danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dodi    518

@Farmer6820 ostatnim razem kierowcy  u jednego rolnika nie mieściło się w jednej komorze i do drugiej przelał. Akurat u tego było z antybiotykiem. Dwa lata temu było głośno z tymi udziałami pracowników, ale wtedy Wesołkowej chyba nie chciał dopuścić do głosu. 

Na obiadach rodzinnych się śmieją ze mnie, że teraz to już białko będzie max 😀 ale i tak na próbę tam jest i marne szanse na stałe zatrudnienie. 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
marcinffff napisał:

Mlekpol skup roczny 1,98 mld litrów i 9500 dostawców to rocznie 111 przypadków antybiotyku/ subst hamujących w 19 r

Jeden mój 😂

  • Confused 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Za komorę 5500L(mleka było ~5100L) potrącili z udziałów niecałe 12tys zł. Cena za litr to około 2,30zł za litr mleka w komorze

  • Sad 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakiego powodu wykryli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Wysokie komórki somatyczne i podany został antybiotyk. Ojciec nieświadomie podał antybiotyk nie tej krowie co trzeba a zaznaczył tą dla której był potrzebny antybiotyk. Głupia wpadka. No ale cóż, za błędy się płaci


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poszły 3 samochody na Sokołów do utylizacji, miały iść 2, ale tuż przed wyjazdem znaleźli 3.

Pewnie po balu krasuli ktoś za dużo mleka wydoił. 

A to nie ta pani o prezesie takie płoty robi. 

Od czasu jak Grzegorz odszedł bardzo się nie poprawiło. 

 

Dziś u krowy po 10 dniach od podania jeszcze antybiotyk obecny. Karencji było 4 dni. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
6 godzin temu, danielhaker napisał:

stado dostaje bolusy i hodowca nie zgłasza problemów

Ja tak mam i nigdy trawieńca nie miałam😓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

tenor.gif

 

32 minuty temu, karol091193 napisał:

Za komorę 5500L(mleka było ~5100L) potrącili z udziałów niecałe 12tys zł. Cena za litr to około 2,30zł za litr mleka w komorze

Nie pamiętam czy to w Hochlandzie, czy Spomleku po wykryciu antybiotyku dogadali się, że przywiozą to mleko rolnikowi i sam zutylizuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak by było najtaniej. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Karol, Dodi, Farmer -taka rada ,najpierw ugryź cie się dwa razy w język, przed tym jak macie coś napisać na publicznym forum. Przyznajcie się, co dobrego dla Was i jaką korzyść wnoszą, te niewiarygodne i niesprawdzone sensacje o których tu piszecie . Te wasze wypociny są bardzo szkodliwe dla wizerunku  waszej spółdzielni mleczarskiej. Opluwanie na forum, które czytają też osoby nieprzychylne spółdzielni, podmiotu dzięki któremu dobrze funkcjonujecie, nie jest godne dla członka tejże spółdzielni. Nikt tu na tym forum takich informacji nie podaje o swoich spółdzielniach.😷

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej nic nie mówić i niech robią co chcą. 

 

Nic takiego nadzwyczajnego nie mówimy o naszej mleczarni, o konkurencji można by książkę napisać czytając AF. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzicie chłopaki musimy zrobić sobie własne zamknięte forum 😒 Żadne ploty już teraz w radzie jest kilku ludzi tylko co widzi co się dzieje a reszta przyklaskuje prezesowi. Jak zrobi pracowników udziałowcami to całkiem inaczej się rozłożą mandaty delegatów. A jak myślicie ludzie pracujący pójda za głosem rolników czy prezesa który ich przyjmował na posadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy jak leży . Jak nam się w starym zbiorniku nie mieściło i podjeżdżał na początku trasy kierowca podbierać 500 l to brał góra a na koniec dołem. Teraz w nowym tylko dołem i się cieszy że i papierosa zdąży zapalić i pogadać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Np. Bydgoszcz tylko dołem i musi byc w jednym zbiorniku, jak są dwa to z drugiego nie chcą brać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przychodziły 2 razy wyniki z tych odbiorów podwójnych i jakoś wyniki od siebie różniły się minimalnie np białko wcześniej 3.60 a z drugiego 3.59 więc to chyba bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

No widzisz, a jednak nie chcą brać ;) proszkownia w Piotrkowie nie ma takich wymogów i górą biorą mleko 

Tak w ogóle ... Nie potrzebuję ktoś zbiornika 850l ? Możliwość podłączenia bojlera bo ma odzysk 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

U mnie tez dołem biorą z nowego zbiornika, a ze starego górą brali,  mam na sprzedanie 1650L.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

  

12 godzin temu, wujekk110 napisał:

szkodliwe dla wizerunku  waszej spółdzielni mleczarskiej

12 godzin temu, wujekk110 napisał:

nie jest godne dla członka tejże spółdzielni.

Dobre, dobre :D Zejdź chłopie na ziemię, każda spółdzielnia ma coś na sumieniu i przy pierwszej możliwej okazji kopnie jednego czy drugiego rolnika w d*pę. Albo setki rolników, jak np łowicz swoimi bajkami w okresie upadłości. Więc nie świruj z jakimś wizerunkiem spółdzielni.

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mam problem ze schładzalnikiem 1200l WSK Krosno a dokładnie z mieszadłem, wczoraj zauważyłem że mieszadło się nie kręci (po godzinie od włączenie zauważyłem) wyłączyłem po krótkiej diagnozie kondensator się skończył wymieniłem na nowy z takimi samymi parametrami mieszadło miesza ale wolniej, połowa tych obrotów co powinny być a silnik się grzeje. Rozebrałem go łożyska ok uzwojenie ani nie wygląda na gdzieś spalone ani nie śmierdzi spalenizną, macie jakieś pomysły? Albo mieliście u siebie podobne przypadki? cały nowy z przekładnią 1600zł a nie mogę znaleść samego ślinika tylko z przekładnią wszystkie R1C245M2B-32obr/min takie ma oznaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
15 godzin temu, karol6130 napisał:

Poszły 3 samochody na Sokołów do utylizacji, miały iść 2, ale tuż przed wyjazdem znaleźli 3.

Pewnie po balu krasuli ktoś za dużo mleka wydoił. 

A to nie ta pani o prezesie takie płoty robi. 

Od czasu jak Grzegorz odszedł bardzo się nie poprawiło. 

 

Dziś u krowy po 10 dniach od podania jeszcze antybiotyk obecny. Karencji było 4 dni. 

 

U nas raz antybiotyk był ponad 2 tyg, a karencja też 4 dni, więc to raczej zależy od stanu krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj