danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
49 minut temu, Kryroj napisał:

To ja tego tematu dopłat nie obserwowałem od dobrego miesiąca i nagle zmiany, że brak dla osób które trzymają krowy na uwięzi

Ale to chodzi o to 500+ na krowę czy o te zwykłe dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

zbliza sie 15 marca  a rozporzadzenia nie ma,teraz wielcy walcza zeby wpisac do dobrostanu  wszystkie krowy o typie uzytkowym mieszanym,powierzchnia  bez legowisk 5,4m2, z legowiskami  odpowiedni wymiar legowiska, na uwiezi figa z makiem na jordana stronie sa wszystkie pisma jakie rozne instytucje w tej sprawie wymieniaja z ministerstwem.

17 minut temu, rolas360 napisał:

Ale to chodzi o to 500+ na krowę czy o te zwykłe dopłaty?

dokladnie o to 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

A u mnie znowu woda w mleku 😀 od początku grudnia spokój punkt zamarzania 0.520 - 0.530. Kierowca przyjechał i pyta ojca jak tam z wodą czy już spokój, ojciec mówi że tak już trzy miesiące nic nie wyszło w mleczarni. Przyszły wyniki z tego odbioru punkt zamarzania 0.499 🤔 ale SMS nie przyszedł że wodę znaleźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryroj    15

No to świetnie z tą dopłatą... Więc jak dla mnie RP dalej będzie tylko dopłata do zachowawczej + to co uskrobię na mleku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

A powiedzcie mi ile u was bierze wet za wizytę w gospodarstwie ?

Zależy co robi  i ile jest roboty jak wyjdzie wypłukać 10 krów plus jakaś ketoza , badanie cielności to i 1000 zł się zbierze na jedną wizytę , niezbyt precyzyjne pytanie , może napisz za co bierze i ile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty to i możesz nagrywać krowy jak wychodzą na pastwisko. 

Ciekawe czy wszystkie krowy będą musiały być wypasane. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189

podobno trzeba będzie zapisywać o której która krowa wychodziła na łąkę i o której wróciła i w jakiej kolejności a jak stwierdzą pomylkę to wuj z dopłat😜😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28
10 minut temu, karol6130 napisał:

Ty to i możesz nagrywać krowy jak wychodzą na pastwisko. 

Ciekawe czy wszystkie krowy będą musiały być wypasane. 

 

wszystkie krowy w gospodarstwie musza miec jednakowy  luksus w oborze i poza nia , wpismach do ministra  izby i ktorys z zwiazkow hodowcow  pisali do nigo zeby roznicowac tych co maja np, dwa gospodarstwa i dwa numery stada  zeby dostali chociaz do jednego w ktorym spelniaja wymogi  a nie otrzymywali do drugiego bez wymogow  w tej chwili  nie dostana nic  ,moze co sie zmieni w tej kwesti ale malo prawdopodobne  gdyz nie ma rozporzadzenia  ale sa juz szkolenia doradcow  jak ma to sie odbyc tzn wszystko wiadomo ale rolnik ma sie jeszcze ludzic  ze moze cos sie zmieni  ostatnie uzgodnienia z kwesti rozporzadzenia sa z 20-02-2020r strona ministerstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niby krowy, ale co z jałówką co ma ponad 2 lata i kwalifikuje się do płatności dla krów, pastwiskować ją czy też nie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

w projekcie  pisza ze  wymogi musza byc spelnione dla wszystkich krow mlecznych w gospodarstwie tak dla wypasu jak i dla powierzchni w grupowym utrzymaniu bo znowu dla krow mamek  wymogi musza byc spelnione dla krow,cielat,jalowek i opasow do 300kg wagi  a najlepsze jest w trzodzie  doradca po szkoleniu twierdzi ze do tucznikow dostanie sie tylko jezeli sa od szczesliwych macior , wszystkie lochy maja miec tak jakby luksusowo  zeby dostac na nie kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Jałówka, krowa ale musi mieć 24 msc i jest zaliczana wtedy  jako krowa. U macior wymaga usunięcia się tych "kleszczy" dla karmiących. Debilizm totalny, jedna noc bez tego i całe gniazdo prosiaków zagniecione dla 200 zł rocznie zysku na maciorę. Jeden warchlak więcej kosztuje. Niech dadzą jeszcze dopłatę żeby dachy pozdejmować...i pod gołym niebem chować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ważne że w mediach powiedzą że Kaczyński daje 500plus do krowy. A że to z unii to inna sprawa. Mało kto to dostanie i jeszcze będą kontrole i niektórym zabiorą. 

No nic, wiosną trzeba się zastanowić co i jak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zwykła propaganda, żeby wywołać bojkot. Skłóconym społeczeństwem łatwiej się kieruje...

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jałówkami będzie problem u mnie, mało łąk to raz, a dwa weź ich naucz żeby chodziły w pastuchu, młode to to i głupie. 

Jeszcze ani jednej nie udało mi się nauczyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12189
leszek1000 napisał:

Ważne że w mediach powiedzą że Kaczyński daje 500plus do krowy. A że to z unii to inna sprawa. Mało kto to dostanie i jeszcze będą kontrole i niektórym zabiorą. 

No nic, wiosną trzeba się zastanowić co i jak . 

A głupie ,,miasto'' wyobraża sobie że to jeszcze na miesiąc te 500x sztuki w oborze × 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sąsiadki siostra z wawy już stękała że ta będzie miała dopłatę do krowy, ma jedną krowę na mleko. 

Także dobrze Sławek piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zawsze zasuszone zostawiałem w oborze bo u mnie obora jest na szerokość podzielona, są trzy wejścia. W pierwszym mam zasuszone i jałówki cielne. A w 2 i 3 doje. Z czasem krowa wie że ma iść np do 3 cześci . Jednak zawsze trafi się franca która wejdzie nie do tych drzwi co trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@MichalForterra1993   nie jest zły, ale ucina białko, i te nogi obrzydliwe... reszta ujdzie w tłoku (rozumiem, że mocno sugerowałes się ilością mleka?)

Ja bym Ci zaproponowała z WWSu tez konwencjonalnie wycenionego Rory Red, PFa ma takiego samego, ale poprawia parametry mleka, ma zbalansowane nogi, mocne wiezadło wymienia. Teraz rodzą się mi po nim cielaki to porody są mega latwe, cielaki zywotne. A przede wszystkim zarąbista płodność buhaja, o ktorej juz kiedyś pisałam, zaskakiwalo u mnie okolo 80%-90% nawet jak nasienie zdeponowane w szyjce.

Ten Coloredo ma tez plus, ze pochodzi z linii czerwonej (jego ojciec to tez RW).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj