danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kret1992    16

Potrzebuje pomocy!!!

Mam czerwona jaloweczke ma 7mies od wczoraj rana niewstaje na przednie nogi. Caly czas tylko lezy a gdy probowalem ja podniesc to podnosi zad i porusza sie na tylnich wyprostowanych nogach a na przednich kolanach i znowu lezy..

Co jej dolega ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, poziomka napisał:

II pytanie czy jałówka która niby była cielna ( i okazało się że jest nie cielna i sprawdzaliśmy ją miernikiem później od śluzu ( wet) powiedział że śluz mętny strasznie że brudna jest . Jałówka w ogóle może się brudzić czy tylko krowy mogą się brudzić ?

Jeśli byla cielna, to znaczy, że rog macicy przyjął zarodek, byly tam wody plodowe, wykształcało się lożysko...zalezy jak wysoka ciąża, czy 40dniowa czy 100dniowa, im wyzsza tym bardziej macica musi się oczyścić i tym bardziej sztuka bedzie brudzić niezaleznie czy byla jalowką czy krową, jednak ciażę straciła i te zmiany w macicy nastapiły. Jeśli ciąża niska to zwykle po kolejnej rui już jest ładny śluz.

@Kret1992  może jakaś na nią naskoczyła i uszkodzony jest kregosłup?? lekarza weź, poda pewnie steryd, witaminy i trzeba bedzie rehabilitować. Chociaż na FB ostatnio ktoś leczył takie cos wlewami dozylnymi z de..czegoś 🤔 @danielhaker kojarzysz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Paulina1985

No wlasnie dzwonilem ale dopiero jutro przyjedzie. Cos wspominal o witaminach E czy cos takiego, no ale boje sie zeby jej sie nie pogorszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, poziomka napisał:
11 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Żywieniowiec uwzględnił wyniki badań w bilansie mineralnym?

Nie rozumiem

Czy pokazałeś wyniki żywieniowcowi? To on powinien coś z tym zrobić i uwzględznić działania weterynarza.

Wiem, że was może zadziwia moje zaufanie do żywieniowca, ale po to jest, żeby pomóc. Nie pomoże, jeśli nie będzie wiedział, że coś jest nie tak. Powodzenie współpracy od szczerości zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
14 godzin temu, MichalForterra1993 napisał:

Jak wam sie podobaja moje simy 😛

20200303_165036.jpg

Simy ale chyba tylko w 50% reszta to RW wg mnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
14 godzin temu, MichalForterra1993 napisał:

Jak wam sie podobaja moje simy 😛

20200303_165036.jpg

Do jakiego wieku trzymasz cielęta w takim kojcu?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U was też problemy ze sprzedażą byczków? Znowu ruchu nie ma i aż mnie to zadziwia😏

Mam pierwszego w tym roku i gość z ogłoszenia przyjechał i wybrzydza, że słabiej niż na zdjęciu wygląda. Ma tydzień i ponad 50 kg, więc jak ma wyglądać😅

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za uścisk ręki by wziął, zeby Cię "odciążyć" najlepiej 🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi się udało sprzedać. Znajomy miał 9 sztuk Hf 8 tygodniowych i poszły na mięso, nikt przez miesiąc nie zadzwonił a byczki były ładne jak na Hf, a przede wszystkim zdrowe. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
przezuwaczka napisał:

U was też problemy ze sprzedażą byczków? Znowu ruchu nie ma i aż mnie to zadziwia😏

Mam pierwszego w tym roku i gość z ogłoszenia przyjechał i wybrzydza, że słabiej niż na zdjęciu wygląda. Ma tydzień i ponad 50 kg, więc jak ma wyglądać😅

W moich stronach jak narazie jest ruch na byczki Hf ostatnio po 600 poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden napisał:

14 godzin temu, MichalForterra1993 napisał:

Jak wam sie podobaja moje simy 😛

Do jakiego wieku trzymasz cielęta w takim kojcu?

 

 

2tygodnie max 3tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Kret1992 napisał:

Paulina1985

No wlasnie dzwonilem ale dopiero jutro przyjedzie. Cos wspominal o witaminach E czy cos takiego, no ale boje sie zeby jej sie nie pogorszylo

Jeśli masz coś przeciwbólowego to jej podaj. A lekarza też masz niezlego...dopiero jutro? tylko jeden w okolicy? trzeba probować podnosić, kombinować, może na jakichś pasach przód i tył zeby zobaczyć czy nie ma uszkodzenia mechanicznego...odchowywaleś 7miesiecy i teraz bedziesz patrzył jak leży?? ja bym sobie nie darowała 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kret1992    16

Paulinka no wlasnie on jest tylko taki konkretny a reszta wet to aby przyjechac i skasowac za wizyte. Byl dzis u mnie z ubijni bo bydlo i powiedział ze to moze byc uraz kregoslupa bo 6 sztuk jest w jednym pomieszczeniu i mogly sobie cos zrobic na wzajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Farmer6820 nic nie wiedziałem o tym seminarium. 

Pewnie zobaczyli ile kto mleka produkuje i do dużych gospodarstw wysłali zaproszenie. 

U Marcina to miało być otwarcie obory jakoś w lato. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie byczki hf po 800 zl z pocalowaniem  w rękę 😀

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z krowa. Wczoraj rano miala temp. 40 byl wet dal antybiotyk. Wieczorem juz jadla i temp 39. Aktualnie je kal tez wyglada jako tako lecz dostala ochwat widoczny na zdj. Czy to moze byc kwasica ? Zastanawia mnie skad ta temperatura... niby je lecz z mlekiem jeszcze nie wrocila i jest taka smutna...

Screenshot_20200304-183428_Photos.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MichalForterra1993  jak szpara międzyracicowa wygląda??? tam jest opuchlizna od koronki w gorę 🤔 wyglada jak poczatek zanokcicy...ale ze zdjecia nikt Ci nie postawi diagnozy. Lek przeciwbolowi i przeciwzapalny lekarz powinien tez dac oprocz antybiotyku. A lekarz stwierdzil od czego temperatura??? Sprawdź co w tej szparze sie dzieje

Pytanie numer dwa : po czym stwierdzasz kwasicę? mocz zbadał lekarz? kał luźny zbąblowany? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

ile wołać za zbiornik 330l w bdb stanie z uszkodzonym agregatem i nieszczelną instalacją ? mam kupca co proponuje w granicach 1000zł, dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12182
Rolnik7343 napisał:

ile wołać za zbiornik 330l w bdb stanie z uszkodzonym agregatem i nieszczelną instalacją ? mam kupca co proponuje w granicach 1000zł, dobra cena ?

bardzo dobra cena nie długo takiego nikt nie zechce

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1991    3

Czy może ktoś mi pomóc  ponad miesiąc temu firma wygrała przetarg na maszynę, czy agencja musi mi przysłać jakiś papier że dana firma wygrała przetarg i ile mają na to czasu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, marcinffff napisał:

taką postawę Racic mam u co najmniej 3 szt i nie ma zanokcicy . 🤔

i nie widzisz opuchlizny? 🤔

@MichalForterra1993 takie ma obie nogi tylne? może i ochwat, co nie zmienia faktu, ze coś jest jego przyczyną. Jeśli kwasica to lekarz powinien zbadać mocz chociaż🤷‍♀️ i wdrożyc w tym kierunku leczenie🤔

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj