danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Rolnik7343    5859

W innym artykule wyczytałem że na tej hali był w butach że skóry cielęcej, czyli tu krzyczy jakie biedne a chwilę wcześniej kupił i założył "lakierki" z cielaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Wczoraj rano ok. 8:20 na VOX FM była rozmowa/wywiad z jakąś nawiedzoną weganką i opowiadała ile milionów "jednodniowych kurczaczków jest mielonych żywcem bo są odpadem przy produkcji jaj", było tez o hodowlach "przemysłowych" itd. Na pytanie o spadek ilości produkowanej żywności gdyby wprowadzić w życie ich propozycje odparła, że "świat wystarczająco dużo żywności marnuje, na pewno wystarczyłoby tylko jej nie marnować i byłoby z korzyścią dla wszystkich". Ciśnienie już z samego rana mi podniosła, a redaktorka jeszcze jej przytakiwała i "trzymała kciuki" 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

akurat żywność jest marnowana i tu jest dużo do poprawy 

mielenie kurczaków płci męskiej jest prawdą ale z tego co słyszałem jest już technologia która pozwała określić płeć w jajku we wczesnej fazie i takie jajko można zniszczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie wróciłem ze  szkolenia. Ogulnie pierdoły omawiane ze slajdów, które są też w książce reklamowej firmy. 

Rozród krów i biegunka u cieląt była tematem. 

Żywieniowiec pewnej firmy co pracuje w słynnym kombinacie, śmiał się z Podlasiaków że nie potrafią odchować jałówek, i dlatego kupują od nich z kabinatu. 

Nie chciałem się kłucić i przemilczałem, ale jak można porównywać te dwa regiony.

Same  klasy ziemi są różne co pozwala osiągnąć lepsze plony i wartościowsze. 

Ja bym dał tego pana na gospo do Tomka co AF opuścił, tam by mógł się wykazać, wiedzą i doświadczeniem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

Czy jałowka hfka nada sie do opasu ? Mam możliwość kupna jałowek, ale zamiast mieszancow ktore miały byc sa hfki. Da sie cos na to miesa nałożyć? Jak kupowalem od rolników mnejszych to wiadomo ze rozne geny sie tam mogly platac, a to fermowka wiec spodziewam sie "najgorszego". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra, jaki kombinat i jaka firma??? chyba nie SANO? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

UuuuU wjechał na ambicje 😒😒😒

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A B. jaki prowadzi kołchoz????

czy to jakaś tajemnica??? 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kietrz i blat..

Sławek, byłem ale średnio było. 

Chłopak wygrał paczkę bolusów i aplikator do zadawania. Wartość 200 zł. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083

do jednego tu z forum maja przyjechać jałówki z kietrza do nowej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tej nowej tam koło was. 

Ten pan mówił że dobre sztuki mają, pewnie lepiej z tad jak za Odry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Czy jałowka hfka nada sie do opasu ? Mam możliwość kupna jałowek, ale zamiast mieszancow ktore miały byc sa hfki. Da sie cos na to miesa nałożyć? Jak kupowalem od rolników mnejszych to wiadomo ze rozne geny sie tam mogly platac, a to fermowka wiec spodziewam sie "najgorszego". 

w jakiej cenie te jałówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomniałem jak się nazywa, w Kietrzu jest żywienioecem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
Farmer6820 napisał:

Widzicie chłopaki musimy zrobić sobie własne zamknięte forum 😒 Żadne ploty już teraz w radzie jest kilku ludzi tylko co widzi co się dzieje a reszta przyklaskuje prezesowi. Jak zrobi pracowników udziałowcami to całkiem inaczej się rozłożą mandaty delegatów. A jak myślicie ludzie pracujący pójda za głosem rolników czy prezesa który ich przyjmował na posadki?

mósicie do tego niedopuścić spółdzielnia jest rolników nie pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810
5 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

w jakiej cenie te jałówki ?

Niestety ceny zdradzic nie moge...  poza tym i tak bys nie uwierzył,  moge tylko napisac ze taaaaanio bardzo tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
6 godzin temu, szymon09875 napisał:

Czy jałowka hfka nada sie do opasu ?

Jak duży kaliber to 700 złapie

45 minut temu, gregor12841 napisał:

kto z blatinu prowadził? żywieniowiec mi się zmienił i nie wiem jak go "witać"

Dywan rozwiń :D:D

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
17 minut temu, szymon09875 napisał:

Niestety ceny zdradzic nie moge...  poza tym i tak bys nie uwierzył,  moge tylko napisac ze taaaaanio bardzo tanio.

To zależy jak tanio czy opłaca się to opasac, za taką jałówkę w okolicach 4tys spokojnie weźmiesz jak zadbasz 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor12841    18

Poprzedni żywieniowiec był w porządku bo nie naciągał na siłę, jaki będzie ten to się okaże. Trzeba chłopu wytłumaczyć że mu uszy ponadrywam w razie mi nie podpasuje. Korzystacie z żywieniowców z firm, federacji, a może sami sobie jesteście? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daniel u Ciebie teraz z blatiny jest dobry zywieniowiec z doświadczeniem to tylko jeszcze żyłować białko do 4. 0 😁 Materiał może i spoko ale widać że najlepszego nie sprzedają. Pytałem się na początku o pierwiastki to mi tam odradzali. Sprzedają takie po 70 dniu. I to z max 28 litrów a mówią że lepsze zostają dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może te co usg macicy pokaże im problem, i zamiast zacielać to sprzedają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie akurat za to ręczył. Czyste gdzie było trzeba przepłukane i gotowe do zacielenia. Nowy zywieniowiec jest za dwójka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj