danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Loli1357    0

A mleko gdzie badane na zawartość antybiotyku w Mlekowicie? Jeszcze jakie proporcje brałeś do badania pół na pół z dobrym mlekiem ze zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Możliwe że antybiotyk nie przedostał się do mleka. A na co był podany antybiotyk ? 

Na zapalenie stawu ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Chyba się coś , im pokręciło . Tetracyklina ma bardzo długą karencję , można wiedzieć na co było podane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie przy zapaleniach stawu jest antybiotyk i przeciwzapalny który niby ma karencję ale w mleczarniach nie wykrywają ale nazwy nie pamiętam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ceftiofur nie przenika do wymienia dlatego nie ma go w mleku ale o czymś takim jak u kolegi nie słyszałem 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Antybiotyk podany na zapalenie wymienia , tetracyklina dożylnie , a ten cefekt dla drugiej domięśniowo momyliłem się , mleko badane w mlekovicie , w proporcji mleko od krowy 1/4  , reszta ze zbiornika , z tą tetracykliną jest tak , że u niektórych sztuk jest  ,a u innych nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
Paulina1985 napisał:

nie dajesz przypadkiem mocznika paszowego? albo za duzej ilosci rzepaku? moze być też podkwaszona...chyba nie zyje na samych wyslodkach...??🤔

mocznika nie dostają rzepak 1kg dziennie granule 5kg dziennie 21% białka+tmr z kiszonki ok 20%białka 23kg i kukurydza 27kg 43%skrobi no i wysłodki 2kg. tluszcz 5% i białko 3.9 wydajnosc okolo 32l dziennie teraz chyba tluszczu kupie worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Supersebusiek napisał:

Mam pytanie  , lekarz podał krowie antybiotyk dożylnie cefekt , na drugi dziń po zbadaniu mleka wyszło , że jest nieobecny w mleku , druga dostała tetracykline również dożylnie i też wyszło , że nie ma jej w mleku , mleczarnia SM Mlekovita Wys . Maz . , co robić doić do zbiornika  czy lać w kanał ?

Oczywiście do zbiornika, na pewno dobre jogurciki dla mojej córki z tego mleka będą 👏

A mleko bada się czyste, a nie w rozcieńczeniach. Potem jeden z drugim sie dziwią, ze takie opinie o mleku są, ze "nafaszerowane" antybiotykiami, bo przeciez "się rozrzedzi". 

Ostatnio mam nisko zawieszony pułap na tolerancję ignorancji...sorry

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤤 wiesz co, jeśli nie wyjdzie w mleku to Twoja wola i decyzja, zadne moje zdanie podejrzewam nie będzie Ciebie obchodzić, Twoj cyrk i Twoje małpki :) Zawsze powtarzam, że kazdy zrobi i tak jak uważa.

Ja, jak jest napisane, żeby nie podawać krowom w okresie laktacji to traktuję jak tydzień karencji na mleko i 30dni na tkanki. Kazdy ma jakieś tam swoje zasady. Ja się swoich trzymam 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

A ja zawsze badam na anty u jednych jest dzień u innych nawet przy rozcieńczaniu dwa tygodnie także nie wiem jak oni to badają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja Ci powiem jedno...mykotoksyny 🤣🤣🤣🤣🤣 

To oczywiscie zart.

Ja za to dałam z ciekawosci ostatnio probkę krowy z tymi mykotoksynami w mleku chyba 15-sty raz (od 60dni wychodzą po wycieleniu B-laktamy) i tez rozcienczyłam 1ml na 19ml mleka basenowego...wiecie co wyszło...??? tetracykliny 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 

Także czasem coś tak wykazuje w lab. , ale podejrzewam sami nie są w stanie stwierdzić co wykryli 🤷‍♀️ Moja krowa oczywiscie do basenu nie poszła...🤷‍♀️ 

Rozmawialam z moim weterynarzowym guru i tez twierdzi, ze najlepszy jest Mycosorb z Alltecha 😁 takze kto używa ten wygrywa ;) my akurat mycofix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

U nas po wycieleniu każda krowa jest badana bo zasuszamy ceprawinem i mimo że nawet zasuszymy krowę na 60 dni to potrafi być w mleku tydzień po wycieleniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18
9 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Wcale nie ma jakiegoś strasznego zainteresowania na jałówki cielne , wystawiałem miesiąc temu po dobrych bykach , z pod oceny to jeden telefon był tylko . 

Każdy woli zagraniczne i z przedsiębiorstwa .

potwierdzam, znajomy sprzedaje jałówkę to z 15 klientów było ale bodaj darmo wziąć. Jałówka z pochodzeniem. w lato słabsze sprzedał po 5.5 tysiąca

dziś wycieliły się dwie wieloródki i kilka na marzec cielnych mam to odpuszczam, ale jak nikt nie weźmie to trzeba będzie się nad chłopem zlitować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

Latem tak jak piszesz było lepsze zainteresowanie niż teraz , nikomu to nie potrzebne dużo likwiduje , a w ph konrad 7 tysi i chętnych aż kolejka , a od rolnika nie raz dużo lepsza za niższą cenę ale to nie zagraniczna i gorsza bo kolczyk polski .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Supersebusiek potwierdzam Cepravin trzyma długo :) ale skuteczny.

Uwazaj na cytowanie poprzedniego posta 🤫🤫🤫🤫🤫🤫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    327

No raz nawet leczyłem nim krowe w laktacji 4 tygodnie mleko w kanał szło .

Dopiero koleżanka wyżej Cię upomniała i nadal to samo... Kolejny punkt ostrzeżeń do kolekcji. Ostrzegam, że punkty wymieniamy na bana, a nie nagrody!

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ubrostar jakiś czas stosowałem po jakiś tam szkoleniu, że super- trójskładnikowy. Może jest ok na zdrowe krowy ale jak Chcesz coś podleczyć to nie polecam. Są dużo lepsze specyfiki o szerszym spektrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

padła mi jałoszka dziś :(  miała miesiąc , trochę z kaszlem walczyliśmy u niej . Napiła się 0,5 litra mleka ze smoczka i po minucie serce stanęło 😭 szczepione , cudowane.... pierwsza jałoszka od zagranicznej krowy była.Teraz  zero jałoszek z 2020 r , a byki tylko się rodzą i nic im nie jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o żesz 😭😭😭😭 

Kiedyś tu bylo kilka takich przypadków 😳😳

Sekcja? czy zwalasz na zachlyśnięcie? zawał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kur..a serio ten cepravin tak trzyma? Zrobiłem spory zapas😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
4 minuty temu, marcinffff napisał:

padła mi jałoszka dziś :(  miała miesiąc , trochę z kaszlem walczyliśmy u niej . Napiła się 0,5 litra mleka ze smoczka i po minucie serce stanęło 😭 szczepione , cudowane.... pierwsza jałoszka od zagranicznej krowy była.Teraz  zero jałoszek z 2020 r , a byki tylko się rodzą i nic im nie jest :/

u mnie to samo same byczki...........juz mi sie niedobrze robi jak sie krowa ma cielić......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj