niech oddzielają mak od grochu. 

Ciekawe co policja by powiedziała jak byś zgłosił że ci dosypali paszy której nie zamawiałeś i teraz każą za to zapłacić. 

Taka próba wyłudzania pieniędzy przez firmę trochę. 

Tak wogóle to kierowca powinien za to zapłacić, on pomylił adresy, nie zadzwonił, nie zapytał tylko jedzie na ślepo podłóg GPS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

postaw się na miejscu kierowcy. Firma po kosztach może tą pasze sprzedać za pomyłkę, nie bądźmy dnem jak niektorzy politycy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No strzelił gafę i tyle, z blattina nie biore już z rok czasu kierowca pewnie zobaczył że ta sama miejscowośc i pojechał na pamięć. Jutro zobaczymy jak będą gadać jeśli zaproponuje dobra cenę może się skuszę, bo jak mi opuści 50zl to niech to sobie rozdziela i zabiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

50 zł to wiesz... żonka moja w 15 minut wydaje, ale 10% rabatu powinni zaoferować, trzeba być człowiekiem , źle nie chciał kierowca, jaki by nie był

daj znać jak rozmowy poszły

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kierowca ma adres, chyba wie gdzie jedzie, także niech może zaczną w końcu ponosić konsekwencję jeżdżenia na ślepo. 

Firma powinna puścić mieszankę po kosztach i tyle, pozostaje jeszcze waga. 

 

Może jeszcze powrócisz do blatina przez tą pomyłkę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okazalo sie ze krowa ma silne zapalenie wymienia na 1 strzyku ze az goraczki dostaje 40 stopni. Jak leczycie takie zapalenie. ja daje kuracje rano/wieczor w ten strzyk mastit forte tak kazal wet. i smarowac mascia nie rozgrzewajaca tylko sciagajaca. lichtialowa czy jakos tak sie nazywa(taka czarna) co o tym myslicie? krowa je pije wode ale traci mase


no i od tego zapalenie powstal ten ochwat

1 minutę temu, MichalForterra1993 napisał:

okazalo sie ze krowa ma silne zapalenie wymienia na 1 strzyku ze az goraczki dostaje 40 stopni. Jak leczycie takie zapalenie. ja daje kuracje rano/wieczor w ten strzyk mastit forte tak kazal wet. i smarowac mascia nie rozgrzewajaca tylko sciagajaca. lichtialowa czy jakos tak sie nazywa(taka czarna) co o tym myslicie? krowa je pije wode ale traci mase

 

no i od tego zapalenie powstal ten ochwat

 

Ten strzyk jest z przodu po tej stronie co ma ochwat. Pierwszy raz sie spotkalem z takim silnym zapaleniem

received_370697650480053.jpeg


moze wy mi cos pomozecie bo juz rozkladam rece a to 2 laktacja i jedna z lepszych sztuk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
22 minuty temu, MichalForterra1993 napisał:

okazalo sie ze krowa ma silne zapalenie wymienia na 1 strzyku ze az goraczki dostaje 40 stopni. Jak leczycie takie zapalenie. ja daje kuracje rano/wieczor w ten strzyk mastit forte tak kazal wet. i smarowac mascia nie rozgrzewajaca tylko sciagajaca. lichtialowa czy jakos tak sie nazywa(taka czarna) co o tym myslicie? krowa je pije wode ale traci mase

 

no i od tego zapalenie powstal ten ochwat

 

Ten strzyk jest z przodu po tej stronie co ma ochwat. Pierwszy raz sie spotkalem z takim silnym zapaleniem

received_370697650480053.jpeg

 

moze wy mi cos pomozecie bo juz rozkladam rece a to 2 laktacja i jedna z lepszych sztuk :(

 

to nie żaden ochwat tylko ma zapalenie i i ją boli ta ćwiarka i dlatego tak stoi  na tą nogę żeby ćwiartki bolącej nie urażać...... antybiotyk domięśniowo, najlepiej Jak to paciorkowiec to jakiś  combi jet  ampicylina tez dobrze dziala...........   i przeciwbolowy przeciwgorączkowy    a maścią jak ma takie zapalenie to...............

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zapalenie wyleczyć i poczekać jak nie będzie poprawy to zadzwoń do kogoś co korekcję racic robi, trzeba zobaczyć co pod kopytem jest. A ile ta krowa ma lat ? 

Mógł chociaż przeciw zapalny dać. No i antybiotyk, najlepiej dożylnie. Pamiętam 2 lata temu była krowa co raz miesiącu ostre zapalenie dostawała. Brak apetytu,Głowa przy ziemi, ćwiartka twarda jak kamień.Przyjechał wet dał dożylnie antybiotyk i wieczorem z ćwiartki flak się zrobił a krowa zaczęła jeść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MichalForterra1993To wczoraj rano ją doiliscie i nikt zapalenia nie zauważył?? 🙄  najpierw podstawy. Poza tym nie nazywaj ochwatem opuchnietej (moze to tylko mi się tak widzi) odstawionej nogi. Poczytaj trochę :) bo od swojego lekarza to chyba za wiele wiedzy nie otrzymasz.

Mleka z tej cwiartki pewnie na posiew nie wzieliście, wiec leczenie w ciemno tym co dostępne najlepiej ze sterydem tubostrzykawka. Tak jak wczesniej pisali antybiotyk ogólnie i przscowbolowy/przeciezapalny lek. Ja na opuchlizny wymienia akurat stosowalam masci z octanem glinu, schladzające,jak Altaderm albo CaiPan a nie ichtiol, no ale...co kto woli. Ostatnio też fajna maśc się pojawila, moze @hobbysta82 jej uzywał, kiedyś pytał i o niej wspomniałam. na obrazku obrazek krowy z wielkim wymieniem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..
no wlasnie miala lekki obrzek to smarowalem tylko. teraz sie okazalo ze ten jeden ma ostre zapalenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa no tak się kończy samo ...smarowanie. Masz nauczkę. A najlepiej jak nie jestes pewny czy to zapalenie sprawdzić na płytkę z odczynnikiem i juz bedziesz wiedział co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Z ta plykta i odczynnikiem to tez czasami o kant d*p.y rozbic.

Ewidentne zapalenie to oczywiscie, ze zwazy, ale przy ewidentnym zapaleniu to widac i bez plytki.

Nie wiem czy do konca wierzyc wynika federacji, ale czasami krowa miala somatyki po 600-800tys a na plytce nie zwazone, chociaz znowu wyniki w mleczarni byly w miare ok.

Wiec, jezeli chodzi o sprawdzanie komorek do 400tys to plytka srednio sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli ktoś nie widzi "na oko" to na plyce widać lepiej...Nie ma takiej mozliwosci zeby mleko z chorej cwiartki nie " zawarzylo się"... jakieś nowe teorie widzę.

Co do probnego udoju i tu następują przekłamania, jesli somatyka u sztuki powyzej 400 to po prostu trzeba sprawdzić 🤷‍♀️ czasem wynik 800, a zapalenia nie ma...życie...po to mamy głowy zeby ich używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Czasem dochodzi do infekcji,ale krowa sam sobie poradzi i zapalenia nie będzie, dlatego mogą być takie wyniki w federacji. 

Jednak jestem zdania że antybiotyki trzeba ograniczać. Zawsze co 3 próbę sprawdzam najgorsze krowy i  do laboratorium. 

Paulina a jak wytłumaczyć mi 2 krowy które zbadałem w labolatorium, wyszedł paciorkowiec. 4 dni po zawiezieniu mleka była próba z federacji. Obie krowy miały poniżej 200tyś somatyki. Ale co z tego jak u jednej serek się pojawił i leczyłem. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj