danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A z innej beczki.

Poszukuję inspiracji do zrobienia czochradła ze szczotek i jakiejś spreżyny oraz jakiejś "zabawki" ze sznurem i lizawką dla rozrywki dla jalowek lub krow. Ktoś cos wlasnorecznie robił i moze podzielic się zdjęciem? Albo robi na zamowienie? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie z Tomkiem obgadywaliśmy czochradła, ale zdjeciem się nie pochwalił 🤔 coś w ten deseń tylko chyba z twardszym wlosem bym potrzebowała 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Zamysł fajny, włożyć w to swoje mocniejsze szczotki i będzie ok

Zdjęcie na profilu Jego brata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, kr9292 napisał:

To może druciane🤭

pffffffffffff 😝   jak coś skonstruuję to się pochwalę.😁😁😁 myślalam, ze ktoś cos sam robił 🤷‍♀️ jedno.zdjecie widzialam na AF nawet ciekawe.ze szczotami, ale autor dalej nie pisałczy zdawalo egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za dobrostan...🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

yyyy... nieeeeeee...to z mojej własnej inicjatywy 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To pomóż 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

od jesieni też mi to chodzi po głowie 🤔 piłka taka duża do skakania mogła by się nadać. Żona w pokoju ma , jak jej nie będzie w domu to zaniosę ją do cielaków 😁

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

👍 dzięki @soltys48 👍. Jestem na etapie szukania odpowiednich szczot🤔 😁  Najpierw prototyp jakiś, a potem na każdy budynek ze dwie łącznie z cielętami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
3 minuty temu, Paulina1985 napisał:

👍 dzięki @soltys48 👍. Jestem na etapie szukania odpowiednich szczot🤔 😁  Najpierw prototyp jakiś, a potem na każdy budynek ze dwie łącznie z cielętami.

 

Paulina ta krowa z zaszyta pochwa jeszcze się nie cieli 😛 ale dzisiaj wieczorem miała już temperaturę 39,2 i szybko oddycha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@marcinffff no fajna i taka szczota przymocowana. Mi zależy tez żeby była na grzbiet z tą sprężyną 🤔  Jeśli chodzi o pilkę to przemyśliwałam i taka bez uchwytu, w srodku cielętnika to nie da chyba rady, za dużo obornika i bylaby ciagle brudna...ale podwieszana na linie🤔 z drugiej strony czy nie beda uczyly się "podzenia"?

@radekz200uùuu, jak bedzie.sie cielila to przecinasz szwy? czy jak? w nocy bedziesz czuwał? czy dzwonisz.do lekarza? opowiadaj 😁

@soltys48 no kurka wodna 500zł??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Toz ona stoi zaraz pod kamera 😛 przecinam szwy i ciągnę cielaka razem z pochwa 😂 i dzwonię po weta niech szybko zaszywa z powrotem bo nie lubię oglądać takiej surowej wołowiny 😛 czy taki stan podgorączkowy może wystąpić przez te szwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Mam "biedę". Krowa mimo 38 dni do cielenia mimo diety ciągle z 10 l na udój. Różne antybiotyki na zasuszenie stosuję ale proszę o opinie który najszybciej że ta powiem zmniejsza, wysusza wymię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
1 minutę temu, marcinffff napisał:

Bodzenia raczej 🤔 dostaliście kiedyś od owcy/kozy w du,,e ? to jest moc

od barana.............a niech go ch..j strzeli🤢

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie doisz i koniec. Ciśnienie zahamuje mleko, resztki dię wchłoną i będzie ok.

Zawsze tak robimy😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Troker1979 napisał:

Mam "biedę". Krowa mimo 38 dni do cielenia mimo diety ciągle z 10 l na udój. Różne antybiotyki na zasuszenie stosuję ale proszę o opinie który najszybciej że ta powiem zmniejsza, wysusza wymię?

Chlopaku przestań ją doić z dnia na dzień, na ostatnim doju podaj antybiotyki i wstaw na dawke zasuszeniową😁. Krowę zmarnujesz.

Nie ma czegoa takiego jak lek zasuszeniowy zasuszający. To tylko oslonowe antybiotyki. 

8 minut temu, soltys48 napisał:

""podzenia"?? czy bodzenia?

no zeby się nie bodły pozniej 🙄🙄🙄🤣🤣🤣🤣

Miszcze gramatyki 🤣

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj